MRF2021_BarcelonavDynamoKievjpg


FC Barcelona vs. Dynamo Kyjev

fc-barcelona-2021-22-homejpg  eNYdBnzLtTM88sljpg

Po uspokojivom výkone a po trojbodovom zábere v lige prichádza druhá rozohraná súťaž. Liga Majstrov tentokrát priváža na Camp Nou pomaly už tradičného súpera. Je menej atraktívny, ako boli protivníci v prvých dvoch kolách. A možno práve v tom tkvie jeho nebezpečie. V akejsi nenápadnosti prinášajúcej vo veľkých tímoch pocit pokoja a istoty, že nič sa predsa nemôže stať. V našom aktuálnom stave sa ale veru stať môže všeličo zlé a nepríjemné. Napríklad drobný detail, že v prípade akejkoľvek bodovej straty je náš postup do vyraďovacej fázy už len utópiou. Tak biedne v tabuľke stojíme. A uznajte, že to by bola celkom slušná blamáž. Potrebujeme zabrať. Ukázať veľkosť klubu a kvalitu hráčov. Potrebujeme vyhrať. Potrebujeme zdolať súperov v najbližších troch stretnutiach tejto súťaže. Takže zajtra očakávam jazdu, akciu za akciou, vysokú efektivitu a aj vysokú výhru. Musíme.


Náš súper:

1365jpg

zdroj: worldfootball.net


Screenshot 2021-10-19 at 20-48-42 FK Dynamo Kyjev  WikipdiapngPrvá otázka dňa:

Pomerne skorý výkop, málo atraktívny súper. Príde aspoň 30.000 divákov?“


Dnešná druhá otázka:

Udržíme si po tomto zápase šancu na postup?“

FCEaJauXoAkQIugjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Otázka číslo tri:

Strelíme tentokrát konečne prvý gól my?“


Štvrtá otázka:

Nastúpia v základnej zostave aspoň traja hráči mladší ako dvadsať rokov?“


noticiasjpeg

zdroj: fcbarcelonanoticias.com


Posledné vzájomné zápasy:

Screenshot 2021-10-19 at 20-53-28 Barcelona - FC Dynamo Kyiv Head to Head Statistics Games Soccer Results 20 10 2021 - Socpng


Nominácia:


FCDjPnJWQAQ7HA1jpegPredzápasové vyjadrenie trénera:

FC Barcelona – Ronald Koeman:


Čo musíte urobiť, aby ste natiahli dobrú sériu víťazstiev nad Dynamom Kyjev a za podpory fanúšikov získali tri body?

"Je pravda, že s týmto súperom sme hrali v minulej sezóne. Dnes je to lepšie mužstvo ako pred rokom. Vieme, čo môžeme očakávať. Zajtra hráme o budúcnosť v Lige Majstrov. Musíme vyhrať, iná možnosť nie je."

Pred zápasom proti Benfike som sa pýtal, či ten zápas bol rozhodujúci pre postup. Odpovedal si, že nie. Je to dnes iné?

"Áno, dnes je to rozhodujúci zápas. Musíme vyhrať, aby sme mali šancu na postup. Veľmi dobre vieme, čo musíme urobiť. Musíme získavať body, je to jediný spôsob, ako postúpiť."

Ako musíte zahrať, aby ste dosiahli svoj cieľ?

"Tak ako v každom zápase, snažíme sa čo najlepšie pripraviť, analyzovať súpera, postaviť čo najlepšiu zostavu s ohľadom na zdravotnú situáciu niektorých hráčov. Éric García nebude hrať kvôli červenej karte. Jedenástka, ktorá zajtra nastúpi, bude schopná vyhrať."

Povedal si, že s týmto mužstvom netreba očakávať zázraky v Lige Majstrov. Zmenil si názor po tom, čo sa ti vrátili niektorí hráči? Myslíš si, že s týmto kádrom môžete súperiť v Lige Majstrov?

"Súperiť áno, ale nemôžete očakávať, že súťaž vyhráme. Pred nami sú iné mužstvá, snažíme sa dosiahnuť ich úroveň, využívať mladých hráčov. Hráči, ktorí boli zranení, nie sú v najlepšej forme. To trocha brzdí naše ašpirácie, ale môžeme súperiť a musíme postúpiť zo skupiny."

V mužstve máš veteránov aj mladých hráčov. Ako sa cítia pred zajtrajším zápasom a vzhľadom na tlak z nutnosti vyhrať? Ste dobre pripravení?

"Áno, máme skúsených hráčov, ktorí v takomto zápase musia ísť príkladom. Mladí dokázali, si vedia poradiť s tlakom, hrali už napríklad proti Realu. Sú mladí, ale majú veľké skúsenosti z dôležitých zápasov, aj v reprezentácii. To je dôležité. Nie je to otázka absencie skúsenosti."

Ako ďaleko musia zájsť? Aké sú tvoje predpovede?

"To nikdy neviete, závisí to od okolností. Musíme robiť to, čo v poslednom zápase. Odohrali sme skvelý prvý polčas a o niečo horší druhý. Takú úroveň vyžadujeme. Musíme byť agresívni a hrať presing, keď nemáme loptu. Taký je náš štýl. Stále môžeme zlepšiť veľa vecí."

Máte nabitý kalendár. Vezmeš to všetko do úvahy? Alebo myslíš len na zajtrajší zápas?

"Vždy je najdôležitejší ten prvý zápas. Každý hráč musí byť v najlepšej fyzickej forme. Povedal som napríklad to, že nie je možné, aby Ansu odohral celé tri zápasy. Musíme hľadať to najlepšie."

Coutinho naposledy strelil gól a zjavne sa mu uľavilo. Bojuje v súčasnosti o miesto v zostave s mladíkmi?

"Philippe bol dlho mimo hru a musí dostávať minúty, ale sa dostal do rytmu a fyzickej formy. Poznáme jeho schopnosti, v záložnej formácii je konkurencia. Pre mužstvo chceme to najlepšie. Coutinho je pre nás dôležitý v kontexte nasledujúcich súbojov."

Po výhre nad Valenciou si povedal, že máš niekoľko dní pokoja. Bojíš sa, že sa onedlho niečo pokazí a tvoja budúcnosť bude opäť ohrozená?

"Povedal som to, lebo je to pravda. Nikdy nemôžete byť úplne pokojní, pretože všetko závisí od výsledkov. A v tejto krajine sa preháňa viac ako na iných miestach."

Barcelone sa dlhé roky darí v lige lepšie ako v Lige Majstrov. Od čoho to závisí? Aký je rozdiel medzi týmito súťažami?

"Iné mužstvá v Lige Majstrov sa veľmi zlepšili a Barcelona v priebehu 4-5 rokov znížila svoju úroveň. Neviem prečo, ja môžem hovoriť len o období, čo tu pracujem. Je však vidieť zmenu. Niektoré mužstvá majú vyvážený káder, po 23 hráčov hrajúcich v reprezentáciách, ich finančná situácia je lepšia ako v našom prípade. Všetko má vplyv."

Dani Alves sa ponúkol Barcelone. Čo si o ňom myslíš? Myslíš si, že by bol jeho príchod dobrou možnosťou?

"Neviem, nikto v klube mi o tom nič nepovedal."

Povedal si, že nemôžeme čakať, že vyhráte Ligu Majstrov. Čo by pre teba bolo dobré? Štvrťfinále, semifinále?

"Neviem, to vždy závisí od okolností. Nie je normálne vyžiadať si konkrétnu fázu. Musíme myslieť na to, aby sme vyhrali nasledujúci zápas, zvyšok ma zatiaľ nezaujíma."

Zdá sa, že Ansu Fati je blízko k predĺženiu zmluvy. Vieš o tom niečo? Čo to znamená pre Barcelonu?

"Viem len to, že dohoda je blízko. Je to veľmi dôležitá správa, hovoríme o mladom hráčovi s obrovskými schopnosťami. Je to jeden z hráčov, ktorí musia byť budúcnosťou klubu."FC BARCELONA – Sergio Agüero

"Mám veľkú radosť z toho, že môžem dostať minúty v Lige Majstrov. Najdôležitejšie je, že naposledy som sa cítil dobre, bol to pekný večer, najmä preto, lebo sme vyhrali."

Ligu Majstrov si ešte nevyhral. Ak zajtra nevyhráte, môžete vypadnúť. Bola by to pre teba katastrofa?

"Musíme vyhrať tak či tak. Ak to neurobíme, budeme takmer von zo súťaže. Musíme si veriť a musíme dobre zahrať s fanúšikmi, ktorí boli výborní aj v nedeľu. Zajtra nám pomôžu, aby sme získali potrebné tri body."

Fanúšikovia ťa milo privítali, zdá sa, že ťa majú radi. Je Barcelona taká, akú si očakával?

"Vždy som na ňu pozeral zvonku, hral som proti nej. Štadión je pôsobivý. Z tohto pohľadu sa na to teším, v nedeľu som myslel len na výhru a na to, aby sa zahral dobre, keď sa dostanem na trávnik. Neočakával som také prijatie. Teraz sa za to musím odvďačiť na ihrisku."

Luku Modrića sa včera pýtali na možnosť hrať Majstrovstvá sveta každé dva roky. Táto myšlienka sa mu nepáči a Sergio Requilón potom dodal, že vás to unavuje. Čo si o tom myslíš?

"K tomu sa radšej nebudem vyjadrovať, pretože podľa mňa ide o politické záležitosti súvisiace s inými vecami. Nechcem sa do toho miešať."

Stanovil si si nejaký cieľ pre túto sezónu? Miesto v základnej zostave, konkrétny počet gólov?

"Nie, nikdy som to nerobil. Vždy som bol druhým útočníkom, až neskôr v City som sa stal deviatkou. Nikdy som si nestanovoval ciele, chcel som čo najlepšie ukončiť sezónu, ak s gólmi, tak o to lepšie. Chcem hrať čo najčastejšie a získať nejakú trofej."

Na Camp Nou si Barcelone strelil už dva góly. Keď skóruješ v jej drese, máš už pripravenú nejakú oslavu?

"Nie, ešte som nič nevymyslel. Gól príde sám. Zo skúseností viem, že čím viac sa na to myslí, tým je to horšie. Chcem pomáhať a dávať zo seba všetko, najdôležitejšie je vyhrávať."

Aký mal na teba vplyv odchod Messiho? Stále na to myslíš?

"Nie, je to minulosť. Vtedy nás to všetkých zaskočilo, ale teraz myslím na súčasnosť. Je vidieť, že Leo si užíva hru, ako jeho kamarát chcem práve to."

Chceš mať isté miesto v základnej zostave?

"Predovšetkým sa snažím dobre trénovať a rozhodne tréner. Ak sa niekomu darí, má väčšiu šancu na základnú zostavu. Je potrebné rešpektovať iných hráčov. Musíte byť v dobrej fyzickej forme."

Prečo si si vybral číslo 19? Prečo si nevzal desiatku? Môže to číslo vyvinúť ďalší tlak na Ansu Fatiho?

"Rozhodol som sa takto už na začiatku, pretože s 19 som hral v reprezentácii. Desiatku mal vtedy Leo. A tak sa aj stalo, hoci mi viacerí hovorili, aby som si ju vzal. To číslo však pasuje Ansu, darí sa mu veľmi dobre. Vrátil sa po dlhej pauze, má túžbu a talent, ktorý je potrebné využiť. Mám radosť, že hrá s nami."

V priebehu kariéry si videl množstvo hráčov. Myslíš si, že Ansu Fati môže vyznačiť celú éru?

"Je mladý a musíme mu pomáhať, aby sa naďalej rozvíjal. Teraz je veľmi ťažké udržať sa na vysokej úrovni. My, veteráni, mu musíme pomáhať a podporovať ho. Všetci vidíme, aká je jeho hra. S takým talentom sa nestretávate často, treba to využiť."


Termín zápasu:

Nedeľa, 20/10/2021, 18:45Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Dest, Piqué, Lenglet, Alba

F. de Jong, Nico, Gavi

Depay, Agüero, CoutinhoTIP autora: 3 - 0

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!


Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com