180px-Sevilla_cf_200pxpng   1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


FC SEVILLA - FC BARCELONA

Copa del Rey


51vH0AOPWFL_AC_UL1000_jpg    fcbjpeg

Semifinále Copa del Rey nám do cesty v dvojzápase postavilo ťažkého protivníka hrajúceho aktuálne vo veľmi dobrej forme. Navyše hráme prvý zápas na jeho území a to je historicky vždy nesmierne náročné. Je to určite iné ako bežný ligový zápas, pretože aj prípadné zaváhanie sa dá napraviť. Optimálne je samozrejme streliť aspoň 2-3 góly a dostať maximálne jeden. Urobiť si náskok a pokojne sa potom v odvete sústrediť na postup do finále. Proti sú iste domáci túžiaci presne po takom istom optime. Uvidíme už zajtra večer, ako sa to celé odohrá a kto pôjde do druhého zápasu s výhodou.

V každom prípade očakávam maximálne silnú zostavu. Kvôli súperovi, kvôli šanci na zisk dôležitej trofeje. Do karát nám hrá aj relatívne slabší súper vo víkendovom ligovom kole. Do karát nám ale nehrá extrémny počet zranených hráčov. Náročná sezóna si pomaličky vyberá svoju daň.

Súper nedostal už v piatich zápasoch ani jeden gól a tak pred nami stojí poriadna výzva. Poradíme si s ňou a ukončíme obranné čarovanieworldfootball netjpg

zdroj: footballplanet.comPrvá dnešná otázka:

„Uhráme výsledok dávajúci nádej do odvety?“


abcteachpng

zdroj: abcteach.comMoja dnešná druhá otázka:

„Budú v zápase gólové hody?“


marcajpg
zdroj: marca.comTretia otázka:

Umtiti - Lenglet?“


twjpg
zdroj: twitter-fcbarcelona.comPosledná otázka:

„Podá Messi opäť „desiatkový“ výkon?“


twittjpg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comPosledné vzájomné zápasy:


statspng


Posledné ligové zápasy:


FC SEVILLA


fcspng

FC BARCELONA


bcnpngPredzápasové vyjadrenia trénerov:Ronald Koeman:


fcbarcelonanoticiasjpeg
zdroj: fcbarcelonanoticias.com


"Je pravda, že obe mužstvá v poslednom čase vyhrávajú. Je to semifinále Kráľovského pohára, zajtrajší dobrý výsledok nám padne vhod. Poznáme sa dobre, bude to skvelý zápas. Povolal som hráčov, ktorí sa cítia dobre a sú pripravení na 100%. Nie je to obdobie na riskovanie. Vieme, že nám chýbajú viacerí hráči, dokopy 8-9. Každý problém má však riešenie. Ak de Jong hrá v obrane, tak nám chýba niečo v zálohe. Je potrebné prijať rozhodnutie prihliadnuc na taktiku a na súpera. Ak môžeme, tak si vyberieme stopéra zvyknutého hrať na tejto pozícii. Vždy ašpirujeme na zisk všetkých trofejí, ale poznáme naše problémy, najmä tie týkajúce sa zranení. Aj napriek tomu sme si prežili veľa, chcem podčiarknuť našu mentalitu a charakter. Máme dobré mužstvo, hoci nám chýba konkurencia na niektorých postoch. Ale zvládame to, mužstvo hodnotím na 10 z 10. Mužstvo si viac verí. Lepšie než predtým sa dokážeme sústred na najbližší zápas a k tomu sa nám darí otáčať zápasy. Chceme však byť realisti a vieme, že nám chýba veľa dôležitých hráčov. V tejto sezóne sa toho udialo veľa. Ako tréner sa môžem naučiť veľmi veľa nového, hoci už nie som najmladší. Zmenili sa rôzne veci v tíme a aj v klube, podľa mňa je naša cesta dobrá. Dávame šancu mladým, snažíme sa vybudovať mužstvo do budúcnosti a nezabúdame na povinnosť vyhrávať. Stále súperíme v troch súťažiach, hoci máme množstvo zranených. Po zápase s Granadou fanúšikovia hovorili, že oslavovali góly. To už nerobili veľmi dlho. Som na to veľmi hrdý. Culés opäť žijú s mužstvom. V útoku máme rôzne možnosti. Tvoríme akcie, hoci nie sme dokonale efektívni. Šance sme si však vytvárali vždy. Nízka bola efektivita. Teraz je to lepšie, takže sa ľahšie vyhráva. Nikto nemá tak veľa dobrých šancí ako my, máme kreatívnych hráčov, ktorí dokážu hrať jeden na jedného, máme najlepšieho hráča na svete, čo sme videli aj naposledy. Vždy som radšej, ak prvý zápas hrám na výjazde. S fanúšikmi, či bez nich. V krátkom čase hráme so Sevillou tri zápasy, bude to vzrušujúce a náročné. Vývoj závisí od nás. Súper má fyzický dobrý a organizovaný tím. K tomu majú individuálne zručnosti, preto tá pozícia v tabuľke a postup do semifinále. Sevilla má jeden z najkompletnejších kádrov. Musíme sa vedieť dobre dostať spod presingu a hrať na našej úrovni. Vtedy môžeme nášmu súperovi ublížiť."
Julen Lopetegui:


sevillafcjpeg
zdroj: sevillafc.com


"Bude to pekný dvojzápas, ktorý nás veľmi teší. Semifinále musí byť náročné. Barcelona je vo veľmi dobrej forme, vieme, že to bude ťažké. Ale teší nás, že máme možnosť prekonať tieto ťažkosti a súperiť s takým tímom ako Barcelona. Navas nebude môcť hrať. Fyzický stav... všetci vieme, že sezóna je náročná, nemôžeme to zmeniť. Musíme sa sústrediť na našu zodpovednosť a na radosti, ktorý sú užívame vo všetkých súťažiach. Semifinále vždy poteší bez ohľadu na súpera. Na túto výzvu musíme byť čo najlepšie pripravení. Predchádzajúce zápasy sú už veľmi ďaleko, teraz sa objavia nové. Súper je rovnaký, ale ani my, ani oni už nie sú rovnakým mužstvom, pretože sa rozvíjajú. Obe mužstvá sú v dobrej forme. Barcelona je skutočne v dobrej forme. Nielen Messi, ale veľa hráčov prezentuje vysokú úroveň. Bude to dobrý zápas a fakt, že ide o semifinále, je ďalšou motiváciou."Termín zápasu:

Streda, 10/02/2021, 21:00Štadión:

RAMÓN SÁNCHEZ-PIZJUÁN STADIUM, Sevilla

105 x 68, kapacita: 43.883


marca2jpg

zdroj: marca.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Mingueza, Umtiti, Lenglet, Alba

De Jong, Busquets, Pedri

Démbélé, Messi, GriezmannZranenia:

Sergiño Dest (#2) - svalové problémy, Gérard Piqué (#3) - zranenie kolena, Ronald Araújo (#4) - poranenie členku, Miralem Pjanić (#8) - problémy s ľavou nohou, Martin Braithwaite (#9) - poranené trieslo, Philippe Coutinho (#14) - zranenie kolena, Sergi Roberto (#20) - poranený sval, Ansu Fati (#22) - zranenie kolenaTIP autora: 2:3


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?¡¡¡Visca el Barca!!!

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fcbarcelona.com, twitter.com