real logojpg         1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


REAL MADRID - FC BARCELONA


przod_2jpg   fcbjpeg


Sobotný večer pomaly klope na dvere a to znamená zastavenie akéhokoľvek diania vo svete futbalu. Blíži sa najväčší zápas z veľkých zápasov. Naša Barça sa predstaví na pôde rivala v boji o najznámejší, najlepší, najslávnejší a najhodnotnejší klub. V súboji o zvýšenie šance na zisk trofeje určenej pre víťaza tohtoročnej ligovej súťaže. V bitke dvoch najlepších futbalových adries, z ktorých sa ísť vyššie nedá. Hrať v týchto dvoch mužstvách znamená absolútny vrchol kariéry. Nič viac a nikde inde neexistuje. Zajtra teda uvidíme, kto je aktuálne v lepšom rozpoložení, kto sa lepšie vyspal, kto lepšie najedol. Rozhodnúť môže maličkosť, detail, náhoda. Zápas môže ovplyvniť rozhodca, trocha viac šťastia pre jeden z tímov. Ale aj rozdiel v nasadení a bojovnosti, rozdiel v individuálnej kvalite v jednom rozhodujúcom okamihu. Rozhodnúť môže bez debaty fenomén zvaný Messi. Aj v pozitívnom ponímaní, aj v negatívnom. Ja osobne čakám vysoko taktickú opatrnú bitku. Čakanie na chybu a prvý gól. A potom prídu dostihy, keď sa hra bude musieť otvoriť. Kto teda bude prvým strelcom? Biely dres domácich, alebo čierny hostí? Uvidíme.


Náš súper:


Screenshot_2021-04-09 Real Madrid CF  WikipdiapngNominácia:


Eyhtn19WgAIJj_1jpeg


Prvá dnešná otázka:

„Uvidíme v zápase Piquého?“Moja dnešná druhá otázka:

„Zostaneme po tomto kole na druhom mieste, pôjdeme na prvé alebo klesneme na tretie?“Tretia otázka:

„Bude v zápase kontroverzia po rozhodnutí rozhodcu?“Posledná otázka:

„Dokážeme skórovať aspoň dvakrát?“


ExCbWBbW8AExPVJjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Posledné vzájomné zápasy:


Screenshot_2021-04-09 Real Madrid - Barcelona Head to Head Statistics Games Soccer Results 10 04 2021 - Soccer Database Wepng


Posledné zápasy:Real Madrid

realpng

FC Barcelona

fcbpng


Predzápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman:


"Myslím si, že vzhľadom na našu formu a sebadôveru hráčov, ale aj vzhľadom na posledné výkony Realu Madrid, bude zajtrajší zápas skvelý. Oba tímy bojujú o veľmi veľa, teda o La Ligu a tento zápas je v tomto kontexte mimoriadne dôležitý. Výsledok tohto zápasu nebude dôležitý, pretože potom nás čakajú ďalšie zápasy a žiadne mužstvo nám nepustí víťazstvo bez boja. Ale samozrejme, mužstvo, ktoré zajtra vyhrá, bude v lepšej situácii a jeho morálka bude lepšia. Clásico je odlišný zápas od tých ostatných. Barcelona je v dobrej forme, od začiatku roka sme získali veľa bodov, preto bojujeme o víťazstvo. Na druhej strane, Real je Real, aj napriek kritike v tejto sezóne nemôžeme zabudnúť na to, že stále hrá v Lige Majstrov a v La Lige. Nie som zástancom ľudí, ktorí kritizujú Los Blancos, pretože je to skvelé mužstvo so skvelým trénerom. Tento zápas bude veľmi zaujímavý, obe mužstvá vedia, ako dôležité bude vyhrať. Reprezentačné prestávky môžu mať vplyv na našu hru, ale to je problém každého mužstva, ktoré posiela hráčov do reprezentácií. Preto sme tento týždeň využili na to, aby som pokojne trénovali a oddýchli si, pretože naši hráči odohrali v tejto sezóne už veľa zápasov. Podstatné je, aby mužstvo bolo v koncovke sezóny svieže a malo energiu. O titul bojujú tri mužstvá a každý zápas bude ťažký. Pokiaľ ide o Barcelonu, zlepšili sme sa. Ale nie je to tak, že v predchádzajúcom zápase sme zahrali zle. Do polčasu sme boli lepším tímom, mali sme svoje šance. Samozrejme, že zápas sme prehrali v druhom polčase, na to mal vplyv pokutový kop pre Real. Ale nie je to tak, že sme boli horší a dnes sme oveľa lepší. To, čo sa zmenilo, je efektivita a hra v obrane. Mužstvo chytilo dobrú formu, hráči prekypujú dobrou energiou. Očakávam, že sa budú koncentrovať. Nemôžu stratiť hlavu kvôli tomu, že hrajú proti Realu, musia si hrať svoje. Keď padne prvý gól, súper sa bude musieť určite viac otvoriť. Obe mužstvá vedia hrať veľmi dobre s loptou na nohe. Ak padne gól, súper musí zmeniť svoju taktiku, hrať vyššie. Na druhej strane, v tejto sezóne sme nastrieľali množstvo gólov v koncovkách zápasov a netvrdím, že ide o šťastie, je to práca mužstva. To podčiarkuje kondičku a mentalitu hráčov. Je to veľmi dôležité. Analyzujeme každého súpera, proti ktorému hráme. Na každý zápas je potrebné mať vhodný plán. Vieme, že si nemôžeme dovoliť strácať lopty, pretože Real je veľmi dobrý v protiútokoch. Ale ako som povedal predtým, najdôležitejšie je robiť si svoje. Netreba sa pozerať na to, že náš súper sa volá Real Madrid. Samozrejme, že v takýchto zápasoch je veľmi dôležité mať skúsených hráčov, pretože tí vedia, ako hrať a ako sa správať. Naši mladí hráči musia tieto zápasy odohrať, aby tieto skúsenosti získali. Ak by ich nehrali, nenaučili by sa to, čo vedia starší hráči. Je to veľmi dôležité, rovnako ako to, aby skúsení hráči pomáhali mladším a spoločne tvorili mužstvo."Termín zápasu:

Sobota, 10/04/2021, 21:00Štadión:

Estadio Alfredo di Stéfano, Madrid

105 x 68, kapacita: 6.000


marcajpg
zdroj: marca.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Mingueza, Piqué, Lenglet

Dest, De Jong, Busquets, Alba

Dembélé, Messi, GriezmannTIP autora: 2:3


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!


Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fcbarcelona.com, twitter.com