maxresdefaultjpg


FC Barcelona vs. Getafe CF


fc-barcelona-2021-22-homejpg      getafe-2021-22-thirdjpg


Tretie kolo, druhýkrát na domácej pôde.

Opäť s fanúšikmi, opäť s chuťou na výhru.

Konečne pre stredoeurópana normálny čas výkopu.


Hrá sa už o 17:00 a to tak trochu patrí ku koloritu nedele. V nedeľu sa poobede chodilo na futbal na dedinách, v mestečkách a aj na federálnu ligu. No a na záver pozitívneho vstupu meno relatívne príjemného súpera. Getafe nepatrí celkom iste k popredným tímom La Ligy, akokoľvek je sympatické. Je teda, alebo lepšie povedané malo by byť, jednoduchým sústom.


3689jpg

zdroj: worldfootball.net


Predpokladám, že si tri body ujsť nenecháme.

Že ukážeme peknú hru.

Rýchlu, presnú, nápaditú.

Že predvedieme zábavný futbal, veľa šancí a aj veľa gólov v sieti súpera.

Potešila by ma prvá nula v kolónke inkasovaných gólov, nech obrane stúpne sebavedomie. No a na záver si popriať zápas bez inkasovanej červenej karty a bez zranenia.

Poďme Barcelona.Prvá otázka dňa:

Dohráme zápas bez zranenia?“


marcajpg

zdroj: marca.com

Dnešná druhá otázka:

Uvidíme v priebehu zápasu na ihrisku Coutinha?“


barcablaugranesjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Otázka číslo tri:

Bude sa kopať pokutový kop a ak áno, kto bude jeho exekútorom?“


fcbarcelonanotociasjpeg

zdroj: fcbarcelonanoticias.com


Štvrtá otázka:

Prekonáme v držaní lopty hranicu 65%?“


barcelona-433-graphicjpg
zdroj: si.com


Nominácia:

E93n2sgWYAMfrdCjpegTabuľka:

Screenshot 2021-08-28 at 17-45-40 PANIELSKO LaLigapng


Posledné vzájomné zápasy:

Screenshot 2021-08-28 at 17-47-32 Getafe - Barcelona Head to Head Statistics Games Soccer Results 29 08 2021 - Soccer DatapngPredzápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman:

"Myslím si, že Getafe sa v prvých zápasoch ukázalo v dobrom svetle. Nezaslúžene ich oba prehralo. So Sevillou si zaslúžilo viac. Je to mužstvo, ktoré chce súťažiť a hrá agresívne. Musíme byť koncentrovanejší, aby sme zápas vyhrali. Nerád hovorím o menách. Klub vie, s kým chcem spolupracovať. Rešpektujem hráčov, ktorí majú kontrakt. Každý hráč vie, kto bude hrať a kto s tým bude mať ťažkosti. V tíme musí byť samozrejme konkurencia, ale niektorí musia vedieť, že sú vo veľmi komplikovanej situácii. To nie je výhodné ani pre nich, ani pre klub. Keď sa vrátia zranení hráči, budeme mať 31-32 hráčov. Ako má tréner pracovať s toľkými hráčmi? Absolvoval som trénerský kurz, ale nie na 32 hráčov. Nie som zástancom toho, aby sme si mysleli, že nemusíme vyhrávať. Vždy sme povinní prezentovať víťaznú mentalitu. Ale musíme byť samozrejme aj realistickí. Vieme, že môžeme mať ťažkosti s najlepšími klubmi. To však nezáleží od najlepšieho hráča na svete, ale od tímu. Môže nám chýbať Messi, ale v takom prípade musíme zlepšiť iné veci. Ašpirujeme na výhru všetkého. Môže to byť frustrujúce. Na druhej strane musíme byť realistickí. Barcelona v tomto smere nemôže konkurovať iným klubom ako PSG, Manchester City alebo Manchester United. Musíme to akceptovať a pracovať na zlepšení mužstva. Od tohto klubu nemôžete teraz očakávať toľko, ako po minulé roky. Nie je to otázka jedného dňa. Dávame šancu mládeži a tá potrebuje čas. Pamätať musíme aj na to, že máme 6-7 zranených hráčov, ktorí majú na to, aby hrali v základnej zostave. Sme nadšení zo sezóny a budeme tvrdo pracovať. Vždy je dôležité vyhrávať domáce zápasy. V uplynulej sezóne sme stratili veľa bodov v zápasoch, ktoré sa mohli zdať ľahké, ale teraz ľahké zápasy neexistujú. Musíme byť veľmi silným mužstvom na Camp Nou, o to viac s fanúšikmi, ktorí sa musia baviť. Prvý ligový zápas bol veľmi dobrý a touto cestou chceme pokračovať. Pre hráčov, ktorí chcú hrať v inom klube, zostáva ešte niekoľko dní. Pjanić patrí medzi nich a hľadá si klub. Jeho prístup je veľmi dobrý, takže bol povolaný. To, že predtým nebol povolaný, nebolo prejavom neúcty."Termín zápasu:

Nedeľa, 29/08/2021, 17:00


Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354
Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Neto

Dest, Araújo, Lenglet, Alba

de Jong, Busquets, Roberto

Griezmann, Braithwaite, DepayChýbajú:

Ousmane Dembélé (#11) - poranený sval, Ansu Fati (#17) - po zranení kolena, Sergio Agüero (#19) - poranený sval, Álex Collado (#32) - rozhodnutie klubu, Gerard Piqué (#3) – poranený sval, Eric García (#24) – trest za červenú kartuTIP autora: 4:0


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com