inter_milanpng1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


Inter Miláno - FC Barcelona

 

Po utrápenom víkendovom zápase La Ligy, ktorý nám síce priniesol tri body do tabuľky, ale výkonom nás nepotešil ani náhodou, prichádza na scénu súťaž označovaná za absolútnu výkladnú skriňu svetového futbalu.


Liga Majstrov začína otočkou skupinovej fázy od prvých zápasov smerom k odvetám. Barca tentokrát vycestuje na horúcu pôdu milánskeho San Sira a veru ju tam podľa mňa žiadna lahodná milánska zmes nečaká.


Aj keď... V prvom zápase na Camp Nou dokázali hráči absolútne dominovať vo všetkých ukazovateľoch hry a Inter Miláno, lebo to bude náš zajtrajší súper, odchádzal ešte celkom spokojný s pomerne lichotivou (vzhľadom na priebeh) prehrou v pomere 2:0.


Barca hrala bez Messiho a to isté sa očakáva aj zajtra. Messi už síce dostal od lekárov zelenú k štartu v tomto zápase, je dokonca aj nominovaný, ale nepredpokladám jeho zásah do stretnutia od začiatku. Možno neskôr, podľa priebehu hry si pár minút pobehá. Uvidíme.


messi backgroundimageshdcomjpgMessi, zdroj: backgroundimageshd.com


  Znovu sa tak pravdepodobne neuskutoční mnou veľmi očakávaný súboj, alebo skôr súboje medzi talentovaným hráčom zo Slovenska – Milanom Škriniarom a najlepším hráčom sveta – Lionelom Messim.


A fakt, nesmierne by som bol na ich boj zvedavý... Aj vy?


milan-skriniarjpg

Škriniar, zdroj: ibtimes.co.uk


V zápase medzi týmito dvomi mužstvami naposledy Barca totálne súpera prevalcovala a Milan mal problém udržať na uzde Suáreza. Ten však hrá momentálne v ohromnej forme, v takej, že roztrhal aj obranu Realu Madrid.


Dokáže ho na domácej pôde postrážiť slovenský obranca lepšie? Formu a fyzické predpoklady na to má, hlava by nemala byť pod takým tlakom, ako tomu bolo v Barcelone, takže by to mohlo byť pomerne zaujímavé.

 

Otázka dňa je teda rovnaká:


PORADÍ SI ŠKRINIAR SO SUÁREZOM?

(Môj tip je, že nie.)


surez gettyimages comjpg

Suárez, zdroj: gettyimages.com


 Barcelona je asi aj v tomto zápase miernym favoritom, aj keď domáce prostredie určite pomôže Interu k odvážnejšiemu výkonu v porovnaní s ustráchaným predstavením v zápase prvom.


Ponúka sa otázka odvážna, ale nech:


Udrží FC Barcelona na San Sire čisté konto?

(Môj tip je, že nie.)

 

 

Termín zápasu:    Utorok, 06/11/2018, 21:00

Štadión:    San Siro, Miláno

Kapacita: 85.000


San-Siro-Stadium-Giuseppe-Meazza-ArchEyes-18jpg

 San Siro, zdroj: archeyes.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:

 

Ter Stegen

Semedo, Piqué, Lenglet, Alba

           Rakitič, Busquets, Vidal, Coutinho ,

     Suárez, Dembélé


 

TIP autora:   1:2

 

Aké sú vaše tipy?


Aká je vaša predstava základnej zostavy?


Podeľte sa v diskusii!


Bez urážania a osobných útokov sa dá úplne v pohode vyjadriť svoj názor a rešpektovať pri tom názor druhých.Visca el Barca!!!

 

Peter Maďar