1200px-Real_Sociedad_logosvgpng   1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


REAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN


FC BARCELONA


Screenshot_2019-12-13 Real Sociedad de Ftbol  Wikipdiapng      Screenshot_2020-09-30 FC Barcelona - Wikipediapng

Len pár dní po skvelom víťazstve v La Lige potvrdzujúcej aktuálne veľmi dobré rozpoloženie mužstva a jeho vynikajúcu formu sa znovu cestovalo. Tentokrát do stredovekého mesta Córdoba, kde sa nám v semifinále Španielskeho SUPERPOHÁRA postaví do cesty náš nedávny ligový súper – Real Sociedad San Sebastian.

Výhra v tomto zápase by nás teda posunula do finále miniturnaja o túto trofej. Ten sa odohrá v nedeľu na Estadio de La Cartuja v Seville. Súperom víťaza nášho stretnutia bude víťaz druhého semifinále hrajúceho sa vo štvrtok v Malage medzi dvojicou protivníkov Real Madrid a Athletic Club Bilbao.

Všeobecne sa predpokladá, že finále by mohlo byť zápasom medzi dvomi odvekými rivalmi. Slávne El Clasico by určite bolo magnetom nedeľňajšieho futbalového programu.


Cesta do finále je ale ťažká pre oba veľké kluby.asjpeg

zdroj: enas.comNáš súper:

      Real Sociedad de Fútbol, S.A.D. je presný názov španielskeho klubu, ktorý bude našim ďalším súperom v ceste za ligovým primátom. Vznik sa datuje do roku 1903 a odvtedy tento klub z provincie Baskicko ani raz neopustil najvyššie dve súťaže. Zažil sj fantastické obdobie svojej histórie, keď sa mu podarilo v rokoch 1981 a 1982 získať dvakrát za sebou titul majstra Španielska. Dve víťazstvá v domácom pohári sú takisto peknou spomienkou. V domácich zápasoch nastupujú v bielo-modrej pásikavej verzii, u nás sa s najväčšou pravdepodobnosťou predstavia v oranžových dresoch olemovaných modrou.Vizitka:


vizpng

worldfootballjpg

zdroj: worldfootball.netPrvá otázka dňa:

„Potvrdíme skvelou hrou momentálnu formu?“


outlookindiajpeg

zdroj: outlookindia.com


Dnešná druhá otázka:

„Bude tréner rotovať, alebo postaví TOP zostavu?“


twitter 3jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comOtázka číslo tri:

„Bude v základnej zostave stopérska dvojica Lenglet - Umtiti?“


twitter fc barcelona comjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comŠtvrtá otázka:

„Dáme znovu gól po štandardnej situácii?“


youtube2jpeg

zdroj: youtube.comPosledné vzájomné zápasy:


statspng


Posledné zápasy:


REAL SOCIEDAD


rssspng


FC BARCELONA


bcnpng

Predzápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman:


blaugranagramjpeg
zdroj: barcablaugranam.com


"Štyri kluby chcú urobiť všetko, aby získali prvý titul v sezóne. Všetci majú šancu, my chceme ukázať takú hru, ako v poslednom čase. Zlepšili sme hru, rozvíjame sa. Náš súper chce hrať, chce presovať, má jasné úmysly. Prvý polčas bol v našom podaní fantastický a výsledok bol dobrý. Reakcia Realu Sociedad bola veľmi dobrá a my sme mali problémy. Obe mužstvá chcú zajtra hrať, takže zápas bude zaujímavý. Problémy má niekoľko hráčov, jedným z nich bol aj Leo, pretože sme ho vystriedali. Podobné to bolo s De Jongom alebo Destom. Zdá sa, že všetci budú môcť zajtra hrať, týka sa to aj Arauja. Čaká nás ešte dnešný tréning, aby sme sa presvedčili, či sú pripravení na 100%. Sú na tom dobre. Hráme proti ťažkému súperovi. Táto trofej je pre nás dôležitá, Barcelona je zvyknutá bojovať o tituly. Nie je to najdôležitejší pohár, pretože existuje La Liga, Liga Majstrov a Copa del Rey. V každom zápase však chceme dať zo seba všetko, nasadíme najlepšiu zostavu, aby sme postúpili do finále. Futbal je niekedy taký zvláštny, zdá sa, že ste vo forme a vyhrávate a potom sa všetko rýchlo zmení. O titule je zbytočne hovoriť pred semifinále, je potrebné ísť krok po kroku. Mužstvo bolo v poslednom čase koncentrovanejšie a viac si verilo. Zlepšili sme sa aj v tomto aspekte. Keď nemáme loptu, stiahneme sa a nenechávame voľný priestor. Zlepšujeme hru, schopnosti záložníkov tvoria nebezpečenstvo, vytvárame si viac šancí. Predtým sa stávalo, že Leo hrával ako falošná deviatka. Zdá sa, že si viac veríme, to je rozdiel. Na forme z posledného obdobia ale nezáleží. Real Sociedad mal po skvelom začiatku horšie výsledky. Videl som však veľa zápasov a z futbalového hľadiska je to jeden z najlepších tímov. My sme v poslednej dobe vyhrávali, ale všetci súperi sú silní a nevidím jasného favorita. Nie som zástancom toho, aby sme hovorili o finále pred semifinále. Na túto otázku nemôžem odpovedať. Musíme dobre pracovať a zahrať zajtrajší zápas. Dúfam, že vyhráme."Termín zápasu:

Streda, 13/01/2021, 21:00Štadión:

Estadio Nuevo Arcángel, Córdoba

105 x 70, kapacita: 20.989


unnamedjpeg

zdroj: estadiosdefutbal.com


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Dest, Umtiti, Lenglet, Alba

De Jong, Busquets, Pedri

Messi, Griezmann, DembéléTIP autora: 1:3Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fcbarcelona.com