barcelona-granada-1024x683jpg

FC Barcelona vs. Granada CF

fc-barcelona-2021-22-homejpg  7XtOOxqqPsKY2qhjpg

V pondelok večer sa začne séria troch stretnutí s protivníkmi, aspoň teda papierovo, inej váhovej kategórie ako by sme chceli byť my. Náš tím privíta na vlastnej pôde priemerné mužstvo a očakáva sa od neho len výhra. V celej tejto krátkej sérii sa očakávajú len výhry a zisk deviatich bodov do priebežnej tabuľky. Na upokojenie situácie, na udržanie kontaktu s čelom tabuľky. No a očakáva sa, samozrejme, aj zlepšená hra. Taká, aby na Camp Nou zavládla spokojnosť a ten sa zaplnil na maximálnu povolenú kapacitu. Stane sa tak?

Granada u nás naposledy šokujúco dokázala zvíťaziť. Máme jej čo oplatiť, sme niečo dlžní sami sebe a klubu ako takému.  Čakám teda obrovské nasadenie, snahu o atraktívny prejav a o čo najviac strelených gólov.


worldfootball netjpg

zdroj: worldfootball.net

Vizitka súpera:

vizpngPrvá otázka dňa:

Príde sa na hráčov pozrieť plná povolená kapacita štadióna?


nickeseventquides comjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Dnešná druhá otázka:

Zvíťazíme aspoň o tri góly?“

E83OXHcXMAYWfLdjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Otázka číslo tri:

Uvidíme v základnej zostave aspoň päť hráčov mladších ako dvadsať rokov?“

E9_JY9PWEAUWScqjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Štvrtá otázka:

Bude sa na štadióne namiesto pískania fandiť?“Tabuľka:

Screenshot 2021-09-19 at 19-47-36 PANIELSKO LaLigapng


Posledné vzájomné zápasy:

Screenshot 2021-09-19 at 19-49-24 Granada CF - Barcelona Head to Head Statistics Games Soccer Results 20 09 2021 - Soccer png

Predzápasové vyjadrenie trénera:

Ronald Koeman:

"Myslím si, že Granada sa veľmi nezmenila. Každý tréner má svoju ideu, ale ide o mužstvo so stálym rozostavením 4-3-3, ktoré hrá celkom fyzicky a agresívne. Vzhľadom na výsledok z predchádzajúcej sezóny verím, že môžeme niečo uhrať. Musíme hrať agresívne, sme doma, pred vlastnými divákmi. Bude to iný zápas, najmä vzhľadom na prítomnosť fanúšikov. Som pokojný. Verím, že budeme vyhrávať tak ako na začiatku sezóny. Musíme sa pokúsiť získať zranených hráčov. Viem, že je potrebné vyhrávať, strávil som v Barcelone veľa rokov. Nakoniec sa počítajú len výsledky. O moju budúcnosť sa nebojím. Rozhoduje prezident a klub. Chápem, že situácia je komplikovaná pre mňa, pre prezidenta aj pre fanúšikov. Chýba nám veľa vecí. Všetci chceme pre klub to najlepšie. Vedel som o tom všetkom a aj tak som sem chcel prísť. Je to náročná práca, ale neočakával som toľko problémov, koľko sa objavilo v uplynulej sezóne. Chcem tu byť, ale posledné slovo nepatrí mne. Aj hráči sú realisti, najmä tí starší. Majú za sebou veľa úspechov. Neakceptujeme prehru, chceme sa zlepšovať, ale zároveň sme realisti. Nezlepšíme všetko v priebehu dvoch dní, hráči rozmýšľajú rovnako ako ja. Nebojím sa stavať na mladých hráčov v základnej jedenástke. Momentálne to však v Barcelone nie je pre týchto hráčov vhodné. Vždy je veľmi ťažké povedať, kedy budú mladí hrávať viac. S Pedrim sa nedalo čakať dlhšie. Závisí to od veľa vecí. Sme schopní vyhrať každý zápas, ale musíme sa pripraviť, hrať dobre a brániť. Sú to mužstvá, ktoré sa teoreticky viac bránia, takže v útoku sa musíme dobre pohybovať a byť efektívni, no v niektorých momentoch musíme aj zodpovedne brániť. Pred rokom sme boli v dvoch domácich zápasoch lepší, ale s Granadou sme prehrali a s Cádizom remizovali. Existuje veľký priestor na zlepšenie. Existuje mnoho systémov, vďaka ktorým je možné vyhrávať. To závisí od hráčov. Základom je 4-3-3, ale ak máte len dvoch útočníkov, alebo viac obrancov... Ak by sme proti Bayernu hrali otvorenejšie, prehra by bolo vyššia."


Termín zápasu:

Pondelok, 20/09/2021, 21:00


Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Mingueza, Araújo, Piqué, Balde

F. de Jong, Busquets, Roberto

Depay, L. de Jong, Coutinho


TIP autora: 2:0

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com