1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng       1200px-Levante_Unin_Deportiva_SAD_logosvgpng


FC BARCELONA – LEVANTE UD


Screenshot_2020-10-03 FC Barcelona  Wikipdiapng           Screenshot_2020-12-12 Levante UD  Wikipdiapng

Vo štvrtok som dosiahol pre mňa zaujímavý míľnik. Je mi jasné, že po svete behá oveľa viac ľudí s oveľa lepšími míľnikmi. Ale ten môj je určený len a len pre mňa, pretože športujem vzhľadom na vek už len kvôli sebe samému. Jednou zo športových disciplín pomáhajúcich mi s bojom proti pracovnému stresu, proti frustrácii zo situácie v spoločnosti, v spracovaní stavu okolo korona krízy a pomáhajúcich mi udržiavať sa vo forme zdravotnej a aj kondičnej, je obyčajný beh. Striedam miesta a povrchy, pokiaľ je to možné počasím a ročným obdobím.

Nuž a tak sa mi prihodilo, že som prekonal hranicu 555 kilometrov zabehnutých v tomto roku. Získal som tým celkom určite nejakú energiu, nejakú silu a nejakú moc. A tak trochu detsky, uznávam, som sa rozhodol venovať všetku tú získanú trojicu pomôcok hráčom FC BARCELONA a poslať im to všetko zabalené priamo na Camp Nou. Pretože práve tam sa od zajtra do konca roka budú odohrávať súboje La Ligy (4x). Súboje, ktoré nás ešte snáď vrátia do hry o najvyššie priečky. Aktuálna strata je obrovská a vyzerá nedostihnuteľná.

Ale vzdať sa nesmieme. Musíme bojovať. Biť sa o svoje meno.

A v takomto boji je dobrá každá pomoc, možno aj tá moja.

Takže leť energia, leť sila, leť moc.

A pomôž Barci získať z najbližších 5 zápasov hrajúcich sa do konca roka 15 bodov.

Kto sa ku mne ešte pridá?


deviantartjpg

zdroj: deviantart.comNáš súper:


      Levante Unión Deportiva, S.A.D. je španielsky futbalový klub so sídlom na predmestí Valencie. Bol založený v roku 1909 a v súčasnosti hrá v najvyššej španielskej futbalovej súťaži. Domáce zápasy hráva na štadióne s názvom Estadi Ciutat de València. Klub bol pôvodne založený pod názvom Levante FC, keď prevzal svoje meno od pláže "Levante" v mestskej štvrti La Malvarrosa. Miestny rival, Valencia CF, bola založená až v roku 1919. Súčasný názov prijal v roku 1942 po zlúčení s klubom Gimnástico FC. V osemdesiatych rokoch za klub krátko hral aj Johan Cruyff. Klub fanúšikovia volajú prezývkou LES GRANOTES, teda ŽABY. Klub vo svojej histórii nezaznamenal výraznejšie úspechy a tak za vrchol možno považovať samotnú účasť v La Lige. Štadión klubu je ešte jednou vecou nesmierne zaujímavý: pomerne presne totiž pripomína náš NOU CAMP. Vyzerá ako jeho presný zmenšený model rozložením tribún, strechou nad jediným sektorom a dokonca s mierne prižmúrenými očami aj farby sedačiek nás môžu mierne pomýliť. Prirodzene, kapacita je zhruba triapolkrát nižšia…

worldfootballjpg

zdroj: worldfootball.netVizitka:


vizpng


Očakávam jednoznačný priebeh s vysokým počtom gólov v súperovej sieti. Ten je na úplnom spodku tabuľky a tak je vyslovene vhodný na nápravu reputácie po poslednom ligovom kole a po výsledkovo nepodarenom vystúpení v Lige Majstrov. Hráči musia zabrať a zaberú.

Musíme ísť hore, výkonom a aj v tabuľke.


Prvá otázka dňa:

„Odtrhneme sa strelecky a prekonáme hranicu piatich gólov?“


diario asjpg

zdroj: diarioas.comDnešná druhá otázka:

„Bude hrať Umtiti od začiatku?“


marcajpg

zdroj: marca.comOtázka číslo tri:

„Začneme zápas bez Messiho?“


diarioasjpeg

zdroj: diarioas.comŠtvrtá otázka:

„Dohráme bez zraneného hráča?“
Tabuľka:


tabpngPosledné vzájomné zápasy:


statspng


Posledné zápasy:


FC BARCELONA


bcnpngLEVANTE UD


levpngTermín zápasu:

Nedeľa, 13/12/2020, 21:00Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


meetbarcelona catjpg
zdroj: meetbarcelona.com


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Dest, Araújo, Umtiti, Alba

Busquets, Aleñá

Griezmann, Puig, Coutinho

BraithwaiteTIP autora: 5:0Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com