Real_Valladolid_Logosvgpng  1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


REAL VALLADOLID CF - FC BARCELONA


Screenshot_2020-12-21 Real Valladolid CF Wikipdiapng     Screenshot_2020-12-21 FC Barcelona Wikipdiapng

Dnes ráno som sa vypísal zo zlej nálady spôsobenej posledným vystúpením nášho klubu. Nepomohlo, ostávajú vo mne obavy z ďalšieho zápasu v poradí, o to skôr, že sa jedná o výjazd na pôdu súpera. Aktuálna forma a skúsenosti z posledných ciest za protivníkom neveštia nič dobré. A tak snáď, presne opačne s mojimi očakávaniami, sa dočkáme skvelého výkonu a vyššej výhry. Potrebuje to klub, potrebujú to hráči, potrebujú to fanúškovia.Náš súper:


   Real Valladolid Club de Fútbol, S.A.D. je španielsky futbalový klub so sídlom v 300-tisícovom meste Valladolid v provincii Kastília-León. Fanúšikovia ho prezývajú PUCELA. Identifikačné farby klubu sú fialová a biela. Používajú sa vo forme pruhov na dresoch hráčov už od svojho založenia 20. júna 1928. Momentálne hrá teda v La Lige a domáce zápasy poriada na Estadio José Zorrilla s kapacitou 26 512 divákov. Zoznam úspechov Valladolidu zahŕňa jedinú trofej veľkého významu, už zaniknutý Copa de la Liga z roku 1983/84. Valladolid je ale najúspešnejším futbalovým klubom v provincii Kastília/Leóne na základe histórie s celkovým počtom 43 sezón v prvej divízii, 35 v druhej a 10 v tretej. Historicky je Valladolid celkovo 13. najlepším tímom v Španielsku. V klube hrávali aj držitelia Pichichi Trophy pre najlepšieho strelca ligy Manuel Badenes a Jorge da Silva a desať hráčov klubu oblieklo španielsky národný futbalový dres.


   worldfootballjpeg

   zdroj: worldfootball.netZaujímavosť:


Veľkou zaujímavosťou bolo dňa 3. septembra 2018 oznámenie, že bývalý brazílsky futbalista Ronaldo Nazario, bývalý hráč FC Barcelona, sa stal majoritným akcionárom po zakúpení 51% kontrolného podielu v klube. Momentálne legendárny brazílčan vlastní už 82% akcií.


sportbiblepng

zdroj: sportbible.com


Vizitka:


vizpngNáš hostiteľ je v tabuľke na očakávaných miestach. Pohybuje sa na hranici zostupového pásma a to pre neho neveští nič príjemné do zvyšku sezóny. Predpokladám úpornú obranu, možno aj s desiatimi hráčmi. Obávam sa o našu momentálnu schopnosť poradiť si s takým niečim. Potrebná bude osobná odvaha hráčov, chuť biť sa o výhru. Príde zmena v porovnaní s posledným domácim zápasom?


Prvá otázka dňa:

„Vyhráme na výjazde?“


cbcsportsjpg
zdroj: cbssports.com


Dnešná druhá otázka:

„Uvidíme na stopérskom poste dvojicu Araújo - Umtiti?“


sport esjpeg
zdroj: sport.es


Otázka číslo tri:

„Dokážeme odohrať zápas bez inkasovaného gólu?“


fcbarcelonanoticiasjpeg
zdroj: fcbarcelonanoticias.com


Štvrtá otázka:

„Strelíme viac ako dva góly?“


2020trendingteesjpeg

zdroj: 2020trendingtees.com
Tabuľka:


tab1png

.

.

.

tab2pngPosledné vzájomné zápasy:


statspng


Posledné zápasy:


REAL VALLADOLID CF


vallpngFC BARCELONA


bcnpng
Predzápasové vyjadrenia trénerov:


REAL VALLADOLID CF: Sergio González


"Barcelona je skvelý tím. Na výjazdoch sa jej darí horšie, než v uplynulých sezónach, ale v každej chvíli môže prekvapiť. Má skvelých hráčov a ohromný ofenzívny talent. Určite však budeme mať svoje šance, pretože vždy sme súperili, ukázali sme dobrú úroveň a špičkovým súperom sme sa postavili čelom. Barcelona v posledných dvoch zápasoch na našom štadióne vyhrala len 1:0. Dúfam, že budeme silní a donútime súpera behať dozadu. Stratili sme už priveľa bodov a nemôžeme prísť o ďalšie, takže určite to nie je dobrý moment na to, aby sme teraz hrali proti nim. Už 3-4 zápasy na výjazde nie sú schopní vyhrať, ale môžu to napraviť. Snáď k tomu nedôjde zajtra. Barcelona sa dobre cíti s loptou, je druhým tímom s najvyšším držaním, najčastejšie prihráva dopredu. Rozumiem propozíciám Koemana. Griezmann prihráva diagonálne a Messi tvorí príležitosti pre seba aj pre mužstvo. Naša forma je dobrá, ale nie najlepšia, môže to byť lepšie. Chcem si myslieť, že máme priestor na zlepšenie, najmä v obrane. Nemôže to byť tak, že sme nezaznamenali ešte ani jedno čisté konto. Stále nám trochu chýba, aby sme boli Real Valladolid, ktorým sme boli v minulosti."FC BARCELONA: Ronald Koeman:


"Každý zápas, ktorý nevyhráme, je krok späť. Závisí to aj od výsledkov súperov. Myslím si, že pred nami je stále veľa zápasov, v ktorých sa môže stať veľmi veľa. Problémom nie je domáca remíza s Valenciou, ale množstvo prehier na výjazdoch. Už nemôžeme zakopnúť. Musíme vyhrať. Káder je zjednotený, pracuje, nie je spokojný s výsledkami, tak ako ja. Robíme všetko, aby sme ich zlepšili. Najlepším liekom sú výhry. Predovšetkým musíme hrať vyrovnanejšie, lepšie sa zachovať s loptou aj bez nej. Koncentrácia musí byť maximálne do samotného konca. Musíme mať menšie výkyvy formy a zlepšiť niektoré aspekty."Termín zápasu:

Utorok, 22/12/2020, 22:00Štadión:

Estadio Jose Zorrilla, Valladolid

105 x 68, kapacita: 26.512


estadiosdeespanajpeg
zdroj: estadiosdeespana.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Dest, Araújo, Umtiti, Alba

De Jong, Aleñá

Messi, Griezmann, Pedri

BraithwaiteTIP autora: 0:2Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fc.barcelona.com