1011px-Logo_FC_BarcelonasvgpngReal betis logopngFC BARCELONA – REAL BETIS SEVILLA

 

Končí sa ďalší týždeň v tomto roku a v tejto sezóne. Väčšinou je cez víkend odohrané kolo La Ligy a ani teraz to nebude inak. FC Barcelona privíta na NOU CAMP-e tradičné španielske ligové mužstvo hrajúce v meste Sevilla, menšieho brata veľkej FC SEVILLA.betis worldfootballnetjpg

Real Betis Sevilla, zdroj: worldfootball.netReal Betis nie je tak úspešný, ako FC, ale aj tak je to nesmierne nevyspytateľné mužstvo. Je potrebné sa mať na pozore a nastúpiť na zápas plne sústredený. Schválne píšem o tíme ako o jednej osobe, aby som zvýraznil zomknutosť a jednotu pýtajúcu sa pri pravdepodobnej neúčasti Coutinha a Messiho pre zranenia. Tím bude určite musieť pokračovať v totálnej tímovosti a nahradiť výpadok herných lídrov tak, ako sa to darilo v posledných zápasoch.


Barca mi robí momentálne na striedačku radosť počas výkonov v Lige Majstrov a La Lige, výnimkou bol nevysvetliteľný herný skrat v Madride s Rayom. Ale výkony proti FC Sevilla, Interu Miláno v oboch meraniach a hlavne proti Realu Madrid v El Classic-u boli značkové.


surez mirrorcoukjpg

Suárez - strelí 4 góly?, zdroj: mirror.co.uk


Strieľame veľa gólov a hlavne, na hru je pasia pozerať sa. Pevne verím, že divákov na štadióne aj teraz potešíme (píšem, ako keby som aj ja mal nastúpiť) výbornou hrou a očakávam aj vysoký rozdiel v skóre. Tá neefektivita z Milána sa teraz otočí a do siete Betisu vletí všetko, možno aj niečo navyše.


Otázka dňa je teda nasledovná:


"Dokáže Barca streliť Betisu viac ako 4 góly? "

(Moja odpoveď je, že áno.)

 

Betis je momentálne v ligovej tabuľke až na mieste číslo 14. Nastrieľaných gólov v prvých jedenástich kolách je pramálo, len 8, čo je oproti Barcelonským 31 gólom naozaj priepastný rozdiel. Inkasovaných je naopak na strane Betisu o jeden menej. Bilancia 3-4-4 a hlavne posledné 4 kolá s bilanciou 0-1-3 je veľmi zlá a svedčiaca o neveľmi dobrej forme. V takomto rozpoložení prísť na NOU CAMP a postaviť sa rozbehnutému valcu FC BARCELONA? Nuž, uvidíme.


Otázka dňa číslo dva je nasledovná:


"Dokáže odolávať Betis Barce dlhšie ako 20 minút bez inkasovania gólu?"

(Moja odpoveď je, že nie.)

 

barca neogolcomjpg

Barca, zdroj: neogol.com

 

Termín zápasu:    Nedeľa, 11/11/2018, 16:15

Štadión: Nou Camp, Barcelona, 105 x 68, kapacita: 99.354

 

nou camp tripadvisorcomjpg

Plný NOU CAMP, zdroj: tripadvisor.com

 

 

Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:

 

Ter Stegen

Semedo, Piqué, Lenglet, Alba              

Vidal, Busquets, Arthur, Rakitič,

     Suárez, Dembélé

 

TIP autora:   6:0

 

Aké sú vaše tipy?

Aká je vaša predstava základnej zostavy?

Podeľte sa v diskusii!

Bez urážania a osobných útokov sa dá úplne v pohode vyjadriť svoj názor a rešpektovať pri tom názor druhých.

Visca el Barca!!!

 

Peter Maďar

megabarca.sk