1011px-Logo_FC_BarcelonasvgpngReal_Mallorca-logo-5AB85723E4-seeklogocompng

  

FC BARCELONA – RCD MALLORCA

Screenshot_2019-12-06 FC Barcelona  Wikipdiapng                       Screenshot_2019-12-06 RCD Mallorca  Wikipdiapng


Novembrový dážď vystriedalo decembrové sneženie.

Pozerajúc sa z okna vidím akurát tak snehové vločky poletujúce v miernom vetre.

Zima s teplotou tesne pod nulou.

Teraz sa má hrať futbalový zápas?

Našťastie sa nehrá u nás, ale v jednom z najkrajších svetových miest.

Slniečko a neuveriteľných 17 stupňov láka. K tomu večerný zápas.

Lákavé, však?

Kto sa vyberie na stretnutie medzi FC BARCELONA a RCD MALLORCA osobne?


fcbarcelonanotocias comjpeg

zdroj: fcbarcelonanoticias.com


Spomienky na dva pobyty na spomínanom ostrove sú plné slnka, dlhočizných pláží, nočného života a skutočných gólových úspechov. Počas prvého pobytu (rok 1995) v mestečku Paguera sme si na miestnom ihrisku kopali s mojim kamarátom Ondrom loptu a asi sme zaujali miestneho organizátora zápasu medzi Anglickom a Výberom sveta. My sme patrili do Výberu sveta, samozrejme.

Ondro išiel do brány, lebo s loptou mu to príliš nešlo a mňa tréner postavil na hrot útoku. Vraj fyzické parametre. Nuž, v súboji sme dokázali namyslených ostrovanov vyplieskať 6:1 a mne sa podarilo akýmsi dovolenkovým zázrakom nastrieľať 4 góly. Všetky strelami spoza pokutového územia, lebo bolo teplo a nechcelo sa mi behať. Náhoda chcela, aby každé moje zakončenie skončilo v rohoch brány. Jasné, že som sa naparoval, večer a v noci som nemusel platiť vôbec nič.

Na tribúne okrem fanyniek oboch súperov sedel aj jeden nenápadný pánko. Bol taký nenápadný, že som si ho v podstate ani nevšimol.

Na druhý deň bola odveta a aj na tú sme boli nominovaní. Anglicko prišlo aj s posilami, ale nebolo mu to nič platné. Výsledok 5:0 a moje ďalšie 4 góly.

Nenápadný pánko sa postavil, prehodil pár slov s organizátorom zápasu a odišiel. Vôbec som si ho nevšimol. Po príchode na recepciu hotela ma oslovil recepčný a ukázal mi na nenápadného pánka sediaceho pri stole s kávou v ruke. Že ma vraj čaká. Nuž, skrátim to. Dostal som ponuku ukázať sa na tréningu RCD MALLORCA a zabojovať o zmluvu vo vtedy druholigovom mužstve.


Hm, práca, rodina, kamaráti...


nettavisennojpg

zdroj: nettavisen.com


Vysvetlil som mu veľmi rýchlo, že hoci góly som nejaké strelil, na veľkom ihrisku to bola moja premiéra. Nikdy som netrénoval na podobných rozmeroch, nebol som v tom čase vôbec registrovaným hráčom, celkom nič som v tomto smere neplánoval a tak som nemal ani absolútne žiadne návyky taktického charakteru a úplne vážne som pochyboval aj o akomkoľvek talente pre futbal na veľkom ihrisku. Napísal mi výšku platu na servítku (skoro ako Messiho zmluva) a pokúsil sa ma presvedčiť argumentom, že v tíme je niekoľko mojich krajanov. Z bývalej Juhoslávie.

Zvalil som sa od smiechu a moja kariéra sa skončila skôr, ako začala.

Ktovie, ako by to celé dopadlo :-)

 

Tak a poďme späť k lige.

(Ozaj, Ondro, pozdravujem Ťa.) 

Real Club Deportivo Mallorca, S.A.D. je španielsky futbalový klub so sídlom v krásnom hlavnom meste Palma de Mallorca v dovolenkovom raji na Baleárskych ostrovoch. V súčasnosti hrá v Primera División, najvyššej španielskej futbalovej súťaži. Domovským stánkom klubu je štadión IBEROSTAR Estadi s kapacitou 23 142 miest. Klub založil v roku 1916 republikán Adolfo Vázquez, ktorý ho pôvodne nazval po vtedajšom kráľovi Junta Directiva del Alfonso XIII FBC, o rok neskôr bol klub premenovaný na Real Sociedad Alfonso XIII a tento názov zostal až do roku 1931, keď bol s politických dôvodov premenovaný na Club Deportivo Mallorca. V roku 1949 bola k názvu priradená predpona Real (slovensky: kráľovský) a tento názov nakoniec pretrval až do súčasnosti. Prvý štadión klubu mal názov Buenos Aires a bol slávnostne otvorený 25. marca 1916, zápasom proti FC Barcelona, ktorý Barcelona vyhrala 8-0. Historickým rokom pre klub bol rok 2003, keď po prvýkrát vyhral Copa del Rey. Počas svojej histórie klub odohral 24 sezón v Primera División, 31 v Segunda División, 2 v Segunda División B a 12 v Tercera División.


woeldfootball netjpg

 zdroj: worldfootball.com


Náš sobotňajší súper mi je síce z pochopiteľných dôvodov pomerne sympatický, ale to vôbec nestačí na nejaké pôsobivé výsledky. Dokázali na domácej pôde šokujúco poraziť Real Madrid, ale príliš veľa podobných momentov si doteraz v sezóne 2019/2020 neužili. Motajú sa na spodku tabuľky a so ziskom slabučkých 14 bodov sú len jedno miesto nad zostupovou pozíciou. Vysoko pasívne skóre 14:23 takisto neukazuje príliš vysokú kvalitu.

Žiada sa teda jednoznačné pokračovanie na víťaznej vlne a nič iné ako zisk 3 bodov po vysokej výhre nesmie byť cieľom pre našich hráčov.  

 

Barcelona je už dlhšiu dobu na čele ligového pelotónu, aj keď len o skóre pre najväčším rivalom. Doteraz sa nám podarilo nastrieľať súperom až 36 gólov v 14 zápasoch, čím sme dokonca na úrovni s toľko ospevovaným FC Liverpool.

Súper rangu Mallorca je ďalšou príležitosťou na zveľadenie gólového konta.


Screenshot_2019-12-06 la liga table - Hada Googlompng

 .

.

.

Screenshot_2019-12-06 la liga table - Hada Googlom1png


Sobotný protivník príde na Camp Nou celkom určite s defenzívnou taktikou a my sa môžeme tešiť na výborného stopéra zo Slovenska hrajúceho v jeho drese. Martin Vajlent je pevnou súčasťou tímu, hráva pravidelne. Som veľmi zvedavý na jeho súboje s trojicou MessiGriezmannSuárez.


Prvá otázka dňa:

„Obstojí Martin Vajlent v konfrontácii so svetovými útočníkmi domácich?“


transfermarkt comjpg

zdroj: tranfermarkt.com


Naša dnešná druhá otázka:

„Zahrá si v základnej zostave Barcelony Umtiti?“


transfermarkt com2jpg

  zdroj: tranfermarkt.com


Tretia otázka:

„Dokážeme zvíťaziť aspoň o 4 góly?“


barcablaugranes comjpg zdroj: barcablaugranes.com


Posledná otázka:

„Predvedie Zlatou loptou motivovaný Messi ďalší hetrik?“


2837d9ed-4799-4dae-b1fe-865965bfe231jpg

 zdroj: sportinglife.com


Vzájomné zápasy sa odohrali pred viacerými rokmi, s úplne inými kádrami a tak by ich zverejnenie nemalo žiadnu výpovednú hodnotu.

 

Najlepším strelcom RCD Mallorca je Ante Budimir s 3 gólmi, na strane FC Barcelona je to Lionel Messi s 9 gólmi.

 

Forma v posledných 5-tich zápasoch vo všetkých súťažiach:

FC Barcelona

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

5-0-0, 12:3

vs.

RCD Mallorca

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

1-1-3, 7:7

 

Termín zápasu:

Sobota, 7/12/2019, 21:00


Štadión:

Nou Camp, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


isango esjpg 

zdroj: isango.com


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:

 

Ter Stegen

Roberto, Piqué, Umtiti, Firpo

Arthur, Busquets, De Jong

Messi, Suárez, Griezmann


TIP autora: 6:0

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?

Visca el Barca!!!

 

Peter Maďar

megabarca.sk