1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng          220px-Valenciacfsvgpng


FC BARCELONAVALENCIA CF


Screenshot_2020-10-03 FC Barcelona  Wikipdiapng     Screenshot_2020-12-18 Valencia CF  Wikipdiapng

Len dnes som dopísal hodnotenie zápasu hraného v stredu večer a už je tu opäť La Liga. Posledný pracovný deň ubehol rýchlo, cez skype sme si s kolegami pozreli výsledky za uplynulý mesiac a aj rok, zaželali si vzájomne príjemné sviatky a veru aj úspechy pre tímy, ktorým fandíme. A tak si aj ja sám zaželám, sebecky a trochu očakávane, aby sa Barca v sérii zápasov hraných do konca kalendárneho roka dostala v tabuľke čo najvyššie. Pomôcť by k tomu mohla zajtra ďalšia výhra na domácej pôde. Samozrejme, výhra je v tejto fáze dôležitá. Ale pre mňa osobne je nesmierne dôležitá aj dobrá hra. Taká ako sme predviedli naposledy.

S atakovaním súpera, so snahou hrať rýchlo a kolmo, s odvahou smerom dopredu a zodpovednosťou smerom dozadu.

S efektivitou pri zakončení.

Chcem, priam túžim, znovu vidieť Messiho jazdiť celý zápas, burcovať svojich spoluhráčov.

Chcem vidieť opäť vynikajúceho de Jonga ničiaceho pohybom línie protivníka.

Chcem vidieť skvelého mladého stopéra Araúja v tvrdej práci.

Dočkám sa? Čo myslíš?


diario asjpg
zdroj: diarioas.comNáš súper:

Valencia CF je španielsky futbalový klub hrajúci najvyššiu súťaž – La Ligu. Od roku 2002 je členom organizácie futbalových klubov G-14. Klub bol založený 18. marca 1919, keď v bare TORINO vznikol nápad na založenie futbalového klubu Valencia Club de Fútbol S.A.D. Prvý prezident Octavio Augusto Milezo Díaz bol zvolený s prispením šťastia: hod mincou pomohol rozhodnúť medzi ním a Gonzalom Medinom Pernásom. Klub ale potreboval štadión. 16. januára 1923 bol zakúpený štadión Mestalla. Vlastníkom pozemku bol baon z Belleveru. Klub nemal dosť peňazí a tak si štadión kúpil na splátky. A dlh splácal dobrými výsledkami. Mestalla bola vtedy drevená, na ploche bola len hlina. 20. mája sa na nej odohral prvý zápas. Proti Valencii sa postavil mestský rival Levante. Štadión bol pokrstený výhrou 1:0. Gól dal Arturo Montes. Výťažok zo stretnutia, ktoré sledovalo 17 000 divákov, bol venovaný na charitu. V sezóne 1926–27 už bola na ihrisku tráva a bola vybudovaná nová hlavná tribúna. Neskôr sa klub stal jedným za najlepších v rámci Európy. Aj dnes môžeme považovať Valenciu CF za dobrú adresu, hoci ústup z pozícií je evidentný. Štadión Mestalla je kompletne zrekonštruovaný a patrí k najkrajším v Španielsku.


worldfootballjpeg

zdroj: worldfootball.net

Zaujímavosť:


Pôvodný znak Valencie CF bol zostavený z kruhu a kosoštvorca s pruhmi a farbami z vlajky mesta Valencie s korunou, nad ktorou bol netopier lemovaný klubovými monogramami. Písmená boli napísané zlatou farbou na čiernom pozadí. Veľmi skoro bol znak upravený a Valencia CF mala ten, ktorý pozná celý futbalový svet: netopier nad vlajkou Valencie s menom klubu napísanom na modrom pruhu s loptou uprostred.Vizitka:


vizpng

Náš súper sa momentálne nenachádza výkonnostne tam, kde by asi chcel. Trápenie so súpermi a zrejme aj so sebou samým znamená momentálne pre klub z Valencie len 12. miesto a so slabou výsledkovou vizitkou – 3 výhry, 5 remíz a 5 prehier. My sa štveráme smerom hore a po tomto stretnutí a prípadnej výhre to bude ešte lepšie. Potrebujeme však potvrdiť dobrý výkon proti lídrovi súťaže. Potvrdíme? Valencia má vo svojej povahe hrať otvorený futbal, to by nám mohlo vyhovovať. Brániť príliš nevedia a nechcú, bolo by načase znovu streliť viac ako dva góly.


Prvá otázka dňa:


„Prekonáme súperovho brankára viac ako 4 krát?“


therapy comjpeg

zdroj: therapy.comDnešná druhá otázka:


„Začne zápas znovu rovnaká stopérska dvojica ako naposledy?“


fcbarcelona comjpeg
zdroj: fcbarcelona.com


Otázka číslo tri:


„Vyrovná v tomto zápase Messi Pelého rekord v počte gólov za jeden klub (chýba mu jeden gól), alebo ho dokonca prekoná?“


besoccerjpeg

zdroj: besoccer.comŠtvrtá otázka:

„Prelomí Griezmann streleckú smolu?“


outlookindiajpg

zdroj: outlookindia.comTabuľka:


tabpng

.

.

.Posledné vzájomné zápasy:


vzjpng


Posledné zápasy:


FC BARCELONA


bcnpng


VALENCIA CF


valepngPredzápasové vyjadrenia trénerov:Ronald Koeman:


"Vždy si dokážeme vytvoriť šance, ale musíme byť dôslednejší, až klinicky presní. Ako každý vie, Valencia nebude mojou najlepšou spomienkou, ktorú budem mať ako tréner. Zápas bude špecifický. Mohlo sa stať, že som sa pri niektorých rozhodnutiach v klube mýlil. Bol to príliš krátky pobyt, ale aspoň sme vyhrali Copa del Rey. Je to komplikované miesto, pretože za posledných 15 rokov zmenili veľmi veľa trénerov. Nie je tam príliš pokoj na prácu."Javi Gracia:


"Pred zápasmi uvažujeme iba o možnosti zvíťaziť a s touto myšlienkou aj pracujeme. Po skončení hry sa hodnotenie môže líšiť v závislosti od toho, ako hra prebiehala. Vidím tím veľmi nadšený, motivovaný a zodpovedný s chuťou bodovať. Pokúsime sa byť odvážni a agresívni s loptou i bez lopty. Proti Barcelone je ťažké držať loptu a musíme preto odviesť dobrú defenzívnu prácu. To znamená byť agresívny s loptou, aj bez lopty. Musíme vedieť, čo je potrebné urobiť v každom okamihu hry. Opakujem, našou mentalitou musí byť agresivita s loptou, aj bez lopty. Barcelonu vidím každý deň o niečo vyššie. Stále lepšie a lepšie súťaží s hráčmi na najlepšej úrovni, a preto má dobrú výsledkovú dynamiku. Je v rastovej fáze, poradila si s dôležitými zmenami."Termín zápasu:

Sobota, 19/12/2020, 16:15Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


nou camp Ijpg

zdroj: facebook.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Dest, Araújo, Mingueza, Alba

De Jong, Pjanić

Messi, Griezmann, Pedri

BraithwaiteTIP autora: 5:1Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com