1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng   1200px-Real_Sociedad_logosvgpng


FC BARCELONAREAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN


Screenshot_2020-10-03 FC Barcelona  Wikipdiapng      Screenshot_2020-12-16 Real Sociedad de Ftbol  Wikipdia1pngPrešli obligátne tri dni od posledného zápasu a znovu je tu futbalový večer. Naozaj rýchle tempo súťaže prináša množstvo zranených, obrovské výpadky vo forme mužstiev a tak nie je núdza ani o prekvapenia. Vraví sa, že bič plieska až na konci a tak napriek zlému štartu do sezóny nie je situácia márna. V prípade dnešnej výhry sa dostaneme na dostrel k spolufavoritom La Ligy. Súper bude iste nepríjemný. Dlho sa vyhrieva na čele tabuľky a dosahoval zaujímavé výsledky. Pomaličky mu ale para dochádza a je len na nás, či ho potlačíme ešte hlbšie do problémov.

Máme na to len v prípade, že podáme oveľa živší výkon, ako naposledy.

Len ak efektivita bude aspoň normálna, keď už nie vysoká.

Len ak každý hráč zabojuje na ihrisku a odovzdá svoje maximum.

Pretože dariť sa vždy nemusí. Ale jazdiť treba stále.


diario asjpg

zdroj: diarioas.comNáš súper:


Real Sociedad de Fútbol, S.A.D. je presný názov španielskeho klubu, ktorý bude našim ďalším súperom v ceste za ligovým primátom. Vznik sa datuje do roku 1903 a odvtedy tento klub z provincie Baskicko ani raz neopustil najvyššie dve súťaže. Zažil sj fantastické obdobie svojej histórie, keď sa mu podarilo v rokoch 1981 a 1982 získať dvakrát za sebou titul majstra Španielska. Dve víťazstvá v domácom pohári sú takisto peknou spomienkou. V domácich zápasoch nastupujú v bielo-modrej pásikavej verzii, u nás sa s najväčšou pravdepodobnosťou predstavia v oranžových dresoch olemovaných modrou.

worldfootballjpg

zdroj: worldfootball.com


Vizitka:


vizpngSituácia v La Lige velí nášmu tímu v dohrávke jednoznačne zvíťaziť a znížiť manko tímov pred nami na dosiahnuteľnú hranicu. Súper bude čakať na svoju šancu pomáhajúc si pevnou defenzívou a bleskovými protiútokmi. Práve na tie sme dosť citliví a tak budeme musieť nesmierne trpezlivo pracovať s priestorom, a pokúšať sa nestrácať lopty v nebezpečných miestach hracej plochy.

Ako vždy platí rovnica: rýchly gól = obrovská výhoda.

Takže poďme na to, Barca.

Prvá otázka dňa:

„Vyhráme?“


interia pljpg

zdroj: interia.plDnešná druhá otázka:

„Pokúsime sa o výhru útokom, alebo obranou?“


taiwannewsjpg
zdroj: taiwannews.comOtázka číslo tri:

„Prekvapí tréner nasadením jedného z dvojice Puig-Aleñá v priebehu zápasu?“


goaljpg

zdroj: goal.comŠtvrtá otázka:

„Bude v zápase v náš prospech pokutový kop?“


bleacherreportjpg

zdroj: bleacherreport.com
Tabuľka:


tabpngPosledné vzájomné zápasy:


vzjpng


Posledné zápasy:FC BARCELONA

bcnpngREAL SOCIEDAD

rssspng


Predzápasové vyjadrenia trénerov:Ronald Koeman:


"Páči sa mi hra nášho súpera. Je dôležité, ako sa budeme správať v hre bez lopty. Musíme hrať dobre presing a dominovať. Musíme si veriť a snažiť sa ublížiť súperovi a vytvárať si príležitosti. Myslím si, že zápas bude otvorenejší. V uplynulej sezóne to tak bolo a Real Sociedad mal šancu vyhrať. Obe mužstvá chcú mať loptu, hrať presingom. Očakávam pekný zápas. Poznáme našu situáciu, do konca roka musíme vyhrať všetko, aby sme sa zapojili do boja o titul. Musíme ukázať osobnosť, body s Levante nám dodali trochu sebavedomia, musíme to dokázať. Ak zahráme na našej úrovni, najmä v presingu, aby sme získali loptu, neinkasujeme veľa gólov."Imanol Alguacil:


"Barcelone sa darí veľmi dobre, je jasné, že hrá nevyrovnane, ale vo všetkých zápasoch si zaslúžila dobrý výsledok. Nie je však efektívna. V Lige Majstrov zaznamenala dva vysoké výsledky, 5 gólov strelila Betisu, 4 Villarrealu... Niektoré zápasy sú zablokované, tak ako s Cádizom, ale je to z dôvodu slabej efektivity. Barcelona je na tom fyzicky lepšie ako po minulé roky."Termín zápasu:

Streda, 16/12/2020, 21:00Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Dest, Araújo, Umtiti, Alba

De Jong, Pjanić

Messi, Griezmann, Pedri

BraithwaiteTIP autora: 4-1Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com, fussballwetpoint.com