1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng  1200px-Paris_Saint-Germain_FCsvgpng


FC BARCELONAPARIS SAINT-GERMAIN


bc-kh02101jpeg  37739301_ljpg

Súboj titanov? Súboj gigantov? Určite áno!

Liga majstrov priniesla svojim nekompromisným žrebom ťahák dvoch špičkových tímov. Tímov, ktoré sa pred tromi rokmi stretli v neuveriteľnom dvojzápase. Ten priniesol neuveriteľný obrat hráčov Barcelony po výprasku na ihrisku súpera v pomere 4:0. Z v podstate beznádejnej situácie sa po priebehu plnom zvratov dokázal náš tím vyhrabať z pekla a po výhre 6:1 postúpiť do ďalšieho kola. Tento zážitok budem mať do konca života hlboko uložený v archíve spomienok.


yojpg

zdroj: youtube.com


Zároveň však práve tento heroický obrat priniesol niečo zlé do futbalu a jeho zákulisia. Pretože výkon nášho bývalého hráča Neymara v tomto zápase rozhodol o tom, že majiteľ PSG sa rozhodol aktivovať výstupnú klauzulu hráča a vyplatením dovtedy nevídanej čiastky 222 miliónov eur šialeným spôsobom rozvrátil trh s hráčmi. Nehovoriac o panike spôsobenej odchodom brazílskej hviezdy tak trocha poza bučky a následné konflikty medzi vedením nášho klubu a agentom hráča.

To je ale minulosť.

Teraz verím, že teraz prebehne súboj v jednoduchšom móde a, samozrejme, v náš prospech.

Verím v sústredenú a trpezlivú hru.

Verím, že si postrážime zadné dvierka a že vpredu predvedieme vysokú efektivitu.

Verím, že naši hráči predvedú svoju kvalitu a vytvoria si dostatočný náskok dávajúci šancu aj v odvete.

Od súpera čakám opatrnú hru s cieľom nedať našim pred svojou bránou ani milimeter voľného priestoru. Je to play-off a tak taktika velí hosťom neinkasovať. No a v bleskových protiútokoch sa určite budú snažiť využívať ohromujúcu rýchlosť Mbapé. Veľmi sa na túto konfrontáciu teším.

V pozitívnom duchu, so šálom okolo krku, s dobrou kávou.


Tak poďme na nich, Barcelona!


pinterestjpg

zdroj: pinterest.com


Paris Saint-Germain Football Club, verejne známy ako Paris Saint-Germain, Paris SG, alebo jednoducho Paris (Paríž) alebo PSG, je francúzsky profesionálny futbalový klub v Paríži. Súťaží v Ligue 1, najvyššej divízii francúzskeho futbalu. PSG je najúspešnejší klub vo Francúzsku, keď vyhrali vyše štyridsať domácich titulov, vrátane deviatich ligových titulov a jednej hlavnej európskej trofeje. Ich domáci štadión je Parc des Princes.


vizpng


Bol založený v roku 1970. PSG vyhralo prvú trofej v roku 1982, keď zvíťazili vo Francúzskom pohári, a Ligue 1 vyhrali prvýkrát v roku 1986. 90. roky 20. storočia boli jedným z najúspešnejších období v histórii PSG; získali druhý ligový titul, tri Francúzske poháre, dva Ligové poháre, dva Francúzske Suporpoháre, a najmä Pohár víťazov pohárov UEFA v roku 1996. Po neúspešnom období v 0. rokoch 21. storočia sa klub znovu vrátil na výslnie v roku 2011 so zvýšenou finančnou podporou; Získali sedem ligových titulov a osemnásť národných pohárov, čím dosiahli jedinečnú dominanciu v domácich súťažiach. V roku 2020 sa klub prvýkrát prebojoval do finále Ligy majstrov UEFA, kde prehral s Bayernom Mníchov 0:1.

PSG je klub s najviac sezónami v rade v najvyššej divízii a jeden z dvoch francúzskych klubov, ktoré vyhrali hlavnú európsku trofej. Je tiež najpopulárnejším klubom vo Francúzsku a jedným z najviac podporovaných tímov na svete. Ich domáce dresy sú červené, modré a biele. Klubvý znak obsahuje Eiffelovu vežu a fleur de lys. PSG má dlho trvajúcu rivalitu s Olympique de Marseille. Vzájomný zápas týchto dvoch klubov sa nazýva Le Classique.

Tamim bin Hamad Al Thani, vládca Kataru, vlastní PSG prostredníctvom štátnej majetkovej organizácie Qatar Sports Investments (QSI), ktorá klub zakúpila v roku 2011. To činí PSG najbohatším klubom vo Francúzsku a jedným z najbohatších celosvetovo. V roku 2020 malo PSG piaty najvyšší výnos vo futbalovom svete s ročným výnosom 636 miliónov €, podľa spoločnosti Deloitte a je jedenástym najcenejším futbalovým klubom v hodnote 1,092 miliardy dolárov podľa Forbes.


yjpg
zdroj: youtube.com


Prvá dnešná otázka:

„Presadia sa naši „francúzi“?“


fcbarcelonanoticiasjpeg
zdroj: fcbarcelonanoticias.com


Moja dnešná druhá otázka:

„Budeme dominovať v držaní lopty?“


youtjpg

zdroj: youtube.com


Tretia otázka:

„Strelí Messi gól z priameho kopu?“


youtujpg

zdroj: youtube.com


Posledná otázka:

„Dosiahneme konečne po sústredenom výkone v obrane čisté konto?“


fcbarcelonasportjpg

zdroj: fcbarcelonasport.comPosledné vzájomné zápasy:


vzjompng


Posledné zápasy:


FC Barcelona

bcnpng

PSG

psg statspng


Vyjadrenia trénerov:


FCB - Ronald Koeman

barronsjpg
zdroj: barrons.com


"Sme nadšení, ale vieme, že to bude ťažký súboj. PSG je špičkový tím, preto budú veľké emócie. Naša forma v posledných týždňoch je našou silou a súper sa na druhej strane takisto môže pochváliť hráčmi s výnimočnými schopnosťami. Nepochybujem, že moji hráči budú schopní efektívne sa brániť pred útočníkmi PSG. Pôjde o vyrovnaný zápas, na ktorý je potrebné pripraviť sa takticky. Ronald Araujo dnes netrénoval a je nepravdepodobné, aby mohol zahrať, ale ak sa niekto zajtra ocitne na zozname povolaných, to znamená, že sa môže objaviť na ihrisku. Zlepšili sme našu hru. K zápasu pristupujeme ambiciózne a so sebadôverou. Naše šance od momentu žrebu narástli, pretože naša forma je lepšia. Pre každé mužstvo je dôležité, aby malo dostupných svojich najlepších hráčov. Aj my máme svoje absencie, také ako Fati, Coutinho, Roberto či Araujo. S týmito hráčmi by sme určite boli silnejší. Nebojím sa PSG, pretože verím mojim hráčom. Samozrejme, že voči súperovi cítim rešpekt, pretože je to skvelé mužstvo, ktoré je jedným z favoritov na víťazstvo v tejto súťaži. Je to dvojzápas, preto v prvom zápase je najdôležitejšie vypracovať si dobrý výsledok pred odvetou. PSG je mužstvo, ktoré chce dominovať tak ako my. Chce mať loptu na nohe, tak si vytvárame najviac šancí. Veľmi dôležité bude udržať si aj čisté konto, pretože takto to budeme mať v druhom zápase jednoduchšie. Analyzujeme nášho súpera. Sledujeme, ako útočí a ako sa rozostaví v obrane, kde by sme mohli nájsť miesto. Sú to veci, na ktoré musíme byť pripravení. Musíme kontrolovať takých hráčov ako Mbappé, ktorý je veľmi rýchly a nebezpečný. Keď máme loptu na nohe, musíme byť dobre rozostavení a pripravení na možné straty. V kontexte tohto dvojzápasu je to dôležité. Nie je to súboj Messiho s Mbappém, len dvoch mužstiev, v ktorých títo hráči hrávajú. Na jednej strane je najlepší hráč na svete, ktorého potrebujeme, rovnako ako PSG potrebuje Mbappého. Je to hráč, ktorý je mimoriadne rýchly a môže skomplikovať život každej defenzíve. Určite to bude skvelý zápas pre každého fanúšika futbalu. Aby z toho bol čo najlepší zápas, je nevyhnutné, aby hrali najlepší hráči. Nikdy neviete, ako súper zareaguje na absenciu Neymara. Obe mužstvá majú svoje problémy s kádrom. Dúfam, že v odvete budú schopní zahrať všetci a vtedy sa ukáže, kto je lepší. Musíme sa správne rozostaviť ako mužstvo. Na to nemôžeme zabúdať ani vtedy, keď máme loptu na nohe, pretože Mbappé v prípade straty môže využiť svoju rýchlosť. Nevidím, aby iné mužstvá boli od nás oveľa lepšie. Ale zároveň nie je dobré, aby sa od mužstva, v ktorom došlo k toľkým zmenám a hrá tam toľko mladých hráčov, očakávalo víťazstvo v Lige Majstrov. Samozrejme, že Barcelona je v súčasnosti na vysokej úrovni a máme skvelých hráčov, preto sme schopní poraziť každého."PSG - Mauricio Pochettino

youtubjpg
zdroj: youtube.com


"Videl som celú revolúciu Barcelony, najskôr z môjho domova v Londýne, keď ju Ronald prevzal. Je jasné, že mužstvo sa posúva do inej fázy, do inej kapitoly. Hneď ako Ronald prišiel, začal pracovať, aby zo svojho tímu dostal najlepšie výkony. Teraz, po siedmich mesiacoch, Ronald zaviedol svoje nápady do praxe a mužstvo vie, čo tréner očakáva. Vidím isté mužstvo s niekoľkými jasnými ideami a úžasnými futbalistami. Je to mužstvo, ktoré vie ako súperiť, mužstvo vybudované na to, aby vyhrávalo. Ich zmýšľanie je nastavené tak, aby vyhrávali ako veľké kluby, ako napríklad PSG, ktorý je taktiež tímom, ktorý chce súťažiť a vyhrávať. Samozrejme, že potrebujeme jasné štruktúry a nápady ako útočiť a ako Barcelone znemožniť, aby sa nám dostala pod kožu, ale vždy veríme hráčom, že si odvedú svoju prácu čo najlepšie a získa pozitívny výsledok."


Termín zápasu:

Utorok, 16/02/2020, 21:00Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


eurosport dejpg

zdroj: eurosport.de


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


ter Stegen

Dest, Lenglet, Umtiti, Alba

Busquets, de Jong

Dembélé, Griezmann, Pedri

MessiTIP autora: 2-0

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, barcatv.com, twitter-fcbarcelona.com, fussballwetpoint.de