1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng  SD_Eibar_logo_2016svgpng


FC BARCELONASD EIBAR


Screenshot_2020-10-03 FC Barcelona  Wikipdiapng    Screenshot_2020-12-29 202021 SD Eibar season - WikipediapngVianočné sviatky preleteli okolo ako dažďové kvapky padajúce namiesto snehu. Končí sa rok a pred nami je posledné kolo La Ligy prinášajúce pre náš klub ďalší domáci zápas a ďalšiu príležitosť na zisk bodov a na ďalšie priblíženie sa k čelu tabuľky. Kvalita súpera a hlavne naša situácia nám jednoducho velí vyhrať.

Počas prestávky sa udialo niekoľko zaujímavých udalostí. Messi poskytol dlhý a relatívne otvorený rozhovor o svojom pohľade na aktuálny stav v klube a na svoju budúcnosť. Napriek avizovaným šokujúcim vyjadreniam to bolo také trochu normálne, bez prílišných detailov, niečo otvorenejšie, niečo zahmlené. Rozhovor poskytol počas dovolenky v Argentíne, ktorá bude s povolením trénera a klubu pokračovať aj počas dnešného zápasu. Posledný zápas s Messim bol skvelý, oddýchla si dvojica Griezmann – Coutinho. Dnes si oddýchne Messi a ja som zvedavý, ako si poradí s diktovaním tempa hry spomínaná dvojica. Som presvedčený, že to bude výborné a potvrdí sa ich kvalita, pokiaľ majú dostatok miesta na jej predvedenie.

Včera sa po skvelom výkone podarilo prebojovať hádzanárskemu tímu FC Barcelona do finále Ligy Majstrov, keď v semifinále vyradila PSG po presvedčivom výsledku 37-32. Gratulujem a dúfam, že to bol návod aj pre náš futbalový tím.

Večer teda otvoriť pivko, sadnúť pred televízor a fandiť. Hre, výhre, Barcelone.Vizitka súpera:


vizpng


worldfootballjpeg

zdroj: worldfootball.com


Eibar sa v tabuľke potáca nad pásmom zostupu a tak to pravdepodobne bude až do konca sezóny. Určite sa budú snažiť o totálne zabetónovanie okolia svojej brány. Čakanie na naše zaváhanie a pokus o rýchly protiútok iste poznačia tento duel. Je teda na nás, aby sme prekonali čo najskôr súperove obranné hradby a prinútili ho vytiahnuť sa z ulity. Zápas vyhráme, som presvedčený aj o viacerých strelených góloch. Len túžim ešte po jednej veci. Túžim po dobrej hre, baviacej, rýchlej, presnej. Dočkám sa?


Prvá otázka dňa:

„Bude MANITA?“


pinterestjpeg

zdroj: pinterest.comDnešná druhá otázka:

„Začneme s trojicou stopérov?“


twitterjpeg
zdroj: twitter.comOtázka číslo tri:

„Stratia v tomto kole naši hlavní súperi na čele tabuľky?“


sadajpeg

zdroj: sadanews.comŠtvrtá otázka:

„Strelí niekto v zápase hetrik?“


goal comjpeg

zdroj: goal.comTabuľka:


tabpng

.

.

.

tab2pngPosledné vzájomné zápasy:


vzjpng


Posledné zápasy:


FC BARCELONA


bcnpng

SD EIBAR


eibpngPredzápasové vyjadrenia trénerov:Ronald Koeman:


bleacherreportjpeg
zdroj: bleacherreport.com


"Eibar je veľmi konkurencieschopný tím, ktorý sa vždy snaží hrať proti súperovi presing. V prvom rade sa musíme prezentovať dobre predovšetkým po futbalovej stránke, tak ako v poslednom zápase, vedieť si nájsť priestor, keď súper útočí presingom, pretože v opačnom prípade to bude komplikovaný zápas. Mali sme tri tréningové jednotky a vedeli sme, že vzhľadom na covid bude prvý tréning 27. decembra individuálny. Pre hráča je odpočinok niekedy ako tréning. Pri tak nabitom kalendári si myslím, že je potrebné umožniť hráčom odpočinúť a aby boli s rodinou, odpojili sa od futbalu. Hráči sú v dobrej kondičnej forme a myslím si, že po dvoch tréningoch, aj napriek trom či štyrom voľným dňom, nie je s tým žiadny problém. Ak by to bol problém, nedali by sme hráčom voľno. Zo skúseností viem, že je dôležité, aby vedeli vypnúť aj psychicky. Zajtra zverejníme nomináciu po poslednom tréningu. Ousmane je na tom dobre, už niekoľko dní trénuje s mužstvom, dobre pracoval už vtedy, keď sme hrali s Valladolidom. V podstate by mal byť povolaný. Môžeme hovoriť veľa o systéme, ale najdôležitejšia je energia a práca hráčov. Každý systém je možné používať na útočenie, ale tiež na bránenie. Všetko záleží od postoja mužstva. Samozrejme, že rozostavenie záviselo od toho, čo potrebuje mužstvo, akých má hráčov, momentu zápasu a tiež od toho, s kým hráme. Myslím si, že moji hráči sú schopní hrať v rôznych rozostaveniach. Messiho absencia bude vždy značne citeľná kvôli jeho kvalite, efektivite a našej útočnej hre. Prídeme o špičkového hráča. Ale to rozostavenie nie je pre neho, on je súčasťou rozostavenia. Máme dostatok hráčov, ktorí môže hrať na jeho pozícii. Dúfam, že ukážu rovnakú efektivitu ako Leo."Jose Luis Mendilibar Echebarria:


eibar sd comjpeg

zdroj: eibarsd.com

"Ak súperovi chýba Messi, je to dobrá správa, pretože je najlepším hráčom na svete. Môže to byť najpriemernejšia Barcelona za posledné roky, ale v poslednom zápase hrala veľmi dobre. Rýchlo posúvali loptu a ľahko vyhrávali, vytvorili si veľa šancí a ťažko pripustili šancu pre súpera. Hrali s tromi strednými obrancami a dvoma obrancami na kraji, s veľkou rýchlosťou a narobili veľké škody. Keď stratili loptu, rýchlo sa rozbehli, aby ju získali späť a to je dôležité. Je dôležité prichytiť ich nepripravených, keď získame loptu."Termín zápasu:

Utorok, 29/12/2020, 19:15Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


eurosport dejpg
zdroj: eurosport.com


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Araújo, Mingueza, Lenglet

Dest, De Jong, Pjanić, Alba

Dembélé, Griezmann, Coutinho
TIP autora: 5:0


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com