hqdefaultjpg


FC Barcelona vs. Valencia CF


fc-barcelona-2021-22-homejpg     lgomMQsA5DLzHBZmxTslcpzQkzPiTWmuqbnSccJXl8QmDIdzRFlDmFeSy1RzVYy9jpeg

Kapacita na Camp Nou môže byť zaplnená do posledného miesta. Na plochu vybehne v pozícii súpera nesmierne populárny klub a nesmierne atraktívny súper. Netopiere z Valencie sú dlhodobo obávaný protivník a tak nedeľný večer, či už pomaly noc, sľubuje zaujímavý súboj. Súboj po málokedy pozitívne vnímanej reprezentačnej prestávke. Súboj o navrátenie viery v svoju silu a kvalitu. Súboj o diváka. Lebo sezóna je ako na hojdačke, lepšie výkony striedajú tie slabšie, miestami dokonca vyslovene trápne.

Ako to bude dnes?

Podarí sa nám súpera poraziť?

Ukážeme tentokrát našu lepšiu tvár?

Budeme sledovať.Valencia CF je od roku 2002 členom organizácie futbalových klubov G-14. Klub bol založený 18. marca 1919, keď v bare TORINO vznikol nápad na založenie futbalového klubu Valencia Club de Fútbol S.A.D. Prvý prezident Octavio Augusto Milezo Díaz bol zvolený s prispením šťastia: hod mincou pomohol rozhodnúť medzi ním a Gonzalom Medinom Pernásom. Klub ale potreboval štadión. 16. januára 1923 bol zakúpený štadión Mestalla. Vlastníkom pozemku bol barón z Belleveru. Klub nemal dosť peňazí a tak si štadión kúpil na splátky. A dlh splácal dobrými výsledkami. Mestalla bola vtedy drevená, na ploche bola len hlina. 20. mája sa na nej odohral prvý zápas. Proti Valencii sa postavil mestský rival Levante. Štadión bol pokrstený výhrou 1:0. Gól dal Arturo Montes. Výťažok zo stretnutia, ktoré sledovalo 17 000 divákov, bol venovaný na charitu. V sezóne 1926–27 už bola na ihrisku tráva a bola vybudovaná nová hlavná tribúna. Neskôr sa klub stal jedným za najlepších v rámci Európy. Aj dnes môžeme považovať Valenciu CF za dobrú adresu, hoci ústup z pozícií je evidentný. Štadión Mestalla je kompletne zrekonštruovaný a patrí k najkrajším v Španielsku.


maxresdefaultjpg
zdroj: valenciacf.com


Pôvodný znak Valencie CF bol zostavený z kruhu a kosoštvorca s pruhmi a farbami z vlajky Valencie s korunou, nad ktorou bol netopier lemovaný klubovými monogramami. Písmená boli napísané zlatou farbou na čiernom pozadí. Veľmi skoro bol znak upravený a Valencia CF mala ten, ktorý pozná celý futbalový svet: netopier nad vlajkou Valencie s menom klubu napísanom na modrom pruhu s loptou uprostred.
Prvá otázka dňa:

Uvidí stretnutie na štadióne aspoň 60.000 divákov?Dnešná druhá otázka:

Porazíme súpera a získame tri body?“Otázka číslo tri:

Bude naša hra lepšia ako v posledných zápasoch?“Štvrtá otázka:

Presadí sa strelecky dvojica Fati - Depay?“


FAPgu5oVkAEkkMAjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Tabuľka:


Screenshot 2021-10-17 at 12-24-53 LaLiga 2021 2022 Tabuky - Futbal panielskopngPosledné vzájomné zápasy:


Screenshot 2021-10-17 at 12-20-08 Barcelona - Valencia Head to Head Statistics Games Soccer Results 17 10 2021 - Soccer Dapng


Nominácia:


FB5GKRzWEAM-VZ9jpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Predzápasové vyjadrenie trénerov:


FC Barcelona – Ronald Koeman:


Zajtra hráte proti Valencii, ktorá začala sezónu veľmi dobre a jej tréner José Bordalas je známy svojim ťažkým herným štýlom. Ako ťažký bude tento zápas pre Barcelonu?

"Áno, očakávame ťažký zápas, pretože mužstvá Bordalasa sú vždy ťažkým súperom vzhľadom na svoj fyzický herný štýl. Preto bude veľmi dôležitá hra s loptou, musíme byť lepší aj v defenzíve v porovnaní s posledným obdobím. Hráme doma, preto zo seba musíme dať všetko, keďže vieme, že je to veľmi dôležitý zápas."

Cítiš sa v poslednom čase trochu pokojnejšie, keď ti Joan Laporta vyjadril verejnú podporu?

"Vždy sa snažím byť pokojný, ale nie je to jednoduché. Najdôležitejšie je vložiť energiu do vecí, nad ktorými máte kontrolu, čiže napríklad každodenné tréningy s mužstvami. Sústredím sa na zlepšovanie aspektov našej hry a prípravu na ďalšie zápasy, pretože nakoniec záleží len na výsledkoch."

V akej forme je Sergio Agüero a čo od neho očakávaš?

"Sergio sa v poslednom čase zlepšil, v poslednom prípravnom zápase odohral viac ako 20 minút a je čoraz lepší, ale chýba mu zápasový rytmus. Má šancu dostať sa do nominácie na zajtrajší zápas. Nepochybujem o jeho schopnostiach, pretože je skvelým hráčom, ktorý môže dať tomuto tímu veľmi veľa. Ale na to je potrebné, aby bol pripravený na 100%, postupne získaval minúty a dostával sa do správneho rytmu."

Kedy môžeme očakávať návrat Ousmane Dembélého? Alebo ak nepredĺži zmluvu, bude sedieť na tribúne alebo bude hrať?

"Ousmane pracuje na tréningoch veľmi dobre, trénuje už s mužstvom, ale ešte musí zlepšiť isté veci. Je ťažké určiť, či bude pripravený na zápas proti Realu, nie som schopný to povedať. To sa ukáže v nasledujúcich dňoch. Pokiaľ ide o druhú záležitosť, je to vec klubu."

V najbližšom čase odohráte tri veľmi dôležité zápasy, ale je podľa teba ten proti Dynamu Kyjev ten najdôležitejší?

"Nie, pre mňa je najdôležitejší vždy ten najbližší zápas. Naša situácia v La Lige závisí do veľkej miery od dvoch nasledujúcich domácich zápasov. Liga Majstrov je iná história, veľmi dobre vieme, že v zápasoch proti Dynamu musíme získať 6 bodov, ale tým sa budeme zaoberať až po zápase proti Valencii."

Pedri včera predĺžil zmluvu. Ako hodnotíš explóziu jeho talentu a čo si myslíš o výkupnej klauzule vo výške až jednej miliardy eur?

"Ja sa nezaoberám otázkou klauzúl, ale mám veľkú radosť, že Pedri predĺžil zmluvu, pretože je mimoriadne dôležité, aby mala Barcelona takýchto hráčov. Je to hráč s veľkou budúcnosťou, s ktorým neustále pracujeme na tom, aby zlepšoval svoje schopnosti. To vždy závisí hlavne od hráča a jeho charakteru. Mladý hráč musí vedieť, kde je a koho by mal počúvať. Pedri je príkladom niekoho, kto dokonale rozumie svojej situácii. Okrem neho je v mužstve veľa talentovaných hráčov."

Ansu Fati zahral už v niekoľkých zápasoch ako náhradník. Je pripravený nastupovať v základnej zostave?

"O tom rozhodneme zajtra. Predtým som hovoril, že Ansu je na tom každý deň lepšie, ale predtým bol veľmi dlho mimo futbal a to sa nedá dohnať v priebehu dvoch týždňov. Musíme myslieť aj na to, že počas tohto týždňa hráme tri zápasy a je nemožné, aby vo všetkých troch nastúpil od začiatku do konca. Musíme rozhodnúť, čo bude najlepšie pre neho a pre mužstvo."

Myslíš si, že najhoršie obdobie je za vami a mužstvo bude teraz napredovať?

"Myslím si, že na to, aby sme boli úplne šťastní, potrebujeme mať zdravých všetkých hráčov a v poslednom čase nám chýbali útočníci. Teraz sa postupne vracajú, ale nemôžeme zabúdať, že zatiaľ nie sú v najlepšom momente. Tím bol v poslednom čase veľmi koncentrovaný. Hráči vedia, že tento týždeň bude veľmi dôležitý."

Prvýkrát za 14 mesiacov odkedy si v klube, bude Camp Nou zaplnený na 100%. Aké je to pre teba dôležité?

"V každom zápase tejto sezóny bolo publikum fenomenálne, preto teraz, keď bude fanúšikov na tribúnach ešte viac, situácia bude ešte lepšia. Ide určite o veľkú pomoc a dodatočnú silu pre mužstvo, ktoré sa cíti podporované."

Vážiš si slová Laportu a necítiš, že hráš o svoju prácu?

"Som zvyknutý na to, že sa veľa hovorí o mojej budúcnosti, ale nemusíte mať o mňa obavy, pretože je to veľký klub, kde sa vždy niečo deje. Nie je to prvýkrát, aj v uplynulej sezóne boli obdobia, počas ktorých sa hovorilo len o trénerovi. Prezident vyjadril svoju podporu a ukázal situáciu tak, ako v skutočnosti vyzerala. Samozrejme, že nemôžeme zabúdať, že každý tréner musí vyhrávať, aby si udržal svoju prácu, o tom niet pochýb."

Nehrá Clement Lenglet z taktických dôvodov alebo jednoducho preto, že nie je pripravený na 100%?

"Po prvé, je to vec mojich rozhodnutí. Je pravda, že v poslednom čase mal isté zdravotné problémy. Nepochybujem o jeho profesionalite, je príkladom pre mnohých hráčov ako by sa malo trénovať a byť pripraveným na to, keď príde šanca."

Sergiovi Busquetsovi sa veľmi darí v reprezentácii Španielska. Čo mu chýba v Barcelone, aby hral na rovnakej úrovni alebo si s jeho výkonmi spokojný?

"Sergio hral v posledných zápasoch Ligy Národov výborne. Všetci vedia, aké sú jeho najsilnejšie stránky a myslím si, že aj my sme schopní dostať z neho to najlepšie. Z pohľadu presingu nie je možné porovnávať Barcelonu s reprezentáciou Španielska, pretože hráme inak. Musíme zaistiť, aby sa v našom systéme cítil rovnako slobodne, pretože je to v našom záujme."

Cítil si sa pred vystúpením Joana Laportu zle? Alebo boli slová prezidenta potrebné?

"Nerád rozprávam o minulosti. Nie je to potrebné. Každý má svoje horšie momenty, musíme sa sústrediť na prítomnosť a na vyhrávanie zápasov. Prispôsobil som sa tomu. Som trénerom tohto mužstva a chcem pre neho to najlepšie."

Gavi je v poslednom čase v dobrej forme, debutoval vo veľkom štýle v reprezentácii Španielska. Čo si myslíš o jeho rozvoji?

"Dokázal, že napriek svojmu veku, dokáže hrať vyspelý futbal. Využil šance, ktoré som mu dal ja a Luis Enrique. Mladí hráči ako on a Pedri sú budúcnosťou tohto klubu."

Myslíš si, že keď sa vrátia zranení hráči, bude káder schopný bojovať so silnými mužstvami?

"Áno, je to tím, ktorý chceme mať. Vzhľadom na absencie v kádri je potrebné hľadať hráčov, ktorí môžu pozdvihnúť úroveň tímu. V útoku sme mali smolu so zraneniami, kvôli čomu nebolo veľa možností ako hrať. Keď budú všetci v plnej sile, vtedy budeme môcť bojovať o La Ligu."Valencia – José Bordalas


Na Camp Nou si ešte nikdy nevyhral... Snívaš o víťazstve?

"Vždy je niečo po prvýkrát. Často hovorím, že čím dlhšie vám niečo nevychádza, tým ste bližšie k dosiahnutiu svojho cieľa. To, čo bolo, ma nezaujíma. Sústredím sa na to, čo sa deje teraz. Myslím len na zajtrajší zápas. Neverím v sny, ale v prácu. Každý má sny, ale je to práca, ktorá umožňuje dosiahnuť veľké veci."

Kto zajtra nebude môcť hrať?

"Thierry Correa sa čoskoro pripojí k mužstvu a Toni Lato chytil kŕč. Neviem, či bude môcť zajtra hrať. Koba Koindredi má taktiež menšie zdravotné problémy. Ostatní hráči sú pripravení hrať. Môžem počítať s Gayom, Solerom a Cheryshevom. Je to dobrá správa."

Čo cítiš, keď sa povie Camp Nou?

"Hrali sme tam mnohokrát s inými mužstvami a nedarilo sa nám tam."

Je Barcelona stále kandidátom na titul?

"Nerozumiem ľuďom, ktorí tvrdia, že nie je kandidátom na titul. V tejto lige je úplne normálne, že keď mužstvo ako Barcelona začne ligu s tým, že nevyhrá každý zápas, tak sa začnú hovoriť takéto veci. Barcelona je rozhodne jedným z kandidátom na zisk titulu a ukončenie sezóny medzi najlepšími. Mala problémy na začiatku sezóny, ale už v nadchádzajúcom zápase sa zlepší."

Čo dáva Barcelone Ansu Fati a čo jej môže dať Sergio Agüero?

"Ide o dvoch skvelých hráčov. Poznáme Agüera, podobne ako Ansu. Mužstvo vďaka nim získa na nepredvídateľnosti. Sú to veľmi dôležití hráči. Môžu nás oklamať, pretože majú rýchlych hráčov, ktorí prezentujú veľmi dobrú úroveň. Nemajú Messiho, ale stále sú tam skvelí hráči. Odchod Messiho môže destabilizovať mužstvo na krátky čas, tak ako sa to stalo v Reale Madrid po odchode Cristiana Ronalda. Vrátia sa do optimálnej dispozície a budú mať šancu na tituly."


Termín zápasu:

Nedeľa, 17/10/2021, 21:00


Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Dest, Piqué, García, Alba

F. de Jong, Busquets, Gavi

Depay, Agüero, Fati


TIP autora: 3 - 1


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com, barcelonatv.com