1200px-Real_Sociedad_logosvgpng      1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


REAL SOCIEDAD - FC BARCELONA


rsss2jpg     fcbjpegNedeľa. Mrazivé ráno. Slniečko už nesmelo vykúka a snáď vzduch aspoň trochu prehreje. A verím, že teplota bude postupne stúpať a stúpať a nakoniec všetko vyvrcholí horúčavou po emočnom zážitku. Hráme totiž opäť zápas La Ligy a opäť potrebujeme zvíťaziť.

Ďalšie finále. Tak tomu bude až do konca sezóny. Sme blízko a zároveň stále ďaleko.

Ešte na nás čakajú vzájomné stretnutia so spolufavoritmi súťaže, to bude možno rozhodujúca fáza, rozhodujúci moment. Dovtedy musíme vyhrávať. Dnes večer navštívime extrémne ťažkú pôdu.

Anoeta je legendárny štadión, kde sa hralo vždy nesmierne náročne. Kvôli fanúšikom a atmosfére, ktorú dokázali vytvoriť. Teraz to bude bez nich a tak sú podľa mňa podmienky mierne výhodnejšie. Ako vždy rozhodne aktuálne forma, efektivita, šťastie. Verím, že rozhodovať o výsledku nebude rozhodca...

Domáci budú tvrdo pracovať. Dotieravá obranná hra, na hranici dovoleného. Po celej ploche ihriska. Aktívne napádanie a zároveň dôraz na rýchly návrat za loptu. Takže opäť treba ponúknuť istotu na lopte, presnosť a precíznosť, sústredenie počas celého zápasu, efektivitu.

A bojovnosť, nasadenie, chcenie.

Poďme vyhrať, Barça!Náš súper:

      Real Sociedad de Fútbol, S.A.D. je presný názov španielskeho klubu, ktorý bude našim ďalším súperom v ceste za ligovým primátom. Vznik sa datuje do roku 1903 a odvtedy tento klub z provincie Baskicko ani raz neopustil najvyššie dve súťaže. Zažil sj fantastické obdobie svojej histórie, keď sa mu podarilo v rokoch 1981 a 1982 získať dvakrát za sebou titul majstra Španielska. Dve víťazstvá v domácom pohári sú takisto peknou spomienkou. V domácich zápasoch nastupujú v bielo-modrej pásikavej verzii, u nás sa s najväčšou pravdepodobnosťou predstavia v oranžových dresoch olemovaných modrou.


Vizitka:


Screenshot_2021-03-21 Real Sociedad de Ftbol  Wikipdiapng


yjpg
zdroj: youtube.com


Prvá dnešná otázka:

„Predbehneme po tomto zápase v tabuľke Real Madrid?“


pinterestjpg
zdroj: pinterest.com


Moja dnešná druhá otázka:

„Vykartuje sa schválne de Jong na najbližší zápas?“


goaljpg

zdroj: goal.com


Tretia otázka:

„4-3-3, alebo 3-5-2?“


ballissquarejpg

zdroj: ballissquare.comPosledná otázka:

„Zvýši Messi v tomto stretnutí svoj náskok v súťaži o trofej PICHICHI pre najlepšieho strelca?“


twjpg
zdroj: twitter.comNominácia:


Ew68SvyWQAEWDvejpeg


Tabuľka:


tabupng


Posledné vzájomné zápasy:


vzjpng


Posledné ligové zápasy:Real Sociedad


rssspng

FC Barcelona


fcbpngPredzápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman:


blaugranagramjpeg
zdroj: blaugranagram.com


"Je to jeden z najlepších súperov v lige, hrá na vysokej úrovni. Dvojica predchádzajúcich zápasov bola ťažká a vyrovnaná, takže to nebude jednoduché. My sa musíme pripraviť a hrať dobre, v tomto smere sa nič nemení. Musíme naďalej pracovať, pretože vieme, že sa môže zmeniť veľa, ak nebudú zodpovedajúce úspechy. Nerád hovorím o double. Viem, ako rýchlo sa všetko mení. Pred nejakým časom sme hrali zle, nebolo nič dobré. Je potrebné pracovať zápas za zápasom. V lige máme štvorbodovú stratu a veľmi náročný kalendár. Každý zápas je ťažký. Pred nami je aj finále Copa del Rey proti silnému klubu. Ešte nám chýba veľa. Zajtrajší zápas je oveľa dôležitejší ako ten o 3 týždne. Je to najlepší spôsob ako niečo vyhrať. Vždy je čo zlepšovať, hoci v posledných mesiacoch sme odohrali veľa dobrých zápasov. Museli sme to urobiť, pretože na Atlético sme mali veľkú stratu. Môžeme niečo dosiahnuť, ale musíme pokračovať v práci. Každý zápas, ktorý nevyhráme, nás môže stáť veľa. Taká je naša situácia. Anoeta je ťažký terén a Real Sociedad hrá dobre, čo ukázal aj proti nám. Je to zaujímavý súboj, musíme ukázať našu úroveň s loptou aj bez nej. Je pravda, že po zajtrajšom zápase máme reprezentačnú prestávku a niekoľko voľných dní."Termín zápasu:

Nedeľa, 21/03/2021, 21:00Štadión:

Estadio de Anoeta, San Sebastian

105 x 68, kapacita: 39.500


stadiumguidejpg

zdroj: stadiumguide.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Mingueza, Araujo, Lenglet

Dest, De Jong, Busquets, Pedri, Alba

Dembélé, MessiZranenia:

Gérard Piqué (#3) - zranenie kolena, Philippe Coutinho (#14) - zranenie kolena, Sergi Roberto (#20) - svalové zranenie, Ansu Fati (#22) - zranenie kolenaTIP autora: 1:3

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fcbarcelona.com, twitter.com, fussballwetpoint.com