1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng  cejpg


FC Barcelona vs. Celta Vigo


bc-kh02101jpeg  Celta-Vigo-Home-Football-Shirt-20-21jpgPredposledné kolo La Ligy sa odohrá v nedeľu podvečer v jednotnom čase a veru sa počas neho už môže rozhodnúť o držiteľovi trofeje za titul majstra Španielska.

Najbližšie má k nemu bezpochyby Atlético Madrid, trochu menšiu šancu má Real Madrid a hypotetickú po sérii veľmi zlých výsledkov aj FC Barcelona.

Ja osobne to vidím na výhru atlétov, ktorí síce prišli o obrovský náskok po strate formy, teraz na konci sezóny ale opäť objavili kúzlo z jej počiatočnej fázy a pravdepodobne si to postrážia. Nás môže, a mala by, potešiť skutočnosť, že sme dokázali napriek strašidelným prognózam a očakávaniam získať aspoň jednu kolektívnu trofej – Copa del Rey a že Leo Messi získa trofej zvanú PICHICHI určenú najlepšiemu strelcovi súťaže.


SAag2iUIjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Budeme hrať v budúcej sezóne určite Ligu Majstrov a o tom, či do nej postúpime z druhého, tretieho, či dokonca až zo štvrtého miesta, rozhodnú posledné dva zápasy sezóny. Chutilo by mi celkom určite druhé miesto znamenajúce pozíciu pred Realom Madrid a zároveň vyšší prísun peňazí do klubovej pokladne. Prvým krokom ale je jednoznačne výhra nad našim nedeľným súperom – Celtou Vigo.


Túžim po krásnom zápase, uvoľnenom výkone a kope gólov v súperovej sieti.

Po posledných sklamaniach by to bol balzam na ubolenú dušu...Vizitka súpera:

Screenshot_2021-05-15 Celta de Vigo  WikipdiapngPrvá otázka dňa:

Predbehneme po tomto kole v tabuľke RM?“Dnešná druhá otázka:

Prekoná Messi hranicu 30 gólov?“


EvYrk_2XcAETyyyjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comOtázka číslo tri:

Bude v základnej zostave prekvapujúco Puig?“


EuImfpSXYAcmsg1jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comŠtvrtá otázka:

Získa Atlético Madrid titul už v nedeľu večer?“
Tabuľka:


Screenshot_2021-05-15 LaLiga 2020 2021 Tabuky - Futbal panielskopng


Posledné vzájomné zápasy:


Screenshot_2021-05-15 Celta Vigo - Barcelona Head to Head Statistics Games Soccer Results 16 05 2021 - Soccer Database Wetpng


Posledné zápasy:


FC BARCELONA

Screenshot_2021-05-15 Barcelona Primera Division Team Statistics - Soccer Database Wettpointpng


CELTA VIGO

Screenshot_2021-05-15 Celta Vigo Primera Division Team Statistics - Soccer Database WettpointpngPredzápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman:


"Myslím si, že je dôležité veriť a napredovať. Snažiť sa vyhrať všetky zápasy, ktoré nám zostali a čakať. Samozrejme, že vieme, že vzhľadom na posledné výsledky sú naše šance na zisk ligy maličké, ale ak nejaké zostali, musíme ísť za víťazstvom. Podľa mňa je veľmi dôležité, aby sme preanalyzovali celú sezónu. Musíme si uvedomiť, aká bola situácia, keď sme sem prišli, ako vyzeralo mužstvo, čo sme urobili v priebehu sezóny vzhľadom na ťažkosti, ktoré sme mali. Samozrejme, že sme sklamaní z niekoľkých okamihov, kedy sme sa mohli stať lídrom La Ligy, ale neurobili sme to. Pre každého trénera je dôležité, aby mal úplnú dôveru zo strany klubu, myslím si, že pre trénera je to najdôležitejšie. Môžem a chcem zostať, ak to tak bude. Pri analýze celej sezóny to tak nebolo, pretože sme mali 12-13-bodovú stratu, ale vďaka nášmu obratu, ktorý nás stál veľa síl, sme túto stratu stiahli. Body strácali aj Atlético a Real. Je však pravda, že sme prišli o veľkú šancu, predovšetkým v zápase s Granadou. Hovoríme o jednom zápase. Cítim, že šatňa ma veľmi podporuje. Je to vždy komplikované, pretože sú v nej hráči základu, ale aj hráči, ktorým sme nedali veľa šancí. Myslím si, že v tejto otázke som trénerom, ktorý sa snaží mať vždy vo všetkom jasno a ak sa vyskytne nejaký problém zo strany hráča, tak o tom hovoríme. Musíme prijímať rozhodnutia, s ktorými nie sú všetci spokojní. Aj napriek našej situácii som dovolil Oscarovi Minguezovi pomôcť Barcelone B. Je potrebné poďakovať hráčovi, ktorý chce pomôcť rezerve, aby mohli vyhrať a postúpiť. Musíme to zdôrazniť. Nie som sklamaný z mojich hráčov. Bol som s nimi dennodenne, aj pre nich je to komplikovaná sezóna. Mohli sme podpísať len jedného hráča. Vždy sa zo seba snažili dávať všetko. Môžeme diskutovať o striedaniach v priebehu zápasu, s tým nemám problém. To je všetko. Musíme sa pripraviť na posledné zápasy. Podľa mňa fanúšikovia videli, že mužstvo malo v tejto sezóne aj fantastické zápasy. Musíme priznať, že v niekoľkých kľúčových momentoch sme nedokázali vyhrať, ako napríklad v druhom polčase proti Levante, kde sme nehrali na zodpovedajúcej úrovni. To je však všetko, tento tím má pred sebou budúcnosť. Ak budeme môcť uskutočniť prestupy, ktoré nám podľa nás chýbajú, aby sme urobili nasledujúci krok, myslím si, že fanúšikovia by mohli byť z tohto tímu v kontexte budúcnosti nadšení. Je však potrebné pamätať na to, že v tejto sezóne sme v Európe z pohľadu gólov druhý klub, lepší je len Bayern. Sme veľmi ofenzívne mužstvo vzhľadom na držanie lopty aj vytvorené akcie, podobne ako City. Napriek rozostaveniu je naša mentalita postavená na útočení a držaní lopty. Na to, aby sme boli Barcelona, je to dôležité. Efektivitu je potrebné zlepšiť aj v prípade záložníkov, aby v priebehu útokov boli efektívnejší, ale to sa týka aj útočníkov. Treba pamätať na to, že nám chýbal útočník, Ansu Fati prišiel takmer o celú sezónu."Termín zápasu:

Nedeľa, 16.05.2021, 18:30Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354
Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Dest, Pigué, Lenglet, Alba

Busguets, Pedri, Puig

Dembélé, Messi, GriezmannTIP autora: 5:0Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fcbarcelona.com