Real_Mallorca-logo-5AB85723E4-seeklogocompng1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


RCD MALLORCA - FC BARCELONA


Screenshot_2019-12-06 RCD Mallorca  Wikipdiapng                  fc barcelona dres vonkupng

 

Tak!!! Konečne je tu dlho očakávaný štart La Ligy. Korona dianie na španielskych trávnikoch zastavila na dlhú dobu. Nikto nedokázal povedať, či a ako sa vôbec súťaž dohrá. Či sa určí poradie podľa tabuľky a majstrom bude Barca, alebo sa ročník anuluje. Nakoniec našťastie zvíťazil šport a o titule sa v superrýchlom dohrávaní rozhodne tam, kde sa rozhodovať aj má. Na trávniku. Hrať sa bude (aspoň teda v úvodných kolách) bez divákov a zodpovedajúca bude určite aj atmosféra. Komu to pomôže a kto na to doplatí? Ukáže sa v najbližších dňoch. My sme o tom tak trochu mudrovali v samostatnom článku (viac).

Našim najbližším súperom bude do boja o záchranu namočená Mallorca, v ktorej úspešne pôsobí mladý stopér zo Slovenska Martin Vajlent.


transfermarkt comjpg

zdroj: transfermarkt.com


A práve na ňom bude postavená očakávaná defenzíva domáceho tímu. K zápasu sa pre média ochotne vyjadril aj k tejto téme:

„Na tento zápas sme sa veľmi tešili už v období, keď sa mal pôvodne hrať. Zápasu s Barcelonou sa nevedeli dočkať ani fanúšikovia, ktorí teraz, bohužiaľ, nebudú na štadióne. Vynútená pauza všetko zmenila. Pred prestávkou sme sa cítili veľmi dobre, dnes je ťažké čokoľvek odhadovať. Vieme len to, že súper má obrovskú kvalitu. Pokúsime sa vydať zo seba maximum. Nejde len o to, že hráme s Barcelonou. Pred nami je čoraz menej zápasov a my potrebujeme urobiť všetko pre splnenie nášho cieľa, čo je záchrana v najvyššej súťaži. Barcelona má fantastický herný systém, ktorý v klube preferujú už dlhé roky. Majú najlepších hráčov planéty, veľká esá v každej formácii. Tvoria určite jeden z troch najlepších tímov sveta. Skutočne netreba spomínať individuality. Treba sa zamerať na náš kolektívny výkon, aby sme zápas zvládli čo najlepšie.“


woeldfootball netjpg

zdroj: worldfootball.net


Real Club Deportivo Mallorca, S.A.D. je španielsky futbalový klub so sídlom v krásnom meste Palma de Mallorca na Baleárskych ostrovoch. V súčasnosti hrá v Primera División, najvyššej španielskej futbalovej súťaži. Domovským stánkom klubu je štadión SON MOIX (predtým aj ONO Estadi, či IBEROSTAR Estadi) s kapacitou 23 142 miest. Klub založil v roku 1916 republikán Adolfo Vázquez, ktorý ho pôvodne nazval po vtedajšom kráľovi, Junta Directiva del Alfonso XIII FBC, o rok neskôr bol klub premenovaný na Real Sociedad Alfonso XIII a tento názov zostal až do roku 1931, keď bol s politických dôvodov premenovaný na Club Deportivo Mallorca. V roku 1949 bola k názvu priradená predpona Real (slovensky: kráľovský) a tento názov nakoniec pretrval až do súčasnosti. Prvý štadión klubu mal názov Buenos Aires a bol slávnostne otvorený 25. marca 1916, zápasom proti FC Barcelona, ktorý Barcelona vyhrala 8-0. Historickým rokom pre klub bol rok 2003, keď po prvýkrát vyhral Copa del Rey. Počas svojej histórie klub odohral 24 sezón v Primera División, 31 v Segunda División, 2 v Segunda División B a 12 v Tercera División.

 

Náš sobotňajší súper mi je síce z pochopiteľných dôvodov (viac) pomerne sympatický, ale to vôbec nestačí na nejaké pôsobivé výsledky. Napriek výhre nad Realom sa dlhodobo nachádzajú v zostupovej zóne a tak záver sezóny bude mimoriadne hektický.

Niečo podobné ale čaká aj Barcelonu tróniacu na špici tabuľky. Minimálny náskok pred hlavným rivalom je síce pozitívnym prvkom, lenže to sa môže veľmi rýchlo zmeniť a vedúca dvojica si miesta vymení.


Tabuľka La Ligy


Screenshot_2020-06-12 la liga - Hada Googlompng

.

.

.

Screenshot_2020-06-12 la liga - Hada Googlom1png

 

 

Prvá otázka dňa:

„Ubráni Martin Vajlent v drese domácich útočníkov hostí?“


15724324540657jpg

zdroj: marca.com


Naša dnešná druhá otázka:

„Predstaví sa Barcelona v lepšej forme, ako tomu bolo pred prerušením súťaže?“


talkbarca comjpg zdroj: talkbarca.com


Tretia otázka:

„Vyhráme na nulu?“


marca comjpeg

 zdroj: marca.com


Posledná otázka:

„Nastúpi Suárez v základnej zostave?“


daylimail co ukjpeg

zdroj: dailymail.co.uk

 

Vzájomné zápasy sa odohrali pred viacerými rokmi, s úplne inými kádrami a tak by ich zverejnenie nemalo žiadnu výpovednú hodnotu. Je pravdou, že dokážeme tomuto súperovi nastrieľať v pohode aj 5 gólov. Očakávam preto, že domáci bez podpory divákov inkasujú viackrát a nedokážu v sebe nájsť silu bojovať na doraz.

 

Najlepším strelcom domáceho RCD Mallorca je Ante Budimir s 9 gólmi, na strane hosťujúceho FC Barcelona je to Lionel Messi s 19 gólmi.


elespanol comjpg

zdroj: elespanol.com

 

Forma v posledných 5-tich zápasoch vo všetkých súťažiach:

 

RCD Mallorca

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

2-1-2, 6:6

vs.

FC Barcelona

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

3-1-1, 9:4

 

 Posledné zápasy:


RCD Mallorca

vvvpng


FC Barcelona

cccpng


 

Termín zápasu:

Sobota, 13/06/2020, 22:00


Štadión:

Son Moix, Palma de Mallorca

105 x 68, kapacita: 23.142


twittwrjpg

zdroj: twitter.com

 

Ostatné zápasy:


xxxpng

 

Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:

 

Ter Stegen

Roberto, Piqué, Lenglet, Alba  

Arthur, Busquets, De Jong

Messi, Suárez, Griezmann

 

TIP autora:  0:4


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!

 

Peter Maďar

megabarca.sk  

zdroj: fussbalwetpoint.de, sport.sk