1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng    1200px-Real_Sociedad_logosvgpng


FC BARCELONAREAL SOCIEDAD


Screenshot_2019-12-16 FC Barcelona  Wikipdiapng                               Screenshot_2020-03-06 Real Sociedad de Ftbol  Wikipdiapng

Týždeň po prehre v El Clasico prichádza na rad možnosť o nápravu pokazeného. Ligové kolo prinesie pre náš klub niekoľko výziev. Prvou bude určite pokus o napravenie pošramoteného renomé po poslednej prehre. Ďalšou pokus o prebojovanie sa opäť na prvú pozíciu v tabuľke. Real hrá až v nedeľu večer a naša výhra by iste priniesla na rivala tlak. Výzvou bude určite aj urobenie radosti očakávanej veľkej návšteve. Ukázať sa bude chcieť Messi naháňajúci góly v súťaži o TOP strelca v Európe. Takže určite je o čo hrať.


eveningstandard comjpg
zdroj: eveningstandard.com


Náš súper:

Klub Real Sociedad San Sebastian bol založený 7.9.1909. V roku 1910 dostal tento klub štatút kráľovského klubu. Udialo sa tak kvôli tomu, že vtedajší kráľ Alfonso XIII sa v San Sebastiáne rád zdržoval, protežoval mesto ako svoje letné sídlo. Neskôr, v roku 1928, bol klub jedným zo zakladajúcich členov súťaže známej dnes ako La Liga. V prvej sezóne obsadili štvrté miesto. Počas obdobia druhej španielskej republiky niesol tím názov Donostia Club de Futbol. Po občianskej vojne v Španielsku bol ihneď premenovaný naspäť na Real Sociedad. V štyridsiatych rokoch sa klub presúval z vyššej ligy do nižšej. Vtedy sa mužstvu príliš nedarilo pre výrazný pokles športovej formy. Spolu zostúpili a postúpili až sedemkrát. Zmena nastala až v sezóne 1979/1980, keď skončil Sociedad na druhom mieste za prvým Realom Madrid. Nasledujúce dve sezóny boli z historického hľadiska pre Sociedad najúspešnejšie. V oboch týchto sezónach sa vtedajší hráči radovali zo zisku titulu v La Lige. Taktiež sa tým kvalifikoval aj do európskych súťaží. Rok 1987 bol pre tento tím tiež takpovediac výnimočným, a to hneď z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom bola vysoká výhra nad Mallorcou v pomere 10-1. Táto výhra sa stala aj najvyššou výhrou v histórii Copa del Rey. Druhým dôvodom bolo nakoniec celkové víťazstvo v španielskom pohári. Mnoho rokov nasledoval Real svojich úhlavných nepriateľov ,Athletic Bilbao v tom, že vychovávali a kupovali striktne baskických hráčov. V roku 1989 tradíciu porušili a podpísali prvého zahraničného hráča v histórii klubu, ktorým bol Ír John Aldridge z FC Liverpoolu. Vo svojej prvej sezóne sa stal najlepším strelcom tímu, keď siete súperov rozvlnil dokopy šestnásťkrát. V roku 1990 prišiel do Sociedad ďalší britský hráč, menovite Dalian Atkinson. Zaujímavosťou bolo, že sa stal vôbec prvým hráčom tmavej pleti hrajúcim za Real. V sezóne 1997/1998 skončil Real Sociedad v domácej lige na výbornom treťom mieste, čo mu zaručilo účasť v pohári UEFA v nasledujúcej sezóne. Zo súťaže ich vyprevadilo v treťom kole španielske Atlético Madrid. Po tomto úspechu sa dostal klub opäť do menšej hernej krízy. Tá pominula v sezóne 2002/2003 kedy skončili na druhom mieste za Realom Madrid. Toto umiestnenie im zabezpečilo miesto v skupinovej fáze Ligy Majstrov. V tej sa im pomerne darilo a druhé miesto v skupine možno určite považovať za úspech. Tím vyhral dva zápasy, tri remizoval a jeden prehral. V prvom vyraďovacom kole narazili na Olympique Lyonnais. V oboch zápasoch prehrali 1-0 a vypadli. Ťažké obdobie pre Real prišlo v sezóne 2006/2007. V tejto sezóne skončili na 19. mieste a opustili elitnú súťaž. Do La Ligy sa vrátili až po troch sezónach. V tej minulej skončili na priemernom mieste číslo 9, o 3 body im ušla pohárová Európa.


wprldfootballjpg

zdroj: worldfootball.net


Súper nie je našim príliš obľúbeným protivníkom a hlavne na legendárnej Anoete bývame často pod extrémnym tlakom. Herným a aj výsledkovým.

Po skvelom predstavené hostí a nečakanej výhre nad Realom priamo v Madride očakávam aj na našej pôde tvrdý zápas plný totálneho nasadenia. Súper ťahá dlhú šnúru trojbodových zápasov, prebojoval sa do finále pohára a tak aj jeho sebavedomie je vysoko hore.

Nebezpečnými hráčmi súpera budú určite Illarramendi, Willian José, Januzaj, Nacho, Odegaard.

Viacerí z ich boli hráčmi Realu Madrid, alebo sú v klube práve z neho na hosťovaní. Motivácia bude teda pre nich dvojnásobná. Súbojom sa vyhnúť nebude možné a tak len fyzická odolnosť a technická šikovnosť podložená rýchlou kombináciou a vysokou efektivitou môže priniesť vytúženú výhru a snáď aj návrat na prvú pozíciu.

Pretože v nedeľu večer Real Madrid na pôde Betisu zaváha!Prvá otázka dňa:

„Vyhráme o dva góly?“


skysports comjpg
zdroj: skysports.com


Dnešná druhá otázka:

„Bude základné rozostavenie 4-3-3 s Braithwaitom na krídle?“


unnamedjpg
zdroj: thecraigbellamyfoundation.com


Otázka číslo tri:

„Priláka atraktívny súper návštevu vyššiu ako naposledy?“


CqVXGbtEjpg
zdroj: sport.es


Štvrtá otázka:

„Zaváha Real Madrid na pôde Betisu Sevilla?“


sergio-ramos-real-madrid-deportivo-alaves_p6579xj83x0g1lrqbni765sik-390x285jpg

zdroj: the42.comA posledná otázka:

„Strelí Messi gól z priameho kopu?“


barcablaugranes comjpg
zdroj: barcablaugranes.com


Tabuľka:


Screenshot_2020-03-06 la liga - Hada Googlompng

.

.

.Posledné vzájomné zápasy:


Screenshot_2020-03-06 FC Barcelona - Real Sociedad Head to Head Statistics Games Soccer Results 07 03 2020 - Soccer Databapng


Posledné zápasy:


FC Barcelona


Screenshot_2020-03-06 FC Barcelona Primera Division Team Statistics - Soccer Database Wettpointpng


Real Sociedad


Screenshot_2020-03-06 Real Sociedad Primera Division Team Statistics - Soccer Database WettpointpngForma v posledných 5-tich zápasoch vo všetkých súťažiach:FC Barcelona

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

3-1-1, 11:6

vs.

Real Sociedad

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

5-0-0, 9:2Termín zápasu:

Sobota, 07/03/2020, 18:30


Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


nou thinhlingcomjpg
zdroj: thinhling.com


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Semedo, Pigué, Lenglet, Alba

De Jong, Busquets, Arthur

Messi, Griezmann, BraithwaiteTIP autora: 3:1Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk