1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng Granada_CF_logopng


FC Barcelona vs. Granada CF


bc-kh02101jpeg   Screenshot_2021-01-08 granada cf  Vyhadvanie GooglepngDuní Dunaj a luna za lunou sa valí…

A takisto, ako to vo svojej prekrásnej a legendárnej básni MOR HO! napísal skvelý Samo Chalupka, valí sa na hráčov FC Barcelona zápas za zápasom.
Už vo štvrtok večer, našťastie pre stredoeurópanov tentokrát o 19:00, odohrajú dohrávku odloženého zápasu z víkendu venovanému víťaznému finále Copa del Rey.

ZlzteA5Xjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com

No a bude to opäť zápas dôležitý ako soľ v kuchyni. Bude to opäť ďalšie finále. Stav v tabuľke, vývoj sezóny a hlavne jej blížiaci sa koniec určujú ťarchu jednotlivých stretnutí. No a tá momentálna ťarcha je poriadne veľká, mohutná. Sme jednu výhru od posunutia sa na prvé miesto ligového pelotónu. Šokujúco sme sa po nevydarenom vstupe do sezóny prepracovali vlastnou tvrdou prácou a zaváhaniami súperov do situácie, aká je vítaná vždy. Sami môžeme rozhodnúť o majstrovskom titule, máme to vo vlastných rukách. Ak vyhráme všetky zápasy, budeme na prvom mieste bez ohľadu na výsledky konkurencie. Preto tá ťarcha, preto toľko omieľané „finálové“ zápasy, preto to očakávanie. Takže neostáva nič iné, len výhra za výhrou. Bez ohľadu na súpera, bez ohľadu na pôdu, bez ohľadu na všetko okolo.

Poďme, Barcelona!
Urobme vo štvrtok večer ďalší krok k titulu!

Protivníkom bude stará známa z tejto sezóny. Granada CF nám skrížila cestu v putovaní za prvou tohtosezónnou trofejou, tam sme ju po dráme a predĺžení dokázali poraziť. No a v lige sme na jej pôde presvedčivo zvíťazili v pomere 4:0.


wordlfootballjpeg

zdroj: worldfootball.net


Vizitka súpera:


vizpng


Prvá otázka dňa:

Pôjdu spať hráči vo štvrtok večer po zápase ako noví lídri La Ligy?“Dnešná druhá otázka:

Kto potiahne gólovo tentokrát?“


EvmFpOBXYAAYNFCjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comOtázka číslo tri:

Rozhodneme už do polčasu?“Štvrtá otázka:

Uvidíme znovu víťazné 3-5-2?“Tabuľka:


Screenshot_2021-04-28 LaLiga 2020 2021 Tabuky - Futbal panielskopng


Posledné vzájomné zápasy:


Screenshot_2021-04-28 Granada CF - Barcelona Head to Head Statistics Games Soccer Results 29 04 2021 - Soccer Database Wetpng

Posledné zápasy:


FC BARCELONA

Screenshot_2021-04-28 Barcelona Primera Division Team Statistics - Soccer Database Wettpointpng

GETAFE CF

Screenshot_2021-04-28 Granada CF Primera Division Team Statistics - Soccer Database Wettpointpng


Predzápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman:

"Vieme, že sa môžeme stať lídrom. Najprv však musíme vyhrať, ísť zápas po zápase. Je to neočakávaná situácia, v minulosti sme mali veľkú stratu. Dosiahli sme niečo veľké, môžeme bojovať o víťazstvo. Zajtra je ďalšia šanca. Musíme vyhrať, neexistuje iná možnosť. Tlak je už nejaký čas veľký a nemôžeme zakopnúť, potrebujeme body. Tento zápas však nie je dôležitejší, než ostatné. O titul bojujú štyri mužstvá a budeme musieť vyhrať takmer všetky zápasy. Mužstvo je veľmi koncentrované, žiaden hráč si nemyslí, že práca je už odvedená. Pred časom to bolo iné, ale teraz sme podľa mnohých ľudí favoritmi, no my si to nemyslíme, pretože vieme, aké ťažké je tieto zápasy vyhrať. Neexistujú ľahké zápasy. Musíme ísť zápas za zápasom. To, čo bude ďalej, nie je dôležité. Dôležitý je zajtrajšok. Z posledných 17. zápasov, čo je takmer polovica sezóny, sme vyhrali 15. To je pôsobivé. Muselo to tak byť, inak by sme nemohli bojovať o titul. Potrebné však bolo aj to, aby súperi nevyhrávali. Hrali sme čoraz lepšie a efektivita stúpala. V takomto prípade sme schopní ašpirovať na najvyššie ciele. Máme dobrú sériu, trénujeme určitým spôsobom už od začiatku sezóny. Hráči vedia, že v Barcelone musia vyhrávať. V šatni máme lídrov, skúsených hráčov, ktorí zápasy ako ten zajtrajší hrali mnohokrát. Pre mladých, pre Oscara, Arauja či Pedriho, je to niečo nové. Bojujú o titul, takže starší im musia pomôcť. Moja úloha sa nezmenila. Pre mňa je najdôležitejší každý ďalší zápas. My sme silní, prešli sme si ťažkými chvíľami, neraz sme otočili výsledok v zápase, čo dokazuje aj naša cesta v pohári. Odohrali sme veľa zápasov, najviac tých, v ktorých sa bojuje o titul. Prichádza moment, keď sú hráči trochu unavení a majú nejaké problémy. Psychika a dať zo seba všetko je kľúčové. Musíte žiť s únavou a problémami. Kto si s tým poradí, bude majstrom."Termín zápasu:

Štvrtok, 29/04/2021, 19:00Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Mingueza, Piqué, Lenglet

Dest, de Jong, Busquets, Pedri, Alba

Messi, GriezmannTIP autora: 2:0


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com