1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng   213-2136901_juventus-fit-1104-1104-w-640-dls-juventusjpg


FC BARCELONA - JUVENTUS


Screenshot_2020-10-03 FC Barcelona  Wikipdiapng        Screenshot_2020-10-27 Juventus FC  Wikipdiapng


Po totálnom sklamaní z chaotického výkonu hráčov v domácej ligovej súťaži prichádza šanca na reparát. Už v utorok večer môže náš tím svojim výkonom poprosiť fanúšikov o odpustenie.


Môže sa to podariť, ak hráči siahnu na dno svojich síl.

Ak sa im znovu bude chcieť hrať rýchlo a presne.

Ak dokážu celý zápas tlačiť na rozohrávku súpera.

Ak efektivita dosiahne normálne parametre a nebude sa podobať ani náhodou na tú z posledného stretnutia.


Postup zo skupiny Ligy Majstrov, pretože práve v tejto súťaži sa predstavíme, máme istý. Rovnako tak aj náš súper, veľkoklub svetového mena a svetovej kvality. Je otázkou, ako k zápasu pristúpi a či privezie aj svoje najväčšie hviezdy vrátane už legendárneho CR7, alebo dá šancu ukázať sa druhému sledu. U nás je momentálne, aspoň z môjho pohľadu, hlavnou zostavou tá mladá. Pretože tá hviezdna (podľa mien) v tejto dobe vôbec neukazuje svoju „hviezdnosť“. Očakávam teda na ploche mladú krv, s dvomi-tromi skúsenejšími koordinátormi. A túžim po opätovnej zábave plnej pohybu, snahy a nasadenia. Nechcem vidieť profesorské posúvanie lopty a čakanie na zázrak. Poďme výhre v ústrety, nečakajme na ňu. Pobime sa o tri body a poďme do ďalšej fázy z prvého miesta.


mini_2020-09-26-ALEN-A-PEDRI-TRINCAO-05JPG

zdroj: fcbarcelona.com


Juventus Football Club S.p.A. (z lat. iuventus – mladosť), často označovaný ako Juventus alebo skrátene Juve, je taliansky profesionálny futbalový klub sídliaci v meste Turín, v metropole regiónu Piemont na severozápade Talianska. Je tretím najstarším klubom v krajine a s výnimkou sezóny 2006/07 pôsobí počas celej svojej histórie v najvyššej súťaži (od roku 1929 známej ako Serie A).

Založený bol v roku 1897 ako Sport Club Juventus skupinou turínskych študentov. Medzi nimi bol aj prvý klubový prezident Eugenio Canfari a jeho brat Enrico, autor klubových memoárov. Od roku 1923 je neodmysliteľne spojený s priemyselnou rodinou Agnelliovcov. Ich spolupráca predstavuje najstaršie športové partnerstvo v Taliansku a práve vďaka nej sa stal Juventus prvým profesionálnym klubom na Apeninskom polostrove. Časom sa z neho stal symbol národnej kultúry a súčasť národnej identity. Najvyšší počet talianskych reprezentantov vzišiel práve z tohto klubu. Jeho hráči mali výrazný vplyv na víťazstvách talianskej reprezentácie na Majstrovstvách sveta v rokoch 1934, 1982 a 2006. Vzhľadom na ideologickú politiku a sociálno-ekonomický pôvod si získal veľkú popularitu doma aj v zahraničí, najmä v krajinách s vysokým počtom talianskych prisťahovalcov, medzi ktorými má viac priaznivcov ako ktorýkoľvek iný taliansky futbalový klub. Je jedným z najpopulárnejších futbalových klubov na svete.


youtube 2jpg

zdroj: youtube.com


Juventus je historicky najúspešnejším klubom v talianskom futbale a jedným z najúspešnejších a najviac oceňovaných v globálnom ponímaní. Na domácej a medzinárodnej scéne získal celkovo 53 rôznych trofejí, čo je viac než ktorýkoľvek iný taliansky klub. Na svojom konte má rekordných 32 ligových titulov, rekordných 9 Talianskych pohárov a 7 národné superpoháre. S jedenástimi medzinárodnými trofejami (2x Interkontinentálny pohár, 2x Liga majstrov UEFA, 1x Pohár víťazov pohárov UEFA, 3x Pohár UEFA, 1x Pohár Intertoto UEFA a 1x Superpohár UEFA) je momentálne na 4. mieste v Európe a na 7. mieste vo svete. V rokoch 1976 – 1986 pod vedením trénera Giovanniho Trapattoniho získal trinásť trofejí, vrátane šiestich ligových titulov a jedného víťazstva v Európskom pohári majstrov. Juventus sa stal prvým klubom v histórii európskeho futbalu, ktorý vyhral všetky tri hlavné súťaže organizované Úniou európskych futbalových zväzov: Pohár európskych majstrov, Pohár víťazov pohárov UEFA a Pohár UEFA. Po víťazstve v Interkontinentálnom pohári v roku 1985 sa stal prvým a dodnes jediným klubom, ktorý získal všetky kontinentálne a medzikontinentálne trofeje. Podľa rebríčka, ktorý zostavila v roku 2009 Medzinárodná federácia futbalových historikov a štatistikov (IFFHS) na základe výkonnosti klubov v medzinárodných súťažiach je Juventus najlepším talianskym a druhým najlepším európskym klubom 20. storočia.Prvá dnešná otázka:

„Nastúpi súper v plnej sile?“


besoccerjpg
zdroj: besoccer.com


Moja dnešná druhá otázka:

„Ukážeme svoju krajšiu hernú tvár?“


diario asjpg
zdroj: diarioas.com


Tretia otázka:

„Dohráme zápas bez zranenia?“


marcajpg

zdroj: marca.com

Posledná otázka:

„Výhra, alebo remíza?“


twitterjpg

zdroj: twitter.comTabuľka:


tabpng


Posledné vzájomné zápasy:


statspng


Posledné zápasy:


FC Barcelona


bcnpng


Juventus


juvepngTermín zápasu:

Utorok, 08/12/2020, 21:00Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


nou camp as esjpg
zdroj: as.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Neto

Dest, Araújo, Lenglet, Firpo

Pjanić, Aleñá

Trincão, Griezmann, Pedri

BraithwaiteTIP autora: 3-2

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk