1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng   230px-Logo_FC_Bayern_Mnchen_20022017svgpng


FC Barcelona vs. FC Bayern


fc-barcelona-2021-22-homejpg  zJYn0OdqXOmj4FH-smalljpg

FCB vs. FCB.

Dva obrovské kluby. Rivali na globálnom futbalovom trhu. Dve ikonické značky. Dva veľkokluby.

Už dnes večer uvidíme v priamom prenose aktuálny stav v oboch mužstvách. Totálne prerobená a zraneniami zdecimovaná Barcelona vyzve stabilizovaný, rozbehnutý a vysoko favorizovaný Bayern. Napriek tomu, že som zarytý fanúšik zamilovaný do klubu miestami pôsobiac snáď až ako rojko, musím uznať momentálny stav a situáciu. Súper je absolútnym favoritom zápasu a ja, hoc nerád, budem za úspech považovať čo i len remízu.

Sme v prestavbe, bez superhviezdy, s kopou zranených hráčov.

Teda neostáva asi nič iné, len sa pokúsiť bojovať pre nás netradičnými zbraňami.

Obranou, obranou a obranou. Prehustiť stred, prehustiť obranu.

A skúsiť vyťažiť zo šancí maximum. Možno bude mať protivník slabší deň a naši, presne naopak , deň špičkový. Že premeníme šance, ak sa naskytnú. Že si vzadu poradíme s rýchlymi krídlami hostí a nekompromisným hrotom.

Budem dúfať, budem veriť, budem držať palce.

Podarí sa?


bbbjpg

zdroj: youtube.comMám ešte jednu špeciálnu motiváciu. Na zápase bude aj môj priateľ Juraj zo Zvolena. Obrovský fanúšik Realu Madrid a len o trochu menší fanúšik Bayernu. Trávi dovolenku práve v Barcelone, všetko sa mu údajne páči, všetko pozdáva. No a ja by som sa nesmierne potešil, keby sa mu dovolenka trochu znepríjemnila práve počas zápasu.

Pomôžeš mi, Barca?Prvá otázka dňa:

Vyhneme sa debaklu?“


maxresdefaultjpg

zdroj: youtube.comDnešná druhá otázka:

3-5-2, alebo 4-4-2?“Otázka číslo tri:

„Pravý obranca: Mingueza, alebo Roberto?“


dembele-sergi-roberto-minguezajpeg

zdroj: footballbon.netŠtvrtá otázka:

Padne v zápase gól?“Posledné vzájomné zápasy:


Screenshot 2021-09-14 at 08-21-10 Barcelona - FC Bayern Mnchen Head to Head Statistics Games Soccer Results 14 09 2021 - pngPredzápasové vyjadrenie:


Ronald Koeman:

"Dobre vieme, že Bayern je veľmi dobré mužstvo. Má individuálne schopnosti, skúsených hráčov. Pôjde o ťažký zápas, ale máme veľké nádeje a chceme súperiť. Hráme doma, takže sa pokúsime dosiahnuť dobrý výsledok na začiatok tejto sezóny. Vieme, že v tíme nastali dôležité zmeny. Potrebujeme čas, ale vo futbale ho veľa nie je. Veci je potrebné meniť. Tento zápas bude zaujímavý, môžeme z neho vyvodiť závery. Dávam šancu mladým hráčom. Práve títo hráči sú budúcnosťou klubu. Hovoril som v tomto zmysle. Situácia v klube je komplikovaná, ale veľa vecí zlepšujeme. Jednou z nich je to, že staviame na mladých. Práca trénera Barcelony spočíva na vyhrávaní zápasov. Pracujeme, meníme rôzne veci. Moja budúcnosť nie je dôležitá, dôležitá je budúcnosť klubu. Zajtra hráme proti dobrému súperovi. Zajtra hráme prvý zápas, budeme sa z neho môcť poučiť. Náš súper má maximálne ambície. Pred rokom triumfovala Chelsea a nebola medzi najväčšími favoritmi. Fyzicky sme na tom veľmi dobre. Hráči, ktorí nehrali v reprezentáciách, si oddýchli a ostatní tvrdo pracovali. Sme pripravení. Chceme hrať intenzívne, môžeme Bayernu ublížiť. Máme dobré mužstvo, naši hráči sú technicky dobrí. Dôležitejšie ako rozostavenie je ochrániť našu hru. Lopty v konkrétnych zónach nám môžu ublížiť. Bayern je po zisku lopty veľmi rýchly. Musíme ju mať my a hľadať si priestor, aby sme ju mohli vyvážať zozadu. Zajtra to bude kľúčové."Sergio Busquets:

"Veľmi chcem začať súťaž, ktorá nám dáva veľa radosti. Máme veľmi ťažkú skupinu a teraz hráme doma a podľa mňa je kľúčové získať dobrý výsledok. Vieme, že hráme proti elitnému súperovi, ktorý rád dominuje vo všetkých herných aspektoch. Pokúsime sa hrať po svojom a vyhrať prvé kolo. Vo futbale je možné všetko. Chelsea mala v uplynulej sezóne veľmi dobrý káder, ale nepatrila medzi favoritov. Podstatný je tím, ten sa vo futbale počíta najviac. Vieme, že už nemáme Lea, ale musíme to skúšať, pracujeme na tom. Sme radi, že začíname novú etapu, novú sezónu Ligy Majstrov. Vieme, že zápas proti Bayernu nebude jednoduchý. Postupne však budujeme silné mužstvo. Vždy musíte byť verní svojmu štýlu, ale vplyv majú aj dostupní hráči. Existuje veľa faktorov. Je dobre mať viac variantov. Ostatné je na trénerovi. Musíte tiež zvážiť, čo môže urobiť súper. Tréner s určitosťou niečo zmení, má svoju vlastnú ideu. Bayern má však takmer rovnakých hráčov, hoci tam nie je Thiago, ktorý bol dôležitý. Je to kompletný a dobrý tím a určite bude chcieť začať víťazne. Pokiaľ ide o ten zápas, ťažko to akceptovať, ale taký je svet futbalu. Uplynulo trochu času a vieme, že to musí byť iné. Je to iná sezóna, iné mužstvo. Snáď to tak bude."Julian Nagelsmann

"Barcelona je iná, neviem, či silnejšia alebo slabšia. Messi je mimoriadny futbalista a samozrejme, že bude chýbať. Predtým ho hľadali všetci, ale pre iných je to šanca vykročiť z jeho tieňa a prevziať zodpovednosť, napríklad pre De Jonga či Pedriho. Barcelona zmenila štruktúru obrany, má mladých hráčov, útočí vysokým presingom. Zmenila tiež rozostavenie, teraz hrá 4-3-3, ale môže sa vrátiť aj k inej schéme. Takáto zmena by nás nezaskočila. Nepovedal by som, že bude určite horšia v porovnaní s uplynulou sezónou. Bude to veľmi náročný zápas a na to, aby sme vyhrali, musíme odohrať perfektný zápas. Je dôležité začať skupinovú fázu víťazstvom. Pôjde o ťažký zápas, ale sme veľmi motivovaní hrať na úžasnom štadióne proti skvelému súperovi. Dúfam, že dosiahneme dobrý výsledok. Myslím si, že nikto z hráčov sa nebojí atmosféry. Hráči na to musia byť pripravení. Všetci chcú hrať na takýchto štadiónoch od veteránov ako Neuer až po najmladších ako Musiala. Dokonca aj bez fanúšikov Bayernu je skvelé, že na Camp Nou budú diváci. Ideme na skvelý štadión, do úžasného mesta, na svete je len málo takýchto objektov, ktoré vytvárajú takúto atmosféru, ale pre mojich hráčov to nie je problém. Pripomeniem, že mužstvo už hralo na štadiónoch s takou atmosférou ako napríklad v Dortmunde či Istanbule, takže hráči sú zvyknutí. Nezáleží na tom, kto je favoritom, máme tu dočinenia s dvojicou skvelých mužstiev. Obe mužstvá chcú odohrať skvelý zápas. Výsledok môže závisieť od dňa či motivácie a my vybehneme na trávnik veľmi motivovaní.Uvidíme, ako bude hrať Barcelona. S trojicou stopérov hrala dobre. Nezaskočí nás. Máme predstavu, akým spôsobom chceme byť efektívni. Na tieto stretnutia je potrebné pripraviť zmeny a alternatívy bez ohľadu na to, ako bude hrať súper. Máme však vlastnú filozofiu a nebudeme veľmi prihliadať na Barcelonu, chceme hrať svoj futbal. Myslím si, že obe mužstvá budú bojovať o titul. Môžu sa vytvárať negatívne titulky a to, čo sa deje, môže mať vplyv na imidž tímu, ale nie nevyhnutne na to, čo sa deje na ihrisku. Stretnutie proti Barcelone je obrovskou výzvou. Ak zajtra nevyhráme, neprídeme o šancu na zisk trofeje, ale chceme získať dobrý výsledok. Liga Majstrov nie je maratón, ale ani šprint na 100 metrov."Termín zápasu:

Utorok, 14/09/2021, 21:00


Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


ter Stegen

Mingueza, Araújo, Pique, Alba

de Jong, Busquets, Roberto,Pedri

Demir, Depay


TIP autora: 0:2


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com