1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng   indexjpg


FC BARCELONA – SSC NEAPOL

Screenshot_2019-12-06 FC Barcelona  Wikipdiapng           Screenshot_2020-08-07 SSC Neapol  Wikipdiapng

Konečne! Konečne sa začína toľko očakávaná Liga Majstrov. Súťaž, v ktorej môže ešte FC Barcelona zachrániť sezónu plnú rozpakov. K záchrane nechýba veľa a zároveň je cieľ extrémne ďaleko. Veď na jednej strane stačí vyhrať najbližšie 4 zápasy a je to. Na strane druhej nás čakajú tie najlepšie mužstvá Európy. Bude zaujímavé sledovať, či si už v prvom zo zápasov poradíme s Talianskym súperom a postúpime na záverečný turnaj do Portugalska. Či si hráči zachovali ešte chuť a silu a či ju dokážu predviesť aj na trávniku.

4 zápasy. Play off. Kto prehrá, končí. Kto vyhrá, ide ďalej.

Zvládneme to spolu? Pomôže nám aj magický dátum? Uvidíme.


asjpeg
zdroj: asdiario.com


Vizitka súpera:

Società Sportiva Calcio Napoli alebo SSC Neapol je taliansky profesionálny futbalový klub so sídlom v meste Neapol. Založený v roku 1904. Klub hrával počas svojej histórie väčšinu sezón na špici talianskeho futbalu. V Serie A hrajú po postupe z druhej ligy od sezóny 2007/08. Hráči Neapola nosia azurovo-modré dresy a vyhrali dvakrát Serie A a to v sezónach 1986-87 a 1989-90. Tiež vyhrali štyrikrát taliansky pohár Coppa Italia. Na európskej úrovni triumfovali v roku 1989 v Pohári UEFA. Historicky je SSC Neapol deviatym najúspešnejším talianskym klubom a najúspešnejším klubom z Južného Talianska. Klub mal počas svojej histórie viaceré zmeny názvu, vrátane zlúčenia s klubom Internazionale Napoli. Ich posledná zmena prebehla v roku 2004, kedy klub vyhlásil bankrot. Znovu bol obnovený filmovým producentom Aureliom De Laurentiisom, ktorý zmenil názov na Napoli Soccer. Historický názov Società Sportiva Calcio Napoli mu dal začiatkom roku 2006. Klub hrá svoje domáce zápas na štadióne Stadio San Paolo, ktorý má kapacitu 60 240 divákov (pôvodne 78 210).


wolrdjpg
zdroj: worldfootball.net


Prvá otázka dňa:

Nastúpi Lobotka v základnej zostave hostí?


6d96a585-56d2-4a04-bb4a-d2d16391d6a5jpg
zdroj: sscnapoli.it


Dnešná druhá otázka:

Rozhodneme už na začiatku stretnutia rýchlym gólom?“


tribuna comjpg
zdroj: tribuna.com


Tretia otázka:

Presadí sa strelecky Suárez?“


timesofindiajpeg
zdroj: timesofindia.com


Posledná otázka dňa:

Bude v zápase pokutový kop?“


pinterestjpg

zdroj: pinterest.com


Neapol nehrá dobre a tréner hostí sa na to vyslovene sťažoval v niekoľkých rozhovoroch. V lige skončili na pomerne potupnom mieste číslo sedem, čo v posledných rokoch nebývalo zvykom. Súper si v budúcej sezóne nezahrá v Európskych pohárových súťažiach a to sa, povedzme si to na rovinu, nečakalo ani náhodou. Napriek tomu nesmieme hostí ani na okamih podceniť. Majú brejkových hráčov a sú silní v koncovke. Samozrejme, najlepšie by bolo do 20 minúty streliť dva góly a je vymaľované. Preto čakám smerom dopredu odvážnu hru napriek sľubnému výsledku zo súperovej pôdy. Hrať na 0-0 nevieme a gól zrejme minimálne jeden inkasujeme. A práve preto treba súperovi naložiť hneď v úvode a vyhnúť sa prípadnej nervozite. Inak, ak by sme náhodou sklamali a vypadli, bola by táto sezóna katastrofou. Hernou, výsledkovou a aj finančnou.


Termín zápasu:

Sobota, 08/08/2020, 21:00


Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


wikipedia comjpg
zdroj: stadiumguide.com


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Semedo, Piqué, Lenglet, Alba

Rakitič, De Jong, Roberto

Messi, Suárez, Griezmann


Chýbajúci hráči:

karty – Vidal, Busquets

zranenie – Dembélé, Umtiti


TIP autora: 4:1


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk