Paris Saint-Germain - FC Barcelona

EwJkWYlXAAY1CR3jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Z hľadiska výkonu absolútna chuťovka. Perfektné napádanie protivníka, vynikajúci pohyb, nápadité kombinácie, nečakane vysoký počet šancí na skórovanie.

Jediným nedostatkom bola efektivita príliš nízka na lepší výsledok.

Pretože do polčasu sme mohli manko z prvého zápasu bez problémov zmazať.

Dembélé mohol mať hetrik ako nič a Messi takisto. Dest nastrelil brvno.

Hrali sme vynikajúci polčas. Domácich sme nepustili vôbec do ničoho. Penalta bola proti nám iste odpískaná správne, lenže zákrok Lengleta bol jednoducho smolný, zabrániť takému niečomu sa nedá.

Nesklamal ani jeden hráč, celý tím odmakal zápas naplno a ukázal pokračujúcu dobrú formu.

Škoda, mali sme na remontadu. Nevyšlo to, nevadí, ideme predsa ďalej. Dohrajme podobnými výkonmi La Ligu a skúsme sa popasovať o titul. Zaberme naplno vo finále pohára. A ak bude hra taká, ako bola v posledným stretnutiach, bude sezóna dobrá a dá obrovskú nádej do budúcnosti.

Zároveň si hráči na seba ušili tak trochu bič. Také výkony, ako podali proti Seville a teraz proti PSG, budem od nich očakávať stále.

EwJn9imWEA4R5M1jpeg

Priebeh zápasu:

8´ Žltú kartu dostáva Layvin Kurzawa (Paríž Saint-Germain).

9´ Messiho priamy kop končí tesne nad bránkou!

11´ Po jemnom pase za obranu okamžite zakončoval Dembèlé, ale len do rukavíc Navasa.

13´ Po brejku zakončoval opäť Dembèlé, ale tentokrát pálil vysoko nad.

18´ Mingueza mohol otvoriť skóre zápasu, ale jeho hlavička končí aj za prispenia obrancu tesne vedľa!

19´ Ani do tretice nedokázal dať Dembèlé gól! Navas Dembèlé 3:0.

23´ Barcelone asi nie je súdené skórovať! Po Destovej strele zvoní len brvno!

24´ Dembèlé posielal pred bránku súpera prízemný center. Osamotenému Messimu chýbali azda centimetre, aby loptu usmernil do bránky.

26´ Žltú kartu dostáva Oscar Mingueza (FC Barcelona).

30´ Bola nariadená penalta v prospech PSG! Tomu sa hovorí nešťastie! Icardi nemal najmenší nárok na to, aby zasiahol loptu, ale kontakt tam bol.

30´ Žltú kartu dostáva Clément Lenglet (FC Barcelona).

31´ Paríž dal gól! Autorom gólu z pokutového kopu je KYLIAN MBAPPÉ. Ten nariadený pokutový kop premenil s najväčším prehľadom.

34´ Dembèlému dnes asi nie je súdené dať gól! Jeho ďalšie zakončenie končí len v moci Navasa.

37´ Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI, ktorý napriahol možno netypicky z väčšej vzdialenosti, ale trafil to viac než parádne. Navas nemal najmenší nárok.

38´ Žltú kartu dostáva Frenkie de Jong (FC Barcelona).

41´ Do zakončenia sa dostal z druhej vlny Busquets, ale Navas ho aj s dávkou šťastia vychytal.

45+1´ Bola nariadená penalta v prospech hosťujúceho tímu! Nešťastná situácia aj pri pokutovom kope na opačnej strane. Kurzawa odkopával loptu a zasiahol pri tom aj Griezmanna.

45+3´ Lionel Messi (FC Barcelona) nepremenil pokutový kop! Argentínčan zahral pokutový kop najhoršie ako mohol! Lopta sa odrazila od Navasa do brvna a následne naspäť do ihriska.

50´ Žltú kartu dostáva Idrissa Gueye (Paríž Saint-Germain).

51´ Žltú kartu dostáva Leandro Paredes (Paríž Saint-Germain).

70´ Barcelona zahrala rohový kop na prednú žrď, kde hlavičkoval Busquets. Navas vytiahol výborný reflexívny zákrok.

89´ Žltú kartu dostáva Mauro Icardi (Paríž Saint-Germain).

90´ Mbappé mohol poslať svoj tím do vedenia! Po peknej individuálnej akcii páli ale tesne nad!

zdroj: marca.com

No, chceli sme v prvej polovici streliť ešte jeden alebo dva góly. Do polčasovej pauzy by sme tak šli s väčšou výhodou. Riskovali sme, hrali sme vysoko, dominovali sme, vytvárali si šance... Ale nevyžili sme ich, takže druhá polovica bola ťažšia. PSG sa bránilo hlbšie a my sme už neboli schopní útočiť rovnako ako predtým. S výkonom týmu som veľmi spokoj. Sme vyradení, ale odchádzame s dobrými pocitmi. Až do samého záveru hráči ukazovali, že s výsledkom ch niečo urobiť a to aj v momente, k už nebolo možné postúpiť. Aspoň sme sa snažili tento zápas vyhr, zaslúžili sme si to. V prvom polčase sme boli lepší, prístup hráčov bol skvelý. Ja myslím, že po tomto stretnutí môže b na tím pyšný každý. Prezident nám povedal, nech zo seba dáme všetko, čo sa nakoniec stalo. Od začiatku do konca sme mohli vidieť hráčov, ktorí ch nepriaznivý stav duelu zvrátiť. Chýbala nám ale skrátka efektivita – taká, akú malo PSG na Camp Nou. Je pravdou, že tento dvojzápas sme vlastne prehrali v druhej polovici zápasu na Camp Nou. Snažili sme sa to dnes zvrátiť, útočili sme, boli sme blízko strelenia ďalších gólov, avšak ten prvý výsledok nám to skutočne poriadne sťažil. Musíme to akceptovať, ale mrzí nás to. Na druhú stranu musíme vyzdvihnúť aj to, že tento tím má pred sebou skvelú budúcnosť. To, čo sme dnes videli, bolo dôležité. Toho sa musíme drž. Dnes sme si vytvorili mnoho šancí proti ťažkému súperovi. Riskovali sme, bránili sme 1 vs. 1. Je ale fakt, že pri takých príležitostiach musíte b efektívnejší. To bolo na tomto duely to najviac rozhodujúce – že PSG dokázalo dát viac gólov a pritom malo menej šancí.”

PSG – Mauricio Pochettino

besoccerjpg
zdroj: besoccer.com

"Či sme dnes zahrali zlý zápas? Porazili sme Barcelonu v dvojzápase 5:2. Som veľmi šťastný z toho výsledku, pretože sme čelili veľmi kvalitnému súperovi. Mám radosť z tohto postupu, hra v tejto fáze Ligy Majstrov je pre naše mužstvo dôležitá. Keylor Navas dnes odohral fenomenálny zápas, bol úžasný. Je to bez pochýb jeden z najlepších brankárov na svete, dnes večer to dokázal. Prispel k nášmu postupu, jeho skvelá hra pomohla vyradiť Barcelonu. Zdá sa mi, že zmeny, ktoré som zaviedol v druhom polčase, nám pomohli získať dobrý výsledok. Rozhodol som sa po prestávke stiahnuť Kurzawu, pretože už mal žltú kartu. Všetci hráči sa ukázali v dobrom svetle a vďaka tomu sme postúpili do štvrťfinále. V prvom polčase sme neboli dostatočne agresívni, strácali sme priveľa lôpt. Počas prestávky sa mi podarilo vylepšiť niekoľko aspektov. Nie som spokojný so začiatkom tohto zápasu, ale počíta sa to, že sme dokázali pozitívny výsledok udržať až do samého konca."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com