1200px-Paris_Saint-Germain_FCsvgpng  1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


PARIS SG - FC BARCELONA


psg-vapor-home-shirt-20-21jpg    Screenshot_2021-01-08 fc barcelona 20 21  Vyhadvanie Googlepng

Tak a blíži sa zrejme posledný zápas nášho tímu v tohto sezónnej edícii Ligy Majstrov. Po prvom zápase hranom na Camp Nou je v úlohe obrovského favorita na postup do ďalšieho kola náš hostiteľ. Výhra 4:1 mu môže dať absolútny pocit istoty a pokoja.

Matematika je proti nám. Príliš veľa inkasovaných gólov a ešte k tomu doma.


Iste, je v našich silách streliť komukoľvek na svete 4 góly.

Iste, je v našich silách pri poriadnom sústredení sa inkasovať nulu, či jeden gól.

Iste, sme to práve my, kto dokáže otáčať aj zdanlivo neotočiteľné zápasy.


Ale stretnú sa všetky potrebné atribúty v ten jeden správny moment?

Dokážeme v jednom stretnutí ukázať to najlepšie v útoku a to najlepšie v obrane?

Budeme pri premieňaní šancí stopercentný a naopak, budú domáci zahadzovať svoje príležitosti?

Bude na našej strane aj tak veľmi prepotrebné šťastie?


Nuž, povedzme si na rovinu, že postup by bol ešte väčší zázrak, ako ten naposledy proti rovnakému súperovi. Futbal je však niekedy nelogický, krásny práve možnosťou prekvapenia. Tak verme, dúfajme a držme palce. Aby sme sa predviedli v lepšom svetle, ako v zápase na domácej pôde. Aby sme potrápili favorita, možno vyhrali.

Ale hlavne, hrajme pekný futbal!


yjpg zdroj: youtube.com


Paris Saint-Germain Football Club, verejne známy ako Paris Saint-Germain, Paris SG, alebo jednoducho Paris (Paríž) alebo PSG, je francúzsky profesionálny futbalový klub v Paríži. Súťaží v Ligue 1, najvyššej divízii francúzskeho futbalu. PSG je najúspešnejší klub vo Francúzsku, keď vyhrali vyše štyridsať domácich titulov, vrátane deviatich ligových titulov a jednej hlavnej európskej trofeje. Ich domáci štadión je Parc des Princes.

Bol založený v roku 1970. PSG vyhralo prvú trofej v roku 1982, keď zvíťazili vo Francúzskom pohári, a Ligue 1 vyhrali prvýkrát v roku 1986. 90. roky 20. storočia boli jedným z najúspešnejších období v histórii PSG; získali druhý ligový titul, tri Francúzske poháre, dva Ligové poháre, dva Francúzske Suporpoháre, a najmä Pohár víťazov pohárov UEFA v roku 1996. Po neúspešnom období v 0. rokoch 21. storočia sa klub znovu vrátil na výslnie v roku 2011 so zvýšenou finančnou podporou; Získali sedem ligových titulov a osemnásť národných pohárov, čím dosiahli jedinečnú dominanciu v domácich súťažiach. V roku 2020 sa klub prvýkrát prebojoval do finále Ligy majstrov UEFA, kde prehral s Bayernom Mníchov 0:1.

PSG je klub s najviac sezónami v rade v najvyššej divízii a jeden z dvoch francúzskych klubov, ktoré vyhrali hlavnú európsku trofej. Je tiež najpopulárnejším klubom vo Francúzsku a jedným z najviac podporovaných tímov na svete. Ich domáce dresy sú červené, modré a biele. Klubvý znak obsahuje Eiffelovu vežu a fleur de lys. PSG má dlho trvajúcu rivalitu s Olympique de Marseille. Vzájomný zápas týchto dvoch klubov sa nazýva Le Classique.

Tamim bin Hamad Al Thani, vládca Kataru, vlastní PSG prostredníctvom štátnej majetkovej organizácie Qatar Sports Investments (QSI), ktorá klub zakúpila v roku 2011. To činí PSG najbohatším klubom vo Francúzsku a jedným z najbohatších celosvetovo. V roku 2020 malo PSG piaty najvyšší výnos vo futbalovom svete s ročným výnosom 636 miliónov €, podľa spoločnosti Deloitte a je jedenástym najcenejším futbalovým klubom v hodnote 1,092 miliardy dolárov podľa Forbes.Vizitka:


vizpngPrvá dnešná otázka:

„Oplatíme domácim prehru?“


ca-timesbrightspotcdncomjpeg
zdroj: times.co.uk


Moja dnešná druhá otázka:

„Dokážeme sa presadiť aspoň dva krát?“


albajpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Tretia otázka:

„Ubránime v tomto zápase Mbappé?“


thenationaljpg

zdroj: thenational.com


Posledná otázka:

„Predvedieme šokujúcu remontadu a postúpime?“


yjpg

zdroj: youtube.comNominácia:


EwCS0I2WYAIk4ILjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comPosledné vzájomné zápasy:


vzjpngPosledné zápasy:


PSG

psg png

FC Barcelona

fcbpngVyjadrenia trénerov:PSG - Mauricio Pochettino


youtubjpg

zdroj: youtube.com

"Zabojujeme zo všetkých síl o výhru v Lige Majstrov. Výhra nad Barcelonou chutí výnimočne. Nie som však fanúšikom Espanyolu, ktorý prekračuje hranice. Chceme vyhrať pre PSG, pre našich futbalistov, fanúšikov a pre seba. Minulosť nemá vplyv. Prišli sme sem bez predsudkov, tie len zvyšujú negatívne myslenie. Ak sa sústredíte na minulosť, obmedzuje to možnosti do budúcnosti. V PSG sú však spomienky na rok 2017 stále prítomné. My však máme novú energiu a veríme, že máme potenciál, aby sme zabojovali o Ligu Majstrov. Vo futbale vám sebavedomie pomáha priblížiť sa k víťazstvu. Samozrejme, že našou ambíciou je víťazstvo v Lige Majstrov. Chce to veľa klubov, ale nie je to také jednoduché. Uvedomujeme si našu zodpovednosť a budeme bojovať. S Tottenhamom som postúpil do finále po piatich rokoch práce, vytvorili sme štruktúru, ktorá nám to umožnila. Zároveň sme jeden rok neuskutočňovali prestupy. V Paríži som jeden mesiac a je to veľký rozdiel. V posledný rokoch tu bol iný projekt, teraz sa zaoberáme tým ako vytvoriť svoj vlastný. Aj práca je iná, než v Tottenhame, no cieľ je rovnaký - vyhrávanie."FCB - Ronald Koeman


barronsjpg

zdroj: barrons.com


"Máme zlý výsledok z prvého zápasu, ale vždy existuje šanca. Všetko záleží od energie, ktorú vložíme do toho, aby sme súperovi skomplikovali život a od efektivity. Na každý trávnik nastupujeme s tým, aby sme vyhrali. Vždy máme gólové príležitosti, takže pri zodpovedajúcej efektivite nie je nič nemožné. Myslím si, že aj v prvom zápase sme boli vo forme. Zápas so Sevillou nám dodal množstvo sebadôvery, ale otočiť stav 0:2 z výjazdu a 1:4 z domáceho zápasu je niečo úplne iné. PSG je silný tím ašpirujúci na víťazstvo v Lige Majstrov. Na to, aby sme mali nejakú šancu, musíme odohrať kompletný zápas a byť veľmi efektívni. Pokúsime sa. Je pravda, že v tejto sezóne neboli v jednom momente ani raz dostupní všetci hráči, máme smolu so zraneniami najmä v prípade obrancov. Ukázali sme však, že nezávisíme od jedného či dvoch hráčov. Sme silní, môžeme napredovať. Neberiem nič naslepo. Musíme zahrať po svojom, vytvárať si gólové šance. Ak odohráme zápas a budeme cítiť, že sme urobili všetko, to bude najdôležitejšie. Najhoršie by bolo, ak by sme sa o nič nepokúsili. Vzhľadom na výsledok z prvého zápasu bude veľmi ťažké postúpiť. Musíme odohrať kompletný zápas. Dúfam, že budeme ašpirovať na postup. To však nezávisí len od nás. Hovorí sa o absenciách v mužstve súpera, ale my máme oveľa viac zranených hráčov. 0:2 a 1:4, to je rozdiel. Nehráme doma, takže to bude o to ťažšie. Nič nie je nemožné. Veríme si, vieme, že sme Barcelona a musíme vyhrať. Túto mentalitu ukážeme. Jedenástku mám v hlave. Analyzovali sme prvý zápas, rozprávali sme sa, zajtra to urobíme tiež. Myslím si, že s 22. hráčmi môžeme zahrať v akejkoľvek taktike. Potrebujeme každého hráča v najlepšej forme, aby sme mohli zmazať stratu. Ak bude Leo schopný odohrať jeden zo svojich najlepších zápasov, možné je všetko. Dokáže rozhodnúť o výsledku každého zápasu. Ale je zbytočne vyvíjať na neho tlak. Všetci musia hrať na najvyššej úrovni, zároveň potrebujeme šťastie aj v zakončení. Veľa závisí od začiatku zápasu, od dominancie a presingu. Nemyslím si, aby sa nás báli. Tréner pripravuje mužstvo čo najlepšie, nemyslia si, že to bude jednoduché a že musia brániť výsledok. Vždy je jednoduchšie zmazať stratu doma, než na výjazde. Okolnosti sú iné. My musíme zahrať svoje. PSG určite verí trénerovi a zahrá zodpovedne. Vieme, že naši Francúzi majú ambíciu zahrať v tomto zápase. Vieme, čo potrebujeme, aby sme vyhrali. Musíme ukázať svoju najlepšiu individuálnu úroveň a snažiť sa zmeniť niektoré veci, ktoré sme doma neurobili dobre. Súper bol veľmi efektívny, ak teraz budeme my, nič nie je nemožné."Termín zápasu:

Streda, 10/03/2020, 21:00Štadión:

Parc des Princes, Paríž

105 x 68, kapacita: 47.929


paristouristoffecejpg

zdroj: paristouristoffice.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:ter Stegen

Mingueza, Lenglet, Umtiti

Dest, Busquets, de Jong, Pedri, Alba

Dembélé, MessiTIP autora: 2 - 2

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk