Real_Valladolid_Logosvgpng    1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


REAL VALLADOLID - FC BARCELONA

Screenshot_2020-07-10 Real Valladolid CF  Wikipdiapng              fc barcelona dres vonkupng

Blíži sa víkend a v extrémne rýchlom slede aj ďalšie kolo najvyššej futbalovej súťaže v Španielsku. V ňom sa predstavíme u súpera, na jeho pôde. Po domácom trápení a doslova trápnom výkone máme šancu aspoň trochu si napraviť reputáciu a možno ešte zabojovať o titul. Veď možno práve dnes večer Real zaváha a zdramatizuje záver sezóny. Verím, že si hráči posledné predstavenie pozreli zo záznamu a od hanby sa schovali doma do kúta. A že si vstúpia do svedomia, zahrajú podobne kvalitne ako na poslednom výjazde a opäť nám urobia radosť. Potrebujeme ju asi všetci. A ak sa to podarí, bude zase odpustené. Veď to je údel fanúšika. Tešiť sa, kritizovať, chváliť. A odpúšťať.


Barcelona metropolitanjpg

zdroj: barcelonametropolitan.com

 

Real Valladolid Club de Fútbol, S.A.D. je španielsky futbalový klub so sídlom v tristo tisícovom meste Valladolid v provincii Kastília-León. Fanúšikovia ho prezývajú PUCELA. Farbami klubu sú fialová a biela. Vo forme pruhov sa na dresoch zobrazujú od založenia klubu v roku 1928. domáce zápasy hrá na Estadio José Zorrilla s kapacitou 27.846 divákov. 

Zoznam úspechov Valladolidu zahŕňa jedinú trofej veľkého významu, už zaniknutý Copa de la Liga z roku 1983/84. Klubová rezerva, Real Valladolid B, v súčasnosti hrá v divízii Segunda División B.

Valladolid je ale najúspešnejším futbalovým klubom v provincii Kastília/Leóne na základe a histórie s celkovým počtom 43 sezón v prvej divízii, 35 v druhej a 10 v tretej. Historicky je Valladolid celkovo 13. najlepším tímom v Španielsku. V klube hrávali aj držitelia Pichichi Trophy pre najlepšieho strelca ligy Manuel Badenes a Jorge da Silva; a desať hráčov klubu oblieklo španielsky národný futbalový dres.

Veľkou zaujímavosťou bolo dňa 3. septembra 2018 oznámenie, že bývalý brazílsky futbalista Ronaldo Nazario sa stal majoritným akcionárom po zakúpení 51% kontrolného podielu v klube.


worldfootball netjpg

zdroj: worldfootball.net

Real Valladolid je v tejto chvíli na nebezpečnom 14. mieste tabuľky a ani zďaleka nemá istú účasť v budúcom ročníku. Preto bude určite nepríjemným súperom a pravdepodobne by bol vo svojej situácii spokojný aj s remízou. Očakávam tvrdý boj a totálne betónovanie. Poradí si s tým náš tím?

Barca je na mieste, ktoré by pre iné mužstvá boli vyznamenaním. Pre nás je to ale po maškrtných rokoch málo. Sme druhí a ak fatálnym spôsobom nezlyhá Real Madrid, druhí aj ostaneme. Jediné, čo je akousi náplasťou je fakt, že naša bodová strata je len 4 body. Pri spomienke na straty rivala v predchádzajúcich sezónach ma aspoň trochu hreje pri srdci. Veď ak máme krízovú sezónu plnú zaváhaní a súper nám ušiel len na pár bodov, potom ani on nie je ktovie čo. Alebo je?


Prvá dnešná otázka:

„Skóruje konečne Messi z hry?“


eveningstandard 2jpg

 zdroj: eveningstandard.com


Moja dnešná druhá otázka:

„Posadí po poslednom strašnom výkone tréner Suáreza na lavičku?“


dzdKZJlYjpg

 zdroj: timesofindia.com


Tretia otázka:

„Strelíme rýchly gól a prinútime súpera otvoriť priestor?


fcbarcelona comjpg

 zdroj: fcbarcelona.com


Posledná otázka:

„Nastúpi od začiatku Puig?

forbesjpgzdroj: forbes.com

 

Tabuľka:


tab 1png

.

.

.

tab 2png

 

Posledné vzájomné zápasy:


vzjomnpng

 

Posledné zápasy:


  Real Valladolid

vallpng


FC Barcelona

barcapng


Forma v posledných 5-tich zápasoch vo všetkých súťažiach:

 

Real Valladolid

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

1-3-1, 4-4

vs.

FC Barcelona

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

3-2-0, 10-5


Termín zápasu:

Sobota, 11/07/2020, 19:30

 

Štadión:

Estadio José Zorrilla, Valladolid

105 x 68, kapacita: 27.846


thestadiumbusinessjpegzdroj: thestadiumbusiness.com

 

Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:

 

Ter Stegen

Roberto, Piqué, Lenglet, Alba

Busquets, Puig, Rakitič,

Messi, Griezmann, Braithwaite

 

Zranení hráči:

Dembélé, De Jong, Umtiti

 

TIP autora: 0:2

 

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?

 

Visca el Barca!!!

 

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com