Juventus_FC_2017_logopng 1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


JUVENTUS - FC BARCELONA


Screenshot_2020-10-27 Juventus FC  Wikipdiapng  Screenshot_2020-10-27 FC Barcelona  Wikipdiapng


Konečne svieti slnko. Konečne je teplo, u nás až 16 stupňov. Konečne vyšiel ďalší singel nami podporovanému hudobníkovi z Banskej Bystrice (viac). A konečne sa opäť blíži zápas nášho klubu. Po La Lige sa v rýchlom slede primiešala aj prestížna Liga Majstrov.

Tentokrát na rozdiel od prvého stretnutia skupinovej fázy cestujeme za súperom my. Nie príliš ďaleko, nie príliš dlho. Ale zato na extrémne nebezpečnú pôdu. Stará dáma, ako sa prezýva náš hostiteľ, je totiž absolútnym veľkoklubom. V Taliansku určite najväčší, na svete rovnako celkom určite patrí do TOP 10 futbalových adries. Zmeráme si sily s tímom skúseným a odhodlaným. Som zvedavý, akú zostavu zvolí náš tréner, či ostane verný doterajšiemu nasadzovaniu mladučkých hráčov, alebo tentokrát skúsi vsadiť na skúsenosť. Ja by som volil odvážnu cestu a pokračoval v ceste omladzovania a poslal na ihrisko mladú krv plnú energie.


fc barcelona cJPG

zdroj: fcbarcelona.com


Juventus Football Club S.p.A. (z lat. iuventus – mladosť), často označovaný ako Juventus alebo skrátene Juve, je taliansky profesionálny futbalový klub sídliaci v meste Turín, v metropole regiónu Piemont na severozápade Talianska. Je tretím najstarším klubom v krajine a s výnimkou sezóny 2006/07 pôsobí počas celej svojej histórie v najvyššej súťaži (od roku 1929 známej ako Serie A).


juventus vizitkapng


Založený bol v roku 1897 ako Sport Club Juventus skupinou turínskych študentov. Medzi nimi bol aj prvý klubový prezident Eugenio Canfari a jeho brat Enrico, autor klubových memoárov. Od roku 1923 je neodmysliteľne spojený s priemyselnou rodinou Agnelliovcov. Ich spolupráca predstavuje najstaršie športové partnerstvo v Taliansku a práve vďaka nej sa stal Juventus prvým profesionálnym klubom na Apeninskom polostrove. Časom sa z neho stal symbol národnej kultúry a súčasť národnej identity. Najvyšší počet talianskych reprezentantov vzišiel práve z tohto klubu. Jeho hráči mali výrazný vplyv na víťazstvách talianskej reprezentácie na Majstrovstvách sveta v rokoch 1934, 1982 a 2006. Vzhľadom na ideologickú politiku a sociálno-ekonomický pôvod si získal veľkú popularitu doma aj v zahraničí, najmä v krajinách s vysokým počtom talianskych prisťahovalcov, medzi ktorými má viac priaznivcov ako ktorýkoľvek iný taliansky futbalový klub. Je jedným z najpopulárnejších futbalových klubov na svete.


wolrdfootball netjpg

zdroj: worldfootball.net


Juventus je historicky najúspešnejším klubom v talianskom futbale a jedným z najúspešnejších a najviac oceňovaných v globálnom ponímaní. Na domácej a medzinárodnej scéne získal celkovo 53 rôznych trofejí, čo je viac než ktorýkoľvek iný taliansky klub. Na svojom konte má rekordných 32 ligových titulov, rekordných 9 Talianskych pohárov a 7 národné superpoháre. S jedenástimi medzinárodnými trofejami (2x Interkontinentálny pohár, 2x Liga majstrov UEFA, 1x Pohár víťazov pohárov UEFA, 3x Pohár UEFA, 1x Pohár Intertoto UEFA a 1x Superpohár UEFA) je momentálne na 4. mieste v Európe a na 7. mieste vo svete. V rokoch 1976 – 1986 pod vedením trénera Giovanniho Trapattoniho získal trinásť trofejí, vrátane šiestich ligových titulov a jedného víťazstva v Európskom pohári majstrov. Juventus sa stal prvým klubom v histórii európskeho futbalu, ktorý vyhral všetky tri hlavné súťaže organizované Úniou európskych futbalových zväzov: Pohár európskych majstrov, Pohár víťazov pohárov UEFA a Pohár UEFA. Po víťazstve v Interkontinentálnom pohári v roku 1985 sa stal prvým a dodnes jediným klubom, ktorý získal všetky kontinentálne a medzikontinentálne trofeje. Podľa rebríčka, ktorý zostavila v roku 2009 Medzinárodná federácia futbalových historikov a štatistikov (IFFHS) na základe výkonnosti klubov v medzinárodných súťažiach je Juventus najlepším talianskym a druhým najlepším európskym klubom 20. storočia.


interia pljpg

marca.com


Očakávam od súpera vysoké napádanie a pokusy o bleskurýchle protiútoky. Veľa osobných súbojov a tesná obrana tak, ako sa na mužstvo z Apeninského poloostrova patrí. Dôraz pri štandardných situáciách a skvelá taktická vyspelosť. Od nás očakávam rovnako aktívny presing, veľmi rýchly prechod do útoku, typickú kombináciu a hlavne nesmierne vysokú efektivitu. Šancí veľa iste nebude, preto sa na každú jednu treba poriadne sústrediť a pokúsiť sa prekonať brankára domácich. Ihrisko je menšie, šírka je o 3 metre užšia, ako Camp Nou.

Tímy hrajú v priemernej forme a aj výsledky sú všelijaké. Aj Juve a aj Barca naposledy zakopli, my dokonca hneď dvakrát za sebou v lige.Prvá dnešná otázka:

„Nastúpi v drese domácich po „korone“ Ronaldo?“


bolaokezonejpg
zdroj: bolaokezone.com


Moja dnešná druhá otázka:

„Bude Lenglet svojim výkonom lídrom obrany?“


beinsportsjpg

zdroj: beinsports.comTretia otázka:

„Nastúpi od začiatku Dembélé?


eurosportjpg
zdroj: eurosport.com


Posledná otázka:

„4-2-3-1, alebo 4-4-3?"Posledné vzájomné zápasy:


vzpng

Posledné zápasy:


Juventus


juvepng

FC Barcelona


barcelonspngTermín zápasu:

Streda, 28/10/2020, 21:00Štadión:

Juventus Stadium

105 x 68, kapacita: 41.507


thestadiumquidejpg

zdroj: thestadiumquide.com


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Neto

Dest, Araújo, Lenglet, Alba

De Jong, Busquets

Démbelé, Griezmann, Fati

MessiTIP autora: 1:1


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk