220px-Valenciacfsvgpngf585be89-01df-4b44-b952-5f69ed95b653png


VALENCIA CFFC BARCELONA


valencia-cf-home-shirt-2019-20-womens_ss4_p-11981847u-fo1rnioh4a9d29is1imwv-98c2f9ff8f574e31bc8f3737e27c1829jpgfcbjpegPo obrovskom sklamaní prichádza našťastie (alebo aj nie) príležitosť napraviť si reputáciu a aspoň trochu upokojiť fanúšikov. Pretože takých príležitostí dostať sa na čelo ligy, ako sme mali vo štvrtok večer, príliš veľa nebudeme mať. Sme teraz tak trochu závislí aj od výsledkov trojice klubov bojujúcich o titul. Ale hlavne sme závislí od našich vlastných výsledkov, od našej hry a od nášho zápasového nasadenia. Lebo ak prehráme po dobrej hre plnej dynamiky a šancí a nasadenia a bojovnosti, iste to bude ľahšie stráviteľné ako prehra po ležérnom prístupe.

Prehra je už určite v hlavách hráčov minulosťou a sú sústredení a pripravení na súboj na ťažkej pôde u súpera, ktorému sa síce momentálne absolútne nedarí, ale potrápiť nás môže celkom určite. A potrápi nás rád, o tom nesmieme mať ani na okamih pochybnosti.

Takže drieť, vytvárať si šance a premieňať ich.

Tvrdo bojovať, vydržať byť sústredený a skúsiť sa vyvarovať hlúpych individuálnych chýb.

Ponúknuť kreativitu a vzhľadom na naše momentálne psychické rozpoloženie skúsiť streliť do polčasu aspoň dva-tri góly.

Ak na to máme, ak to zvládneme, ak nám to bude dopriate.


Vamos, Barcelona!


riverjpeg
zdroj: the42.comNáš súper:


Valencia CF je španielsky futbalový klub hrajúci najvyššiu súťaž – La Ligu. Od roku 2002 je členom organizácie futbalových klubov G-14. Klub bol založený 18. marca 1919, keď v bare TORINO vznikol nápad na založenie futbalového klubu Valencia Club de Fútbol S.A.D. Prvý prezident Octavio Augusto Milezo Díaz bol zvolený s prispením šťastia: hod mincou pomohol rozhodnúť medzi ním a Gonzalom Medinom Pernásom. Klub ale potreboval štadión. 16. januára 1923 bol zakúpený štadión Mestalla. Vlastníkom pozemku bol baon z Belleveru. Klub nemal dosť peňazí a tak si štadión kúpil na splátky. A dlh splácal dobrými výsledkami. Mestalla bola vtedy drevená, na ploche bola len hlina. 20. mája sa na nej odohral prvý zápas. Proti Valencii sa postavil mestský rival Levante. Štadión bol pokrstený výhrou 1:0. Gól dal Arturo Montes. Výťažok zo stretnutia, ktoré sledovalo 17 000 divákov, bol venovaný na charitu. V sezóne 1926–27 už bola na ihrisku tráva a bola vybudovaná nová hlavná tribúna. Neskôr sa klub stal jedným za najlepších v rámci Európy. Aj dnes môžeme považovať Valenciu CF za dobrú adresu, hoci ústup z pozícií je evidentný. Štadión Mestalla je kompletne zrekonštruovaný a patrí k najkrajším v Španielsku.

Pôvodný znak Valencie CF bol zostavený z kruhu a kosoštvorca s pruhmi a farbami z vlajky Valencie s korunou, nad ktorou bol netopier lemovaný klubovými monogramami. Písmená boli napísané zlatou farbou na čiernom pozadí. Veľmi skoro bol znak upravený a Valencia CF mala ten, ktorý pozná celý futbalový svet: netopier nad vlajkou Valencie s menom klubu napísanom na modrom pruhu s loptou uprostred.

worldfootballjpeg

zdroj: worldfootball.netPrvá otázka dňa:

„Na koľkom mieste v tabuľke budeme po tomto kole, prvom – druhom – treťom - štvrtom?“Dnešná druhá otázka:

„Podáme po slabšom výkone a zbytočnej domácej strate výkon hodný nášho klubu?“Otázka číslo tri:

„Dest alebo Roberto?“


tribunajpeg
zdroj: tribuna.com


Štvrtá otázka:

Dokážu Messi a de Jong dohrať bez žltej karty?“
Tabuľka:


Screenshot_2021-05-01 LaLiga 2020 2021 Tabuky - Futbal panielskopng


Posledné vzájomné zápasy:


Screenshot_2021-05-01 Barcelona - Valencia Head to Head Statistics Games Soccer Results 02 05 2021 - Soccer Database Wettppng


Posledné zápasy:


VALENCIA CF

valpng


FC BARCELONA

barcpng


Nominácia:


E0S-xxDWQAAyQRijpeg


Vyjadrenie trénera:

"Vo všetkých zápasoch máme vysoké držanie lopty a vytvárame veľa šancí, ale musíme sa zlepšiť z defenzívneho hľadiska. Odkedy hráme na troch stopérov, súperi predstavujú menšiu hrozbu, ale nemôžeme inkasovať také góly ako v zápase proti Granade, ak máme viac stopérov ako oni útočníkov. Musíme sa viac sústrediť, vo väčšej miere uzatvárať voľný priestor. Očakávame ťažký súboj, v ktorom určite budeme mať vysoké držanie lopty. Musíme byť efektívni, ale aj lepší z defenzívneho pohľadu. Boli sme sklamaní, pretože to bola veľká šanca, aby sme sa dostali na prvé miesto. To zároveň ukazuje, že ľahké zápasy neexistujú a je potrebné byť na zodpovedajúcej úrovni vo všetkých aspektoch. Nie je však čas na to, aby sme boli smutní, pretože naďalej bojujeme o titul s trojicou ďalších mužstiev. Musíme sa zlepšiť. Analyzovali sme situácie a hovorili sme o tom. Myslím si, že mužstvo je na zajtrajší zápas dobre pripravené. Zodpovedný za tím a výsledok je vždy tréner. Za zostavenie jedenástky, vykonané striedania... Samozrejme, že som zodpovedný ja a bodka. Neviem, čo na to ešte môžem povedať. Ako som povedal už predtým, bola to skvelá príležitosť, ktorú sme zahodili, ale som presvedčený, že ak vyhráme posledných 5 zápasov, budeme majstrami. Ako som povedal už predtým, najskúsenejší hráči musia pomáhať. Uvedomujú si okolnosti a tlak z toho, že hrávajú v poprednom tíme. Samozrejme, že v mužstve potrebujeme hráčov, ktorí sú schopní to vydržať, sú pokojní a ponúkajú pomoc mladým, pretože musíme priznať, že pre piatich hráčov je to prvý rok a prvá možnosť vyhrať s týmto klubom niečo veľké. Musíme priznať, že ide o veľmi náročnú súťaž, hrajú tu veľmi silné tímy, čo dokazuje silu La Ligy, keďže o titul bojujú 4 kluby a medzi nimi je len trojbodový rozdiel. Veľké mužstvá majú za sebou množstvo zápasov, kvôli čomu majú viac zranených hráčov ako ostatní a v každom zápase je potrebné hrať dobre. Ak nehráte dobre, nesústredíte sa, niečo vám chýba, draho za to zaplatíte. Na druhej strane si myslím, že je to dobré pre túto sezónu, pretože tu nie je jasne najlepšie mužstvo. Ak nehráte dobre, stratíte body. Myslím si, že to dokazuje, že La Liga je veľmi silná. Je to pre nás kľúčový zápas, rovnako ako pre Atlético ten dnešný, pre Real jeho zápas, či pondelkový zápas pre Sevillu. Tým chcem povedať, že nie všetko závisí od nás, ale keď už hovoríme o nás, vždy je dôležité, aby sme po prehre vyhrali."Termín zápasu:

Nedeľa, 02/05/2021, 21:00


Štadión:

Estadio MESTALLA, Valencia

105 x 68, kapacita: 48.600Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:ter Stegen

Mingueza, Pigué, Lenglet

Dest, de Jong, Busquets, Pedri, Alba

Messi, Griezmann


TIP autora: 0:4


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk