RCD Espanyol vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčovNuž, hneď na úvod sa priznám k určitému rozčarovaniu z úvodného predstavenia našich hráčov v roku 2020. Nebudem zrejme ani náhodou jediný, kto očakával úplne iný priebeh, iný výkon a dokonca aj iný výsledok. Pretože po dlhej pauze mali hráči vybehnúť na trávnik v 100% stave, doslova nadržaný na hru. Zvlášť pri uvedomení si skutočnosti, že išlo o derby medzi dvomi nezmieriteľnými tábormi v rámci jedného mesta. Nestalo sa a preto to rozčarovanie.

V prvom polčase to bola vyslovená katastrofa. Žiadny záujem, žiadne nasadenie, žiadna energia. Len letargia, imitácia pohybu, náznaky napádania súpera. Bieda a hrôza.


marca comjpg

zdroj: marca.com


Polčas druhý priniesol aspoň o niečo lepšie divadlo. Individuálna kvalita niektorých hráčov prinútila súpera kapitulovať. Otočili sme zápas vďaka krásnym gólom vypracovaným do posledného detailu a všetko smerovalo k očakávanému výsledku. Stačilo súpera doraziť. Oddych mohol prísť potom. Lenže k individuálnej kvalite patrí aj niečo podobné – individuálne zlyhanie. Hráč, ktorý v zápase podal pomerne slušný výkon,urobil dve chyby. Trúfam si ich označiť za kľúčové. Nepokrytie si hráča pri nábehu pri štandardnej situácii viedlo k inkasovaniu prvého gólu a vylúčeniu po druhej žltej karte predchádzala zbytočná chyba pri pridlhom vedení lopty a následnom, s prepáčením, veľmi hlúpom faule. Nebol si hráč vedomý, že už jednu má? V mojich očiach zlyhal a bol jednou z príčin neúspechu. Tou druhou bol mnou často bránený tréner. Jeho reakcia po červenej karte bola pre mňa nepochopiteľná. Dole z ihriska mal ísť jeden z dvojice Messi-Suárez a nie Griezmann. Pretože rozdiel v defenzívnej činnosti medzi nimi je obrovský. Suárez mal odpracované, u mňa by bol prvou voľbou na odchod práve on. Pre Messiho by hrala do úvahy lepšia schopnosť podržať loptu, či potiahnuť protiútok.


Tieto dva momenty nás stáli dva dôležité body.

Budú na konci ročníka 2019/2020 chýbať?Ako vyzeral zápas podľa štatistík:Screenshot_2020-01-05 la liga - Hada GooglompngAko vyzeral zápas v podaní jednotlivých hráčov:Základná zostava


Neto: 5

Nedá sa hovoriť priamo o sklamaní. Ale nepôsobil v bráne s takou istotou, ako naše číslo jeden na túto pozíciu. Hlavička bola nechytateľná bez akejkoľvek diskusie. Druhý gól bolo možno možné chytiť. Trochu lepšie pozičné postavenie a zrejme reakcia nohami by sa žiadali viac. Inak veľa práce nemal. A ako to už býva v zápasoch nášho tímu pravidlom – 3 strely a 2 góly.


Roberto: 6

Lepší v prvom polčase, slabší v druhom. Po presune do zálohy sa úplne vytratil. Celkom dobré vyvážanie lopty a dobre načasované nábehy do uvoľneného priestoru. Škoda slabšej formy kapitána, snaha obrancu veľakrát vyšla navnivoč.


1578167123_700105_1578170457_album_grandejpg

zdroj: asenglish-diario.com


Lenglet: 4

Na môj vkus trochu chaotické. Nepokojný a netrpezlivý prejav. Pripadal mi ako nováčik. Časté používanie rúk v súbojoch dalo domácim šancu padať na zem a tým si vytvárať šance po štandardných situáciách. Zo stopérskej dvojice bol on ten slabší a z obrannej štvorice bol on ten najslabší.


Piqué: 7

Vo vzduchu dominoval a neprehral ani jeden súboj. Po zemi si tiež v podstate dokázal poradiť na sto percent. Cez neho neprešlo nič. Smerom dopredu sa mu darilo vyviezť loptu a následne diagonálnou prihrávkou hľadať, a aj nájsť, nabiehajúceho ľavého obrancu. Chýbalo mi viac dôrazu pri našich štandardkách, ale celkovo slušný výkon.


Alba: 4

Napriek fantastickej asistencii na náš vyrovnávajúci gól ma jeho výkon sklamal. Nabiehal pritom pravidelne a presne. Lopty ho v nábehu skoro vždy našli. Mal dostatok času a aj priestoru na presný center, či kombináciu s následným nábehom. A nešlo to. Nefungoval. Smerom dozadu jedna pozičná chyba za druhou. Nedôrazný v súbojoch. Nebol ani náhodou v obvyklej forme.


news18 compng

zdroj: news15.com


De Jong: 4

Bohužiaľ, jeho pomerne slušný a snaživý výkon plný práce s loptou zatienili dva momenty. Najprv sa doslova vykašľal vrátiť sa so súperom do vlastného pokutového územia pri centri z priameho kopu a ten otvoril po skvelej hlavičke skóre zápasu. No a hlúpa chyba predchádzajúca ešte hlúpejšiemu faulu priniesla druhú žltú a teda následne aj červenú kartu. V mojich očiach negatívny hrdina zápasu.


goal comjpg

zdroj: goal.com


Rakitič: 1

Jeden z mojich najobľúbenejších hráčov sa tentokrát vôbec nedostavil. Ostal niekde zabudnutý. Lebo na trávniku ho bolo vidieť iba pri komickom pokuse o strelu a hneď na to pri totálne nepresnej prihrávke kapitánovi tímu. A hotovo. Viac niet čo napísať. Slabučké, nehodné jeho mena, nehodné jeho tímu.


Busquets: 6

Jediný hráč zálohy schopný prihrať na viac, ako 3-4 metre. Pokúšal sa hľadať dlhými pasmi spoluhráčov, otáčal hru, ukážkovo pozične pracoval. Súboje vyhrával v defenzíve aj poradil si aj v ofenzíve. Pri nulovom bránení našej útočnej dvojice a slabej pomoci Rakitiča bol pri protiútokoch domácich v obrovskom podčíslení. Všetko určite nedokázal zastaviť, nebolo to možné. Slušný snaživý výkon postavený hlavne na skúsenostiach.


Griezmann: 2

Nič. Slabý v súbojoch, pozične úplne mimo. Drel, ale to bolo veľmi málo. Nedostal sa ani do zakončenia, ani k prihrávke.


Suárez: 8

Podstatný hráč zápasu. Po prvom polčase zrelý na striedanie, v tom druhom za 10 minút sám otočil priebeh zápasu. Len škoda, že dve 100% šance nepremenil na tretí gól a nerozhodol definitívne. Dali sme 2 góly, oba s jeho rukopisom. Známka teda vyššia.


fcbarcelona com1JPG

zdroj: fcbarcelona.com


Messi: 2

Dva krásne driblingy, dva body v hodnotení. Inak vôbec nič. Smerom dopredu sa utopil v prehustenom priestore a okrem finálnej prihrávky do 100% šance nepredviedol nič. Slabá strela a dve slabé hlavičky. Dozadu totálny nezáujem, nasadenie nulové. Tímu nepomohol ani trochu, po vylúčení spoluhráča som od kapitána očakával niečo celkom iné. Sklamal ma.


fcbarcelona comJPG
zdroj: fcbarcelona.com


Striedajúci hráči


Semedo: 3

Stratený. Či v lese, alebo v púšti? Neviem. Nedokázal pracovať pokojne a zatvoriť svoju stranu z defenzívneho hľadiska. A o práci smerom dopredu sa vôbec hovoriť nedá.


Vidal: 9

Najlepší hráč zápasu z našej strany. Po príchode na plochu okamžite rozhýbal dovtedy strnulú hru zálohy a svojim typickým vírivým pohybom vytváral dostatok zmätku v súperových radoch. Vyhrával defenzívne súboje a fyzickou silou sa dokázal presadiť aj v ofenzíve. Zisk bodu ide jednoznačne za dvojicou Vidal – Suárez.


sportskeeda comjpg

zdroj: sportskeeda.com


Tréner


Valverde: 3

Základná zostava postavená z toho najlepšieho, čo momentálne má k dispozícii. Ťažko predpokladať osobné zlyhania (Rakitič, De Jong), či vyslovenú lenivosť (Messi) hráčov. Vynikajúco vymenil neviditeľného Chorváta za viditeľného Čiľana, aby potom po vylúčení Holanďana urobil jedno kľúčové rozhodnutie. To bolo, bohužiaľ, totálnym zlyhaním. Stiahnutie Francúza namiesto stiahnutia Uruguajca bolo zlé, nesprávne a možno rozhodujúce.

Bol za tým rozhodnutím strach, alebo nekompetentnosť?

Alebo niečo iné?


Vyjadrenie trénera: "Podarilo sa nám otočiť v mnohých zápasoch, niekedy to vyšlo tak ako sme chceli a niekedy nie. Dnes nás poškodilo vylúčenie de Jonga. Mali sme niekoľko možností na 3:1, ale nakoniec mal súper jednu šancu a strelil gól. Kontrolovali sme priebeh zápasu, po vyrovnaní sme hrali dobre, chceli sme naďalej strieľať góly. Vylúčenie de Jonga nás vyviedlo z rovnováhy a súper mal prevahu. Počítali sme s trojicou bodov. Zdá sa, že sme ich stratili. Snažili sme sa vyhrať zápas, ale zostali sme nakoniec v desiatich... ".


Priemerná známka tímu: 4,7


FCB TOP LINE:

Vidal, Suárez


FCB légia skazy:

Rakitič, De Jong, Griezmann, Valverde, Messi


92a14-15781982275087-800jpg

zdroj: sportskeeda.com


Hodnotenie zápasu: 4

Slabé zo strany domácich, slabé zo strany hostí. Jediným plusom boli krásne góly. Inak priveľa tvrdosti, fauly na hrane zranenia. Dohrávania súbojov.Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk