1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng      indexpng


FC BARCELONASD HUESCA


bc-kh02101jpeg   SD_Huesca_Third_soccer_Jersey_2019_2020_Football_Shirt_1573034323874_0jpgPo zaujímavom výkone sme so cťou vypadli z Ligy Majstrov a tak nám teraz ostáva sústrediť sa hlavne na domácu ligu.

Iste, čaká na nás aj obrovská šanca na zisk trofeje vo finále Copa del Rey, ale tá príde na rad až neskôr.

Zápas 27 kola je na programe netradične až v pondelok večer a priznám sa, že tentokrát mi také niečo vôbec neprekáža. Pretože o tomto čase už vieme výsledky ostatných adeptov na ligový titul. A že hlavne bodový zisk lídra nám hrá do karát, nemusím príliš vysvetľovať.

Ak totiž zajtra dokážeme zvíťaziť, dostaneme sa k vedúcemu Atléticu Madrid na rozdiel 4 bodov a to je jednoducho po zbabranom úvode sezóny priam neuveriteľné. Samozrejme, že by sme sa v prípade zisku 3 bodov dostali späť na druhé miesto s dvojbodovým náskokom na Real Madrid.

Vyzerá to teda veľmi nádejne a naše šance sa zdvihli z dna poriadne vysoko.


My, fanúškovia, máme nádej.

A hráči majú obrovskú motiváciu.


Súpera musíme v pondelok večer zniesť z povrchu zemského, poraziť ho a pokračovať v ceste hore.

Držme si palce, fandime a podarí sa to!


Od súpera očakávam absolútne zabetónovanie svojho pokutového územia a úporné bránenie. Možno občasné pokusy o protiútoky, preto musíme byť dostatočne sústredení a nesmieme sa nechať uspať pocitom dominantnosti na lopte. A, samozrejme, efektivita musí byť vysoká.


huescajpg


Náš súper:


vizipngPrvá dnešná otázka:

„Vyhráme?“


EvRGcjwXMAAHDHHjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comMoja dnešná druhá otázka:

„Budeme kopať pokutový kop?“


EuwSeYIXAAAoVWOjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Tretia otázka:

„Uvidíme v priebehu zápasu na trávniku trojicu Puig – Trincão - Moriba?“


marcajpg

zdroj: marca.comPosledná otázka:

„Strelí Messi gól z priameho kopu?“


fbl-esp-liga-barcelona-athleticbilbaojpg

zdroj: footballespana.com


Tabuľka:


Screenshot_2021-03-14 LaLiga 2020 2021 Tabuky - Futbal panielskopng


Posledné vzájomné zápasy:


vzjpng


Posledné zápasy:


FC Barcelona


Screenshot_2021-03-14 Barcelona Primera Division Team Statistics - Soccer Database Wettpointpng


Huesca SD


Screenshot_2021-03-14 Huesca Primera Division Team Statistics - Soccer Database Wettpointpng


Predzápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman:


koeman-pressjpg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

"Sme na tom dobre, máme veľkú túžbu. Hráme ako poslední, v pondelok večer a teda poznáme všetky výsledky. Vieme, že ak chceme bojovať o víťazstvo, musíme vyhrať. To je náš hlavný cieľ. Musíme byť koncentrovaní a pripravení. Výsledky ukazujú, že ľahké zápasy neexistujú. Vieme, že Messi a de Jong sú krok od suspendácie, ale to nie je moment, aby sme na to mysleli. Nemyslím si, že by zajtrajší zápas bol ľahší od toho ďalšieho. V každom zápase závisíme od seba. Musíme byť pripravení a sústredení. Najdôležitejší je vždy ten najbližší zápas. Najprv musíme vyhrať nad Huescou, to je najdôležitejšie. Znižujeme však stratu, to ukazuje, že sme sa zlepšili a že žiadnemu tímu sa nevyhráva ľahko. Mužstvá zospodu bojujú o záchranu a iné o poháre a ďalšie veci. Musíme ísť zápas za zápasom, tak ako doteraz. Vieme, že sa nemôžeme pomýliť, pretože Atlético je silné a Real v súčasnosti tiež. Pred našim tímom je ale veľká budúcnosť. Máme veľkú kvalitu, zmenili sme sa, je to vidieť. Vydali sme sa na cestu, ktorá sa ešte neskončila. Veľa sa hovorí o mladých, ale je potrebné zdôrazniť aj schopnosti, oddanosť a energiu veteránov ako Alba, Busquets, Messi, Piqué či Roberto. Zdá sa, že momentálne sme v najlepšej forme, ale zo skúsenosti vieme, že udržať si takýto rytmus a kvalitu nie je jednoduché. Musíme ísť zápas za zápasom. Dnes svieti slnko, zajtra môže pršať. Musíme byť pokorní a ísť po našej ceste, sústrediť sa na seba. Každé mužstvo má úpadky formy. Ten, kto ich má najmenej, vyhrá titul. Netreba sa však pozerať na iných, pred nami je náš zápas. Musíme začať od seba. Hráči sú angažovaní už dlhší čas, nie kvôli výsledkom súperov. Všetci chcú hrať a zranení túžia po návrate. Na ihrisku je vidieť našu energiu a fyzickú prípravu. Veľmi sme sa zlepšili v hre bez lopty. Zajtra nás čaká ťažký zápas. Huesca je v tabuľke dole, ale vidiel som jej posledné zápasy a nebude to jednoduché. Vždy som hovoril, že sezóna je dlhá. Atlético v prvej polovici sezóny získalo množstvo bodov, bolo veľmi efektívne. My sme od prehry s Cádizom získali množstvo bodov, zlepšili sme sa. Budeme bojovať do posledného kola. Zlepšili sme sa fyzicky, máme veľkú túžbu. S novým trénerom sa nedá urobiť všetko za dva týždne. Mal som čas a zlepšili sme sa. Hráči sú s prácou spokojní. Vieme, že musíme naďalej pracovať, aby sme si udržali úroveň. Efektivita je otázka času. V tejto sezóne sme zbytočne strácali body z dôvodu nedostatočnej efektivity. Bolo mi povedané, že aj v zápase 6:1 s PSG nemala Barcelona toľko šancí, čo my naposledy. Nerád hovorím o súperoch, musíme sa pozerať na seba. Sme v dobrej forme, ale je tu ešte zajtrajší zápas. V hre Atlética nevidím veľké zhoršenie. Včera mohlo vyhrať, ale aj Getafe malo dobré šance, hoci hralo v desiatich. Aj nám sa to prihodilo."Termín zápasu:

Pondelok, 15/03/2021, 21:00Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


1480360002_418201_1480360243_noticia_normal_recorte1jpg

zdroj: visitbarcelona.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Dest, Mingueza, Lenglet, Firpo

De Jong, Busquets, Pedri

Dembélé, Messi, GriezmannZranenia:

Gérard Piqué (#3) - zranenie kolena, Philippe Coutinho (#14) - zranenie kolena, Sergi Roberto (#20) - svalové zranenie, Ansu Fati (#22) - zranenie kolenaTIP autora: 5:0

Aký je Tvoj tip?


Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fcbarcelona.com, twitter.com