180px-Sevilla_cf_200pxpng  1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


FC SEVILLA - FC BARCELONA


51vH0AOPWFL_AC_UL1000_jpg        fcbjpeg

Pred nami je dvojzápas s extrémne nebezpečným protivníkom, ktorý nás v minulom týždni dokázal na domácej pôde poraziť v rámci prvého zápasu semifinále Copa del Rey (viac) a (viac).

V sobotu poobede nás čaká stretnutie v rámci La Ligy a jeho výsledok veľa napovie o našich ďalších šanciach v boji o prípadný titul.


Prehra by bola fatálna a ukončila by zrejme akékoľvek nádeje.

Remíza by za určitých okolností mohla byť aj výhrou.

No a výhra by bola v každom prípade skvelá.


Ja osobne preferujem, samozrejme, výhru. Možno tesnú, takú po ťažkom a tvrdom boji. Odpracovanú a zaslúženú. Verím, že sa jej dočkám. Proti bude súper hrajúci vo vynikajúcej forme, dostatočne motivovaný nami samými a aj šancou odskočiť v tabuľke na viac bodov, ako je tomu aktuálne. Bude ťažké vyrovnať sa s ich aktívnou hrou pri napádaní, skvelými bleskovými protiútokmi a silou pri štandardných situáciách.


Cesta je teda v podstate jednoduchá. Teoreticky.

Stačí hrať extrémne pozorne v obrane a snažiť sa nefaulovať a nedovoliť domácim získať priame a rohové kopy. K tomu prirátať dôraz v stredovej časti ihriska a kontrolovať loptu. No a tomu všetkému treba nasadiť povestnú čerešničku v podobe dostatočne vysokej efektivity.

Ľahké, však? Doma od počítača je to veru jednoduché.

A aká bude realita, uvidíme už zajtra.


Tak držím palce, Barça!!! Urob nám radosť!!!


twitterjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Náš súper:

Sevilla Fútbol Club zväčša názývaná Sevilla FC či FC Sevilla je španielsky prvoligový futbalový klub sídliaci v andalúzskom meste Sevilla. Klub vznikol 15. októbra 1905 a domáce zápasy hráva na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán s kapacitou 45 500 miest.

Sevilla je druhý najstarší futbalový klub v Španielsku a najúspešnejší klub v Andalúzii. Získala národný ligový titul v sezóne 1945-46 a päťkrát Copa del Rey. Na európskej scéne dvakrát vyhrala Pohár UEFA(2006 a 2007) a v roku 2006 získala aj Európsky superpohár . V roku 2014 Sevilla vyhrala Európsku ligu UEFA. Sevilla FC bola vymenovaná medzinárodnou federáciou pre futbalovú históriu a štatistiku za najlepší klub na svete v roku 2006 a 2007. Aktuálne je jediným tímom, ktorý dosiahol toto vyznamenanie v dvoch po sebe nasledujúcich rokoch. Ich najväčším rivalom je ich mestský konkurent Real Betis.

sillyseasonjpg

zdroj: sillyseason.comVizitka:


Screenshot_2021-02-26 Sevilla FC  Wikipdiapng


Prvá dnešná otázka:

Zaváha v tomto kole Real Madrid?“


marcajpg
zdroj: marca.com


Moja dnešná druhá otázka:

Zaváha v tomto kole Atlético Madrid?“


dubai92jpg
zdroj: dubai92.com


Tretia otázka:

Dokážeme získať tri body?“


fcbarcelona com6jpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Posledná otázka:

Nastúpi stopérska dvojica Piqué - Araújo?“


youtujpg

zdroj: youtube.com
Tabuľka:


Screenshot_2021-02-26 LaLiga 2020 2021 Tabuky - Futbal panielskopng


Posledné vzájomné zápasy:


vzajpng


Posledné zápasy:FC Sevilla

sevpng


FC Barcelona

bcnpngPredzápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman:


Euqwgl3WgAIDm1ejpg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


"Viem, že byť trénerom Barcelony znamená vždy obrovský tlak. Ak prehrávame, vinný je tréner. Akceptujem to, viem, ako to funguje. Som v tomto športe dlhé roky. Robím, čo môžem. Nikdy nemyslím na prehrávanie, len na vyhrávanie, takže neviem, čo sa stane. Som však optimista. Sevilla má miernu výhodu, pretože nehrala v strede týždňa. Myslím si však, že sme pripravení. Počas pár dní ide o zápasy s tým istým súperom v dvoch rozdielnych súťažiach, zajtra hráme ligu a v stredu pohár. Pokúsime sa vyhrať obidva zápasy, ale vieme, že v Copa del Rey je výsledok nepriaznivý. V lige nám záleží na bodoch a na tom, aby sme vyvíjali tlak na súperov. Zdá sa mi, že to len my hráme dôležité zápasy a predsa sa to týka všetkých klubov. Tlak je rovnaký pre všetkých, nie je väčší pre nás a menší pre iných. Tlak je v každom zápase. Starší hráči sa už dlho snažia viesť, ale nedokážu to sami, potrebujú pomoc. Leo strelil 17-18 gólov, ostatní útočníci majú dokopy viac menej rovnako. Nemôžeme vždy o všetko prosiť len tých najlepších a najstarších. Potrebná je aj pomoc od ostatných. Zodpovednosť musí spočívať na všetkých. Starší musia pomáhať mladým, ale pracovať musí celé mužstvo."
Termín zápasu:

Sobota, 27/02/2021, 16:15Štadión:

Benito Villamarín Stadium, Sevilla

105 x 68, kapacita: 60.720


marca2jpg

zdroj: marca.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Dest, Piqué, Araújo, Alba

De Jong, Busquets, Pedri

Dembélé, Messi, Griezmann
TIP autora: 1:2


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fcbarcelona.com, twitter.com