1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng    Getafe_logopng

FC Barcelona vs. Getafe CF


bc-kh02101jpeg  getafe awayjpg

Tak ako sa teším na ďalší zápas, tak sa aj desím extrémne neskorého začiatku. Bude to teda tvrdá nočná bitka začínajúca dve hodiny pred polnocou v čase, keď už bežne hodinu spím. Nedá sa nič robiť, láska ku klubu je silnejšia. Po skvelom triumfe vo finálovom stretnutí sme dokázali získať prvú trofej v tejto sezóne a v ten istý víkend nás potešil aj výsledok rivala v boji o titul práve na pôde nášho štvrtkového protivníka. Remíza v ich vzájomnom zápase nás vrátila do situácie, že ak dokážeme zvíťaziť vo všetkých stretnutiach do konca ligovej sezóny, budeme majstri. A to musí byť fantastická vzpruha a energia.


Je a bude? Uvidíme.


zkQ742A6jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Getafe CF navštívi Camp Nou so skalopevnou obranou a snahou obrať po Reale a Atléticu o body aj ďalšieho favorita. Útoky gigantov dokázali eliminovať a uhrali nulu na konte inkasovaných gólov. Verím, že náš tím je podstatne kreatívnejší a že dokážeme súpera otvoriť a poraziť bez väčších problémov.

Zaujímavosťou bude určite sledovanie dvoch odchovancov La Masie v súperovom drese. Aleñá bol a stále je môj obľúbenec a druhým hráčom je talentovaný Cucurella.Vizitka:


vizpng


worldfootballnetjpg

zdroj: worldfootball.netPrvá otázka dňa:

Dokážeme prekonať tvrdú obranu súpera viackrát?“Dnešná druhá otázka:

Zakopnú v tomto kole naši súperi v boji o titul?“Otázka číslo tri:

Udržíme čisté konto?“Štvrtá otázka:

Bude sa zápas ako taký páčiť?“
Tabuľka:


Screenshot_2021-04-21 LaLiga 2020 2021 Tabuky - Futbal panielskopng


Posledné vzájomné zápasy:


vzjpng


Posledné zápasy:


FC BARCELONA

fcbpng

GETAFE CF

getapng


Predzápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman:

"Zostáva nám osem zápasov, osem kôl a pôjdeme od zápasu k zápasu. Máme veľkú radosť z finále Copa del Rey, z toho, že sme ho vyhrali a predovšetkým akým spôsobom sme to dosiahli. Teraz sa však musíme sústrediť na La Ligu. Čaká nás ťažký domáci zápas. Musíme hrať svoje, ukázať našu efektivitu a vyhrať.  Hra tímu vo finále bola veľmi dobrá, postoj, úroveň hry, konečný výsledok. Nemyslím si však, že ide len o jeden zápas, zlepšili sme veľa vecí a tvrdo sme pracovali. Fanúšikovia boli veľmi spokojní s našou hrou. Samozrejme, v prípade tak veľkého klubu ako Barcelona všetko závisí od toho, čo vyhráme.  Hráči Barcelony chcú vždy viac. V istom zmysle boli pokojnejší, ale nechcem tým povedať, že sme menej pracovali alebo menej bojovali či do toho súboja dáme menej energie, pretože chceme bojovať o titul. Všetko závisí od nás, ale vyhrať 8 zápasov nie je jednoduché. Musíme ísť zápas po zápase, zajtra náš čaká náročné stretnutie. Musíme podať dobrý výkon.  Ako som povedal, hráči sú profesionáli. Chcú vyhrávať, získavať tituly. Hráči sú v tejto veci menej angažovaní ako iní ľudia v klube. Nepochybujem, že v zajtrajšom zápase podáme dobrý výkon. V Barcelone je tlak vždy. Bez ohľadu na pozíciu v tabuľke, musíme hrať dobre, vyhrávať a získavať tituly. Mali sme veľkú stratu, takmer úplne sme ju stiahli, musíme v tom pokračovať. Teraz musíme dokázať, že môžeme získať titul.  Mužstvo sa vrátilo zo Sevilly v dobrom stave. Hráči si zaslúžili dvojdňový oddych, ale fyzicky sú veľmi silní. V tomto momente sme nemuseli veľa trénovať, kondičné dáta hráčov sú pôsobivé. Vieme, že kalendár je náročný, ale myslím si, že ak budeme hrať na našej úrovni aj bez lopty, môžeme ašpirovať na veľa vecí.  Piqué bol napríklad po finále celkom unavený, čo je pochopiteľné. Chýba mu zápasový rytmus, aby sa cítil ako predtým, ale vo finále bol fenomenálny. Dnes je to lepšie a zajtra uvidíme, čo bude schopný hrať od začiatku, pravdepodobne nebude pripravený na 90 minút. Myslím si, že zlepšil svoj fyzický stav a sviežosť, ale porozprávame sa po zajtrajšom tréningu a rozhodneme sa s mužstvom."  Termín zápasu:

Štvrtok, 22/04/2021, 22:00Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


1480360002_418201_1480360243_noticia_normal_recorte1jpg

zdroj: estadios.es


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Mingueza, Araújo, Lenglet

Roberto, Busquets, de Jong, Pedri, Alba

Messi, DembéléTIP autora: 3:0


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com