1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng real logojpg


FC BARCELONAREAL MADRID


Screenshot_2020-10-03 FC Barcelona  Wikipdiapng   Screenshot_2020-02-28 Real Madrid CF  Wikipdiapng

Blíži sa víkend znamenajúci začiatok platnosti zákazu pohybu s niekoľkými drobnými výnimkami. Budeme sedieť doma, možno len krátkou prechádzkou mimo mesta v prírode sa pokúsime rozptýliť. Situácia v krajine a vo svete nie je vôbec dobrá. Nervozita a nedostatok normálne prezentovaných informácií spôsobuje stres a zlosť. Pomôže nám aspoň niektorým prekonať to pohľadom na hru, výkony a výsledok milovaná FC BARCELONA? Má na to príležitosť, pretože už v sobotu poobede privíta na svojom štadióne, na legendárnom Camp Nou, najväčšieho rivala. Stretnú sa dva najslávnejšie kluby sveta. Bez ohľadu na aktuálnu formu sú to dve najlepšie adresy vo futbalovom prostredí.

Ani z jedného klubu sa už nedá ísť vyššie.


berkeley comjpg

zdroj: berkeleypoliticalreview.com


Katalánsko proti Španielsku.

Barcelona proti Madridu.

Vojna emócií, rivalita hviezd, súboj gigantov.


Ako skončí? Kto sa lepšie vyspí? Kto bude presnejší v koncovke? Kto pevnejší v obrane? Ktorá záložná formácia ovládne stred ihriska? Uvidíme.


V lige sme naposledy zakopli a prehrali na pôde Getafe, ale chuť sme si napravili slušným výkonom a vysokým víťazstvom nad Fradi v lige šampiónov. Real zakopol šokujúco na domácom štadióne s nováčikom s Cádizu a náladu si nevylepšil ani náhodou v následnej konfrontácii s podceňovaným Šachtarom Doneck. Po polčase prehrával neuveriteľne 0-3 a až finišom sa dopracoval ku kozmetickej úprave. Ale prehru 2-3 si zrejme ani náhodou pred zápasom nepripúšťali.


Náš súper:


Real Madrid Club de Futból, všeobecne známy ako Real Madrid, alebo jednoducho ako Real, je profesionálny futbalový klub hrajúci svoje zápasy a sídliaci v Madride v Španielsku.


sporttidingspng

zdroj: sporttidings.com


Klub bol založený 6. marca 1902 ako Madrid Football Club, a už od začiatku nosil na domáce zápasy biele dresy. Slovo Real znamená po slovensky Kráľovský, toto udelenie dostal klub od kráľa Alfonza XIII v roku 1920 spolu s kráľovskou korunou na znaku. Klub hrá domáce zápasy na štadióne Santiago Bernabéu s kapacitou 81 044 od roku 1947. Na rozdiel od väčšiny Európskych športových inštitúcii vlastnia a prevádzkujú klub rovnaoko ako pri FC Barcelona členovia Realu Madrid (socios) počas celej histórie.

Klub je jeden z najpodporovanejších tímov na svete. Real Madrid je jedným z troch tímov, ktoré nikdy nezostúpili z La Ligy do nižšej súťaže, spoločne s Athelticom Bilbaom a FC Barcelonou.

Real Madrid má veľa dlhodobých rivalov, medzi ktorými sú najznámejší FC Barcelona, zápasy známe ako "El Clásico" a Atlético Madrid, zápasy zvané ako "El Derbi".

Real Madrid sa v 50. rokoch etabloval medzi najsilnejšie tímy v Španielsku a v Európe, keď dokázal vyhrať päť po sebe idúcich titulov v Európskych pohároch a sedemkrát sa dostal do finále. Úspechy zopakovali aj v lige, kde klub vyhral päťkrát titul v rozmedzí siedmych rokov. Tento tím spočíval z hráčov ako Alfredo di Stéfano, Ferenc Puskás, Francisco Gento a Raymond Kopa, a je považovaný za jeden z najlepších tímov všetkých čias.

V domácej súťaži získal klub 64 titulov; rekordných 33 v La Lige, 19 v Copa Del Rey, 10 v Supercopa de España, Copa Eva Duarte a Copa de la Liga. V Európskych a medzinárodných súťažiach vyhral klub rekordných 26 trofejí; rekordných 13 v Lige Majstrov a PMEK, dve v Európskej lige a UEFA, štyri v Superpohári UEFA a jednu v Copa Iberoamericana. Real Madrid získal celkovo rekordných 6 titulov Majstra sveta.

Real Madrid bol 11. decembra 2000 vyhlásený v ankete FIFA Club of the 20th Century (Klub 20. storočia) za najlepší tím. V júni 2017 sa stal prvým tímom, ktorý dokázal obhájiť Ligu Majstrov.Prvá otázka dňa:

Messi = gól z hry?“


onefootballjpg
zdroj: onefootball.com


Dnešná druhá otázka:

„Bude v zápase pokutový kop?“


eveningstandardjpg
zdroj: eveningstandard.com


Otázka číslo tri:

„Padne viac ako 5 gólov?“


geniusjpg
zdroj: genius.com


Štvrtá otázka:

„Začne Griezmann na lavičke?“


marcajpg

zdroj: marca.com


Tabuľka:


tabpng

.

.

.Posledné vzájomné zápasy:


vzajpngPosledné zápasy:


FC BARCELONA

barcapng

REAL MADRID

realpng


Termín zápasu:

Sobota, 24/10/2020, 16:00


Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


fifajpg
zdroj: fifa.com


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Neto

Roberto, Pigué, Lenglet, Dest

De Jong, Busquets

Dembélé, Coutinho, Fati

Messi


TIP autora: 4:1


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk