180px-Sevilla_cf_200pxpng  1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


FC BARCELONA - FC SEVILLA


bc-kh02101jpeg   51vH0AOPWFL_AC_UL1000_jpg

Zápas druhého semifinále Copa del Rey sa nedá nazvať inak, ako pokus o remontadu. Podobnú  slávnym remontadam z minulosti. Remontadu potrebnú na postup do vysnívaného finále. Remontadu posúvajúcu náš tím tak blízko k zisku vytúženej trofeji.

Jeden zápas. Bez šance na opravu.

A so vstupným hendikepom v podobe dvoch gólov. Musíme teda zabrať. Zahrať minimálne na rovnakej úrovni, ako sme predviedli v poslednom ligovom kole práve na pôde rovnakého súpera. A k tomu pridať ešte lepšiu efektivitu, ešte väčšiu útočnú snahu. Potrebujeme streliť o tri góly viac, ako súper.

3-0? 4-1? 5-2?

To posledné by sa mi asi páčilo najviac. No, nepredbiehajme. Uvidíme.


sport esjpg

zdroj: sport.es


Od hostí čakám asi opatrnú hru a maximálne snaženie sa o protiútoky s obrovským sústredením na premenenie prípadnej šance. Svoje príležitosti budú akiste hľadať aj cez štandardné situácie, preto sa trojica hlavičkárov do obrany vyslovene žiada. Musíme nastúpiť dostatočne odhodlane, útočne, bojovne. Určite by pomohol rýchly gól, ešte lepšie dva.

Tak ako sa naše hviezdy zajtra zobudia?


youjpg
zdroj: youtube.comNáš súper:


Sevilla Fútbol Club zväčša názývaná Sevilla FC či FC Sevilla je španielsky prvoligový futbalový klub sídliaci v andalúzskom meste Sevilla. Klub vznikol 15. októbra 1905 a domáce zápasy hráva na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán s kapacitou 45 500 miest.

Sevilla je druhý najstarší futbalový klub v Španielsku a najúspešnejší klub v Andalúzii. Získala národný ligový titul v sezóne 1945-46 a päťkrát Copa del Rey. Na európskej scéne dvakrát vyhrala Pohár UEFA(2006 a 2007) a v roku 2006 získala aj Európsky superpohár . V roku 2014 Sevilla vyhrala Európsku ligu UEFA. Sevilla FC bola vymenovaná medzinárodnou federáciou pre futbalovú históriu a štatistiku za najlepší klub na svete v roku 2006 a 2007. Aktuálne je jediným tímom, ktorý dosiahol toto vyznamenanie v dvoch po sebe nasledujúcich rokoch. Ich najväčším rivalom je ich mestský konkurent Real Betis.


sillyseasonjpg

zdroj: sillyseason.com


Vizitka:


Screenshot_2021-02-26 Sevilla FC  Wikipdiapng

Prvá dnešná otázka:

„Uvidíme zostavu identickú s tou v sobotu?“


EvRGcjwXMAAHDHHjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comMoja dnešná druhá otázka:

„Vyrovnáme náskok súpera už v prvom polčase?“


EvYrk_2XcAETyyyjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.comTretia otázka:

„Bude sa predlžovať?“


golcaracoljpeg

zdroj: goalcaracol.comPosledná otázka:

„Zvládne zápas rozhodca bez chýb?“


asjpg
zdroj: as.comPosledné vzájomné zápasy:


vzjpng


Posledné ligové zápasy:FC Barcelona


bcnpngFC Sevilla


fcspngPredzápasové vyjadrenie trénera:Ronald Koeman:


"Po sobotňajšom výsledku veríme, že zvíťazíme, ale musíme streliť 2 góly a zahrať ešte lepšie ako naposledy, aby sme postúpili. Nič nie je nemožné. 0:2 je zlý výsledok na obrat, ale máme šancu. Ukázali sme, že máme hlad po víťazstve, že sa zameriavame na dobré výsledky. Potrebujeme väčšiu efektivitu, než naposledy. V troch zápasoch so Sevillou sme mali viac šancí ako súper. Ak to zajtra bude rovnaké, musíme byť efektívnejší. Rovnako kľúčové bude aj udržať si čisté konto. Všetky kluby prechádzajú aj cez ťažké chvíle. Je pravda, že v tejto sezóne sa stalo veľa, ale štáb pracuje dobre. Sme spokojní a bojujeme, aby sme vyhrávali. To je najdôležitejšie. Pre mňa je to najlepšie miesto. Poznám problémy, musíme sa zlepšiť a rozvíjať sa. Bez ohľadu na to, či tu strávim rok, alebo päť rokov, urobím pre Barçu všetko. Vedel som, že prevziať opraty v priebehu pandémie je ťažké, najmä vzhľadom na to všetko, čo sa stalo. Tréneri majú svoje problémy. Máme aj momenty, na ktoré musíme byť hrdí. Taký je náš svet. Ak by som to nechcel, vycestoval by som na dovolenku, ale chcem byť tu. Nový prezident však musí ukázať cestu. V živote neviete, čo sa stane. Keď mi z Barcelony zavolali, bol som rozhodnutý prijať túto ponuku. Vedel som, že situácia bola ťažká, že klub prišiel o peniaze z dôvodu pandémie a že bolo nutné zaviesť zmeny, vsadiť na mladých. Pokúšal som sa robiť to, na čom sme sa dohodli. V živote sú vzostupy aj pády, musíme využiť príležitosti, poradiť si s problémami. Samozrejme, že otočiť dvojzápas je dôležité, veľmi by to pozdvihlo morálku. Môžeme to urobiť, musíme to dokázať. Hrať s trojicou obrancov je možné. Naše nastavenie je ofenzívne bez ohľadu na rozostavenie. Mnohí naši hráči sa zapájajú do ofenzívy. Dôležitejšie, než rozostavenie, je mentalita, presing, tímová hra. V Copa del Rey sme hrali veľa s presingom a nevychádzalo nám to dobre. Podstatné je, aby sme pracovali, pretože ak máme loptu, vieme hrať dobre. Veríme si, pretože sme si vytvárali šance už v predchádzajúcich zápasoch so Sevillou. Ak v tom budeme pokračovať, máme šancu."Termín zápasu:

Streda, 03/03/2021, 21:00Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


1480360002_418201_1480360243_noticia_normal_recorte1jpg

zdroj: visitbarcelona.com


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


ter Stegen

Mingueza, Piqué, Lenglet

Dest, de Jong, Busquets, Pedri, Alba

Messi, DembéléTIP autora: 4:1

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!
Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fcbarcelona.com, twitter.com