1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng  real logojpg


FC BARCELONAREAL MADRID CF


Screenshot_2019-12-16 FC Barcelona  Wikipdiapng                      Screenshot_2019-12-16 Real Madrid CF  Wikipdiapng

V stredu o 20:00 sa opäť futbalový svet prestane otáčať a sústredí všetku svoju pozornosť do Barcelony, kde sa predstavia v dohrávanom stretnutí La Ligy dva najslávnejšie tímy futbalovej histórie.

Dvaja giganti svetového futbalu. El Clássico je súbojom nielen futbalovým.

Svoje, a ohromné, zastúpenie tu má aj politika a nevraživosť podložená negatívnymi skúsenosťami Kataláncov s Madridskou vládnucou kastou, o bombardovaní mesta Francovými fašistickými vojakmi ani nehovoriac. Rivalita na všetkých frontoch robí z tohto stretnutia to najväčšie derby.

Práve tu sa ukáže kvalita oboch bez ohľadu na aktuálnu formu.

Tu sa hráči dokážu vybičovať na maximum výkonnosti, tu okrem kvality kádrov rozhoduje aj srdce.


Tak ktoré zvíťazí?

Katalánske?

Alebo to pyšné Madridské?


Zaujímavosťou je súboj aj z pohľadu pohybov na finančnom trhu z hľadiska príjmov a ziskov. Porovnávanie tržných hodnôt kádrov, či napríklad porovnávanie počet prekonaných rekordov v počte získaných bodov, strelených gólov, sérií strelených gólov a mnohých ďalších ukazovateľov kvality je pre fanúšikov zdrojom nekonečných polemík, hádok, prekáraní a slovných útokov.


Rivalita je obrovská a nemá hranice.

Buď si Barca, alebo si Real.

Nič iné v tomto mikrosvete neexistuje.


58cf0508-09b1-41c8-9b44-a101bed062a5jpg

 zdroj: marca.com


Real Madrid Club de Futból, všeobecne známy ako Real Madrid, alebo jednoducho ako Real, je profesionálny futbalový klub hrajúci svoje zápasy a sídliaci v Madride v Španielsku.

Klub bol založený 6. marca 1902 ako Madrid Football Club, a už od začiatku nosil na domáce zápasy biele dresy. Slovo Real znamená po slovensky Kráľovský, toto udelenie dostal klub od kráľa Alfonza XIII v roku 1920 spolu s kráľovskou korunou na znaku. Klub hrá domáce zápasy na štadióne Santiago Bernabéu s kapacitou 81 044 od roku 1947. Na rozdiel od väčšiny Európskych športových inštitúcii vlastnia a prevádzkujú klub rovnaoko ako pri FC Barcelona členovia Realu Madrid (socios) počas celej histórie.

Klub je jeden z najpodporovanejších tímov na svete. Real Madrid je jedným z troch tímov, ktoré nikdy nezostúpili z La Ligy do nižšej súťaže, spoločne s Athelticom Bilbaom a FC Barcelonou.

Real Madrid má veľa dlhodobých rivalov, medzi ktorými sú najznámejší FC Barcelona, zápasy známe ako "El Clásico" a Atlético Madrid, zápasy zvané ako "El Derbi".

Real Madrid sa v 50. rokoch etabloval medzi najsilnejšie tímy v Španielsku a v Európe, keď dokázal vyhrať päť po sebe idúcich titulov v Európskych pohároch a sedemkrát sa dostal do finále. Úspechy zopakovali aj v lige, kde klub vyhral päťkrát titul v rozmedzí siedmych rokov. Tento tím spočíval z hráčov ako Alfredo di Stéfano, Ferenc Puskás, Francisco Gento a Raymond Kopa, a je považovaný za jeden z najlepších tímov všetkých čias.

V domácej súťaži získal klub 64 titulov; rekordných 33 v La Lige, 19 v Copa Del Rey, 10 v Supercopa de España, Copa Eva Duarte a Copa de la Liga. V Európskych a medzinárodných súťažiach vyhral klub rekordných 26 trofejí; rekordných 13 v Lige Majstrov a PMEK, dve v Európskej lige a UEFA, štyri v Superpohári UEFA a jednu v Copa Iberoamericana. Real Madrid získal celkovo rekordných 6 titulov Majstra sveta.

Real Madrid bol 11. decembra 2000 vyhlásený v ankete FIFA Club of the 20th Century (Klub 20. storočia) za najlepší tím. V júni 2017 sa stal prvým tímom, ktorý dokázal obhájiť Ligu Majstrov.


worldfootball netjpg

zdroj: worldfootball.com

 

Prvá otázka dňa:

„Uvidíme v hľadisku krásne choreo?“


realtotal dejpg

zdroj: realtotal.de

 

Naša dnešná druhá otázka:

„Dostane v zálohe prednosť pred Arthurom znova Rakitič?“


fcbarcelonanoticias1comjpegzdroj: fcbarcelonanoticias.com

Tretia otázka:

„Potvrdíme schopnosť nastrieľať v priemere 3 góly?“


fcbarcelonanoticias2comjpeg

zdroj: fcbarcelonanoticias.com 


Posledná otázka:

„Bude najlepším hráčom zápasu náš kapitán?“


fcbarcelonanoticias comjpeg

  zdroj: fcbarcelonanoticias.com

 

Zápasy vo všetkých oficiálnych súťažiach (242) vrátane tých vo futbalovom praveku:

FCB víťazstvo – 96

RM víťazstvo – 95

Remíza – 51

 

Posledných 10 zápasov najvyššej španielskej súťaže však prinieslo iný pohľad, dominanciu Barcelony vo všetkých ohľadoch vzájomných zápasov.


Zápasy:

FCB víťazstvo – 6

RM víťazstvo – 2

Remíza – 2


Góly:

FCB – 23

RM – 12


Všetci si iste pamätáme zápasy s veľkými výsledkami pre Barcelonu: 6:2 v Madride, 3:0 v Madride a potlesk postojačky pre kúzelníka Ronaldinha, totálna demontáž Mourinovho Realu v Barcelone a možno najlepší výkon v modernej histórii 5:0, víťazstvo bez Messiho v Madride 4:0, či posledný debakel Realu 5:1 bez zraneného Messiho s hetrikom Suáreza (viac).


rediff comjpg

zdroj: rediff.com


Aj v najbližšom zápase sme podľa mňa miernym favoritom, v pevnosti zvanej CAMP NOU neprehrávame.

 

Posledné vzájomné zápasy:


Screenshot_2019-12-16 FC Barcelona - Real Madrid Head to Head Statistics Games Soccer Results 18 12 2019 - Soccer Databasepng 

 

  Forma v posledných 5-tich zápasoch vo všetkých súťažiach:

FC Barcelona

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

4-1-0, 13:7

vs.

Real Madrid

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

3-2-0, 10:7

 

Termín zápasu:

Streda, 18/12/2019, 20:00


Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


fcbarcelonanoticias3comjpeg zdroj: fcbarcelonanoticias.com  


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:

 

Ter Stegen

Roberto, Piqué, Lenglet, Alba  

  Busquets, De Jong, Rakitič    

  Messi, Suárez, Griezmann

 

TIP autora: 4:1

 

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?

Visca el Barca!!!

 

Peter Maďar

megabarca.sk