gool fmjpgFC Barcelona vs. Real Madrid


fc-barcelona-2021-22-homejpg        rm-khn02201_4jpg

Derby. Klasika. Súboj titanov.

Je veľa zápasov s takýmto prívlastkom.

V Liverpoole takto bojujú o vládu nad mestom Everton a FC.

V Miláne si to dvakrát v sezóne športovo rozdajú vlastníci San SiraAC a Inter.

Dokonca aj v Prahe býva ostro sledovaným zápasom derby medzi Spartou a Sláviou.

Glasgow horí počas stretnutia medzi Celticom a Rangers.

To všetko sú mestské derby zápasy. Súboje tímov o nadvládu na domácej pôde. Je ale jeden zápas, špeciálny a výnimočný. Zápas dvoch nezmieriteľných rivalov. Mužstiev, dresy ktorých obliekali, obliekali a iste aj budú obliekať tí najväčší hráči v histórii futbalu. Kluby, ktoré si strážia svoje vlastníctvo. Ktoré sa nikdy nestali majetkom, či hračkou nejakého miliardára, alebo šejka. Kluby, ktoré vlastnia ich fanúšikovia.

FC BARCELONA a REAL MADRID.

A viete, ako sa to hovorí:

BUĎ SI BARCA, ALEBO SI REAL.

Ja som Barca, na zápas sa nesmierne teším. Hoci… mám obavy. Ako to dopadne, čo očakávať.

Chýry šíriace sa z Barcelony prinášajú pozitívne správy o vypredanom Camp Nou. Uvidia miliardy divákov na celom svete a stotisíc priamo na štadióne skvelé divadlo? Budeme sledovať.


Náš súper:

Screenshot 2021-10-23 at 18-25-41 real madrid - Hada Googlompng


Nominácia:


FCYOb0FWYAM4DQKjpeg


Prvá otázka dňa:

Bude zápas ozdobou futbalu?“


Dnešná druhá otázka:

Uvidíme v zápase aspoň štyri góly?“


Otázka číslo tri:

Získa jeden zo súperov pokutový kop?“


Štvrtá otázka:

Bude Camp Nou vypredaný?“Posledné vzájomné zápasy:

Screenshot 2021-10-23 at 18-21-43 Barcelona - Real Madrid Head to Head Statistics Games Soccer Results 24 10 2021 - Soccerpng


Predzápasové vyjadrenie trénera:


FC Barcelona – Ronald Koeman

Čo by v tejto chvíli mohlo pre klub znamenať víťazstvo v El Clásicu?

"Vyhrali sme posledné dva zápasy. Bude to skvelý zápas. Hra nám robí veľkú radosť. Dúfam, že bude plný štadión a vynikajúca atmosféra."

Bude zajtrajší zápas odpoveďou na to, aký je v tomto momente rozdiel medzi Barcelonou a Realom, podobne ako tomu bolo v zápase proti Bayernu?

"Nemyslím si, že by sa mali robiť závery po jednom zápase, najmä po takom ako El Clásico. Odohrať zostáva ešte veľa zápasov. Zápas proti Bayernu bola iná súťaž. Vieme, že zajtra môžeme ukázať, že sme na dobrej ceste. Musíme hrať bez strachu a ukázať, že môžeme vyhrávať."

Ako hodnotíš dynamiku, v akej sa nachádzajú mužstvá pred zajtrajším zápasom?

"Hráme veľmi dobre. Stať sa môže veľa. Konečný výsledok nebude rozhodujúcim z pohľadu sezóny, no ukáže, kde sa obe mužstvá nachádzajú."

Cítiš pesimizmus zo strany barcelonismo, ktoré si myslí, že Real nedokážete poraziť?

"Neviem, kde sa berie tento nedostatok viery u ľudí. My v to veríme. Vieme, čo môžeme dokázať. Myslím si, že zápas nemá favorita. Hráme doma pred fanúšikmi, takže nemám obavy. Je to veľký zápas, ktorý je šancou na predstavenie sa z dobrej strany."

Ako sa cíti Jordi Alba a bude hrať od začiatku?

"Mal určité problémy, ale dnes trénoval normálne a bude pripravený hrať."

Ansu Fati môže zajtra zahrať od začiatku. Čo si myslíš o porovnávaní Fatiho s Viniciusom?

"Nemyslím si, že ide o súboj jednotlivých hráčov oboch tímov. Hovoríme o veľmi mladých hráčoch, ktorí musia ešte veľa ukázať. Sú na dobrej ceste, ale ja môžem hovoriť len o Ansu, pretože je to náš hráč. Ako som povedal, Fatimu musíme dopriať trochu pokoja, aby sa po zranení vrátil do svojej najlepšej formy. Pamätajme na to, že Ansu nie je sám. Máme mužstvo, ktoré je najdôležitejšie. Ansu už ukázal, že je hráčom, ktorý môže robiť rozdiel. Po celý čas sa musí zlepšovať a pracovať."

Ansu Fati a Pedri predĺžili zmluvy, mužstvo vyhralo posledné dva zápasy a víťazstvo môže zajtra znamenať, že Barcelona predstihne Real v tabuľke. Laporta kedysi povedal: 'Koniec koncov, nie sme takí zlí'. Myslíš si v tejto chvíli to isté?

"Áno, je to pravda, ale najprv je potrebné vyhrať. Vieme, čo znamená výsledok v takomto zápase. To všetko sa môže veľmi rýchlo zmeniť. Musíme sa snažiť o to, aby sme zostali na tej dobrej strane, najlepšie je teda poraziť Real."

Je to prvé El Clásico bez Ramosa, Messiho, Ronalda... obe mužstvá sa veľmi zmenili. Kto má teraz podľa teba lepší káder?

"Neviem. Som trénerom Barcelony. Určite je tam rozdiel z pohľadu skúseností na viacerých postoch, ale máme aj skúsených hráčov a Real zas mladých. Myslím si, že sme na podobnej úrovni. Existujú aspekty, v ktorých môžu byť lepší a tiež iné, v ktorých budeme popredu my. Nevidím jasného favorita."

Naposledy si hovoril o slabej efektivite. Podarí sa ti to zlepšiť?

"Samozrejme. Hovorili sme o tom a všetci sme sa zhodli, že v takých zápasoch ako proti Dynamu je potrebné streliť druhý gól, aby sme upokojili zápas."

Cítiš pred zajtrajším Clásicom väčší tlak?

"Nie. Väčší tlak už ani nemôže byť. Byť trénerom Barcelony je už raz také. Som si vedomý toho, aké je El Clásico dôležité. Sám som hral v Clásicách a viem, že je to veľmi dôležité. Musíte vidieť aj pozitívnu stránku a tou je radosť z hry. Pre mňa to bude prvé El Clásico v úlohe trénera s divákmi na tribúnach. Bude to úplne iné. Vieme, akú radosť urobíme všetkým culés, keď vyhráme tento zápas."

Joan Laporta pred chvíľou povedal, že trénerom Barcelony bude určite aj po El Clásicu, bez ohľadu na to, čo sa stane...

"Na túto otázku musím odpovedať pred každým zápasom. Viem, že do zajtra som trénerom a potom uvidíme... Nie! Žarty bokom... Podľa mňa prezident nemusí hovoriť pred každým zápasom: 'Koeman zostane! Koeman zostane!' Isté veci sme si už vysvetlili, cítim, že ma rešpektuje prezident aj celý klub. Zároveň viem, že všetko závisí od výsledkov."

Mužstvo v poslednom čase podáva nevyrovnané výkony. Mohlo by zajtrajšie víťazstvo nad Realom Barcelonu prebudiť?

"Ako som už povedal, víťazstvo bude veľmi dôležité. Dodá nám veľa sebadôvery. Mužstvo pracuje po celý čas, aby sa zlepšovalo a vyhrávalo zápasy. Zajtra hráme veľmi dôležitý zápas, ale nepovažujem ho za test."

Myslíš si, že posledné víťazstvá a možné víťazstvo v El Clásicu môžu výrazne zlepšiť tvoju povesť?

"To nezávisí od jedného zápasu. Hráme veľmi dôležitý týždeň s trojicou domácich zápasov. Myslím si, že to môže byť dôležité pre to, čo nás čaká po tomto týždni. Sme dobre pripravení."

Máš už pripravený plán na zajtrajší zápas? Očakávaš na strane Realu prekvapenia, alebo ty sám nejaké máš?

"Bude ťažké, aby sme sa navzájom zaskočili. Vieme, čo môžeme od Realu očakávať. Je to skúsené mužstvo so skvelými hráčmi. Bude veľmi dôležité, aby sme sa držali pri lopte, pretože aj Real to robí dobre. Vie útočiť aj na brejky. Musíme byť dobre organizovaní v obrane, držať sa pri lopte, hrať odvážne, ale zabezpečiť sa pred protiútokmi."

Gavi, Éric García či Memphis Depay proti Realu ešte nehrali. Ako ich to môže ovplyvniť?

"To sa dozvieme zajtra. V kádri máme veľa hráčov, ktorí odohrali množstvo Clásico. Môžu im pomôcť. Nech si užívajú atmosféru, hrajú odvážne a plnia si svoje úlohy."

Má Barcelona nejaké argumenty, ktoré môžu rozhodnúť o tom, že zajtra zvíťazí?

"Vieme sa držať pri lopte. Musíme hrať s hĺbkou a efektívne. Bude to vyrovnaný zápas. Nebude veľa šancí a preto je dôležitá efektivita. Musíme využiť šance, ktoré prídu. Máme hráčov vysokej kvality, ktorí v takomto zápase musia ísť na maximum."


FC BARCELONA – Sergiño Dest

"V súčasnosti sme vyhrali posledné dva zápasy. Opäť sme v dobrej nálade. Musíme takto pokračovať. Bude to ťažký zápas, ale musíme to zvládnuť.

Pravý obranca Kataláncov je v súčasnosti v dobrej forme: "To áno, ale ide o tímový šport a sám nedokážete urobiť nič. Na tento zápas je potrebné, aby boli všetci pripravení a plne koncentrovaní. Rozhodne máme šancu. Majú dobrý tím, ale dobrý tím máme aj my. Musíme len navzájom spolupracovať a môžeme zažiť skvelý deň.

Môže však práve toto El Clásico byť otvorené? "Áno, to môže. Pre mňa to bude prvé El Clásico aj s fanúšikmi. Takže to pre mňa bude špeciálny zážitok."

Na záver sa obranca vyjadril k tomu, kto môže byť v tomto zápase kľúčovým hráčom: "Myslím si, že kľúčová bude spolupráca. Spolu sme silnejší. Nemôžeme to dokázať individuálne. Keď budú mať loptu, musíme sa preskupiť a potom budeme mať určite šancu."


FC BARCELONA – Sergio Busquets

Slabý začiatok sezóny

"Sezónu sme nezačali tak, ako sme chceli. Víťazstvo v El Clásicu by nám dodalo sebavedomie a pomohlo by nám poskočiť v tabuľke. Na Real nestrácame až tak veľa. Zostáva ešte veľmi veľa zápasov. Musíme po sebe zanechať lepší dojem a ukázať, že chceme bojovať o všetko. Potrebujeme veľa elementov. Nielen efektivitu, ale aj spoľahlivosť v rozhodujúcich priestoroch."

Nová zmluva Ansu Fatiho

"Mám veľkú radosť, pretože hovoríme o hráčovi budúcnosti. Nemôžeme však zabúdať, koľko má rokov. Nemali by sme na neho vyvíjať priveľký tlak. Sme pripravení pomáhať mu rovnako ako on nám pomáha gólmi."

Ansu Fati VS Vinicius

"Určite vyznačia súčasnosť aj budúcnosť."

Karim Benzema

"Prezentuje veľmi vysokú úroveň. Strieľa góly a robí rozdiel. Poznáme ho dlhé roky a vieme, že je to elitný hráč. Real však nie je len Benzema a Vinicius. Hrá celé mužstvo."

El Clásico

"Nechcem robiť žiadne predpovede, ale vieme, že narazíme na mužstvo, ktoré je ťažké poraziť. Máme však svoje zbrane a okrem toho hráme doma s našimi fanúšikmi. Ľudia musia byť na našej strane. Spolu sme silnejší. Povzbudzujeme fanúšikov, aby prišli na Camp Nou, už len kvôli tomu, aký zápas hráme. Potrebujeme ich a s určitosťou odpovedia ako vždy."FC BARCELONA – Gérard Piqué

Čo znamená nadchádzajúce El Clásico

"Toto Clásico je viac než len zápas. Je to niečo viac ako len získať tri body. Taký je náš odkaz, môžeme poraziť Real. Víťazstvo nad odvekým rivalom by nám dodalo sebavedomie do ďalších zápasov."

Favorit El Clásica

"Ak chce byť Real favoritom, nech bude. V Clásicu však favorit nie je. Obe mužstvá zastihne tento zápas v dobrej dispozícii. Mali sme krízové momenty, ale teraz sa šplháme hore tabuľkou a mažeme zlý začiatok. História už ukázala, že tento zápas je úplne odtrhnutý od dynamiky, v akej sa obe mužstvá nachádzajú."

Ansu Fati

"Kluby ako Barcelona či Real vždy potrebujú hráča, ktorý bude strieľať góly a rozhodovať o osude zápasov. My potrebujeme niekoho takéto najmä teraz, keď odišiel Leo Messi. Musíme však byť realistickí a nemôžeme naložiť na Ansu takýto tlak."

Podobnosť Viniciusa a Ansu

"Vinicius je rýchly a viac 'elektrizujúci'. Ansu má na druhej strane dar na strieľanie gólov."

Zranenie Jordiho Albu

"Nemáme nikoho, kto by mohol nastúpiť a zaskočiť za Jordiho. Dáva nám veľa a naposledy to dokázal svojimi centrami, nábehmi do pokutového územia a dokonca gólmi."

Prognóza

"Som si istý, že odohráme dobrý zápas."Termín zápasu:

Nedeľa, 24/10/2021, 16:15


Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Mingueza, Piqué, García, Alba

F. de Jong, Busquets, Gavi

Dest, Depay, Fati


TIP autora: 2 - 2


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com