indexpng   1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng

SD HUESCA - FC BARCELONA


Screenshot_2021-01-02 SD Huesca  Wikipdiapng    Screenshot_2020-12-01 FC Barcelona  Wikipdiapng

Po extrémnom sklamaní z posledného vystúpenia nášho tímu v La Lige prichádza výjazd k súperovi krčiacom sa na úplnom spodku tabuľky. Výjazd, na ktorom musíme vyhrať nech sa bude diať čokoľvek. Pretože na pôde tímu Huesca SD máme čo stratiť a máme šancu po prípadnom zaváhaní urobiť si ešte väčšiu hanbu, ako naposledy doma s Eibar SD.

Máme jedinečnú príležitosť konečne prelomiť slabučkú, či dokonca mizernú efektivitu a slabému protivníkovi sa pokúsiť nastrieľať veľa gólov. V minulosti sa to podarilo a ani 8 gólov nebolo výnimkou. Cesta k dosiahnutiu výhry a aj k predvedeniu aspoň ako-tak kvalitnej hry vedie cez rýchly gól. Ako nakoniec vo väčšine prípadov. Už sa asi opakujem, ale potrebujeme premeniť hneď prvú šancu, dostať sa do vedenia, upokojiť hru, získať mentálnu prevahu. Najlepšie by bolo, ak by ten gól strelil v tejto sezóne sa zatiaľ jednoznačne strelecky trápiaci Messi a naštartoval svoj typický gólostroj. Smerom dozadu sa treba vyvarovať strašných individuálnych zaváhaní a ani náhodou neponúknuť domácim šancu na skórovanie. Pri ich totálne na obranu zameranej hre by to bola katastrofa a určite by im to vlialo extrémne množstvo fyzických a psychických síl.

Takže, milá FC Barcelona, ukážeme konečne poriadnu hru, poriadne nasadenie a poriadny výsledok?Náš súper:

vizipng


spanishfootballbetsjpeg

zdroj: spanishfootballbets.com


Prvá dnešná otázka:

„Nastúpi ako hrotový útočník Messi?“


skysportsjpeg
zdroj: skysports.com


Moja dnešná druhá otázka:

„Bude pokračovať rozostavenie s tromi stopérmi?“


culemaniajpeg
zdroj: culemania.com


Tretia otázka:

„Dostane Puig viac minút ako naposledy?“


marcajpeg
zdroj: marca.com


Posledná otázka:

„Uspejeme gólovo aspoň raz zo štandardnej situácie?“


tribunajpeg

zdroj: tribuna.pl


Tabuľka:


tabpng

.

.

.

tab2pngPosledné vzájomné zápasy:


vzjpng


Posledné ligové zápasy:


Huesca SD

huescapng

FC Barcelona

bcnpng


Predzápasové vyjadrenie trénerov:


Ronald Koeman:


blaugranagramjpeg
zdroj: blaugranagram.com


"Každý zápas je ťažký, Huesca prehrala veľa zápasov o vlások a doma neinkasuje veľa gólov. Musíme byť pripravení na komplikovaný zápas. Musíme zlepšiť mnoho herných aspektov, o ktorých sme hovorili už neraz. Je normálne, že mužstvo má svoje pochybnosti. Po zápase s Eibarom sme sa mohli opäť čudovať ako je možné, že sme nevyhrali. Musíme robiť menej chýb, je to pre nás ťažké. Mužstvo chce zmeniť túto sériu, sme k tomu veľmi blízko. Z mnohých pohľadov sme boli lepší ako súper, ale počítajú sa góly, efektivita. Musíme to zlepšiť a mať aj o niečo viac šťastia. Keď sa dostaneme do vedenia, viac si veríme. Stávalo sa, že takéto zápasy sme vyhrávali vysoko. Hráčom chýba atmosféra, normálny svet v každom ohľade. Január je tiež mesiacom volieb, počkáme si na ich výsledok. Pred nami je toľko zápasov, že nemáme čas na to, aby sme okrem prípravy na nich mysleli na čokoľvek iné. To je naša práca. Na zvyšok nemám vplyv. Hráme veľa zápasov, aj na výjazde a keďže poznám našu situáciu v lige, vždy chcem byť realista. Ak strácame 11-12 bodov na lídra, musíme čakať. Nemôžeme strácať veľa bodov. Atlético je vyrovnané, takže to bude veľmi ťažké. Mnohí ľudia klamú. Ja hovorím, že si nemôžeme myslieť, že máme veľkú šancu. Závisí to však ako od iných, tak aj od nás. Pokiaľ chceme bojovať, nemôžeme strácať body. Góly potrebujeme aj od záložníkov, musíme byť efektívnejší po štandardných situáciách, hoci nie sme vysokí. Nie je to otázka jedného hráča. Vytvárame si šance, ukazujú to štatistiky. V každom zápase máme minimálne 6 dobrých šancí. Ak strácame 11-12 bodov, o získaní titulu veľmi hovoriť nemôžeme. To je realistické. Nehovorím, že by sme mali prestať bojovať a vyhrávať. Všetci vedia, že mám víťaznú mentalitu a dennodenne zo seba dávam všetko, aby sme vyhrávali. Bojovať budeme aj v ťažkej situácii. Nie som však tým, kto teraz ľuďom povie, že vyhráme titul."
Miguel Ángel Sánchez Muñoz:


radiohuescajpeg

zdroj: radiohuesca.com


"Nie je väčšia motivácia ako hrať doma na El Alcoraz a ukázať, že sme v tejto lige oprávnene a aby sme bojovali a užívali si svoju hru. Musíme byť stopercentní a veriť, že Barcelona nebude mať najlepšiu noc. Musíme robiť veci perfektne a nájsť rovnováhu v útoku a obrane. Byť skutočným tímom, držať spolu a dávať súperovi veľmi málo priestoru. Byť omnoho usporiadanejšou a jednotnejšou zostavou, ako zvyčajne. Je to ďalšie minimum na zajtra a aj na ďalší deň. Dnes sme trénovali podľa protokolu a práve to vás najviac rozruší. Pretože nemôžete robiť všetko, čo chcete. Borja nemá žiadne príznaky a zotavuje sa. Je to pre nás značná strata. Ďalšia, ktorá sa pridáva k Sandrovi, Maffeovi a Valerovi. Ale som si istý, že sme dosť dobrí na to, aby sme mohli ponúknuť hru s vytvorením maximálnych ťažkostí pre Barçu. A to sa aj chystáme urobiť. Musíme urobiť zvrat v tom, čo robíme. Nemôžeme byť spokojní s výsledkami, to závisí predovšetkým odo mňa. Nielen na zajtra, ale pokúsiť sa byť spoľahlivejší aj v dlhšom období. Pretože už tu boli zápasi, v ktorých sme si zaslúžili viac. Musíme byť vyrovnanejším tímom a dosiahnuť svoje ciele s väčším entuziazmom. Aj keď chceme mať loptu, vieme, že proti Barcelone to nebude možné. Na tieto skutočnosti musíme byť pripravení. Obetovanie, utrpenie, zatváranie priestorov a nepretržitá komunikácia. Pri maximálnej koncentrácii budeme tímom, ktorý sa im dokáže postaviť. Máme svoje zbrane a vieme, ako dobre brániť. Aj keď sa necítia príliš dobre, sú veľmi nebezpeční a vďaka svojmu individuálnemu a kolektívnemu talentu si vytvárajú veľa šancí na skórovanie. Je zrejmé, že návrat Messiho mení skutočnosť, pretože je najlepším hráčom na svete. Chceme ho čo najlepšie brániť, aby sa cítil nepríjemne a dostal v koncovej zóne čo najmenej prihrávok. Je ťažké naplánovať zápas a bránenie Messiho. Ale vieme, že sa musíme veľmi sústrediť na každú jednu akciu a mať správne naladené všetky schopnosti, aby sme urobili maximum."Termín zápasu:

Nedeľa, 03/01/2021, 21:00Štadión:

El Alcoraz, Huesca

105 x 68, kapacita: 7.638


huesca-el-alcoraz-vista-aerea-948jpeg
zdroj: sdhuesca.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Mingueza, Araújo, Lenglet

Dest, De Jong, Pjanić, Alba

Démbélé, Messi

Braithwaite


Zranenia:

Gérard Piqué (#3) - zranenie kolena, Philippe Coutinho (#14) - zranenie kolena, Sergi Roberto (#20) - svalové zranenie, Ansu Fati (#22) - zranenie kolena, Samuel Umtiti (#23) - zdravotné problémyTIP autora: 0:6

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fcbarcelona.com, twitter.com