RCD EspanyolFC Barcelona

hodnotenie zápasu


FLgigqpXMAEypCLjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Ak by som bol nestranný divák nezaťažený láskou k svojmu klubu, videl by som včera nesmierne zaujímavé divadlo plné emócií, tvrdých stretov, provokácií, krásnych gólov, červených kariet hrané vo fantasticky hlučnej kulise.

Lenže ja nie som nestranný divák a som zaťažený láskou k svojmu klubu a tak som videl divadlo s neočakávaným dejom.

Osobne som bol po výbornom výkone počas posledného kola nastavený na pokojný zápas, sústredený prejav s vytrvalým a trpezlivým držaním lopty a premieňaním vytvorených šancí. Fakt. Rýchly gól ma ešte viac utvrdil v správnosti predzápasového premýšľania o priebehu. Lenže fanatický domáci diváci vybičovali hráčov z menšieho barcelonského klubu na maximálny možný fyzický výkon a tí jazdili celý čas trvania stretnutia.

Dohrávali súboje až na hranicu dovoleného, hrali telom, agresívne sa pohybovali a veľmi pozorne sa venovali individuálnemu dostupovaniu našich hráčov.

Nuž a slávilo to úspech.

Pretože ak sa zmieša takéto nasadenie domácich so slabou efektivitou hostí a k tomu tradičná individuálna chyba stopéra, býva vo väčšine prípadov zle. Bolo aj teraz. Menej technicky zdatní hráči tých našich doslova zvalcovali a až do samého záveru viedli. So šťastím sa nám podarilo aspoň vyrovnať, hoci po krásnej akcii. To šťastie sa nám ale podľa mňa vrátilo ako kompenzácia za smolu pri gólovom zakončené Adamu, či pri góle Gaviho po tesnom ofsajde.

Nevadí, ideme ďalej. Tak ako sme mohli vyhrať, mohli sme v pohode aj prehrať. Nakoniec asi remízový rezultát bol spravodlivým vyjadrením diania.

Páčil sa mi výkon Gaviho, výborný bol v troch tretinách zápasu Piqué, hrdinom bojujúcim ako býk bol Araújo. Alba predvádzal v prvom polčase skvelé divadlo. Dominantný a rozdiel robiaci bol Adama. Naopak, v zápase až na výnimky zhoreli Busquets, neviditeľný Dest a hlavne tragický García.Priebeh:

90+6´ Barcelona dala gól! Gól strelil LUUK DE JONG, ktorý si nabehol na centrovanú loptu a presnou hlavičkou vyrovnáva stav dnešného zápasu.


FLgkxJQXsAAJMmRjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


90+3´ Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Nico Melamed (RCD Espanyol Barcelona).

90+3´ Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Nico Melamed (RCD Espanyol Barcelona).

90+2´ Žltú kartu dostáva Nico Melamed (RCD Espanyol Barcelona).

84´ Žltú kartu dostáva Nico González (FC Barcelona).

78´ Žltú kartu dostáva Eric García (FC Barcelona).

76´ Žltú kartu dostáva Javi Puado (RCD Espanyol Barcelona).

74´ Žltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).

64´ Espanyol Barcelona dala gól! Gól strelil RAÚL DE TOMÁS, ktorý si prebral milimetrový pas a zoči voči brankárovi bol neomylný.

60´ Žltú kartu dostáva Tonny Vilhena (RCD Espanyol Barcelona).

58´ Gól napokon neplatí pre ofsajd!

57´ Regulárnosť gólu musí overiť ešte systém VAR.

56´ Barcelona dala gól! Po predchádzajúcej šanci zostali hostia pri lopte a GAVI posiela vďaka svojej aktivite FC Barcelonu opäť do vedenia. Gól napokon neplatí pre ofsajd!

40´ Espanyol Barcelona dala gól! Gól strelil SERGI DARDER, ktorý dostal na hranici šestnástky dostatočný čas, aby presne zamieril a skvelou technickou strelou vyrovnal na 1:1.

38´ Traorého veľká šanca troskotá na pozornom brankárovi, ktorý mal aj dávku šťastia.

24´ Žltú kartu dostáva Keidi Bare (RCD Espanyol Barcelona).

2´ Barcelona dala gól! Gól strelil PEDRI. Ten si zbehol na zadnú žrď, kde dostal výborný center z kopačky Albu a otvára tak skóre dnešného zápasu.


Zostavy:

Screenshot 2022-02-14 at 10-31-40 ESP 2-2 BAR Espanyol - Barcelona Zostavypng


Screenshot 2022-02-14 at 10-32-35 ESP 2-2 BAR Espanyol - Barcelona Zostavypng


Screenshot 2022-02-14 at 10-33-22 ESP 2-2 BAR Espanyol - Barcelona Zostavypng

Prehľad:

Screenshot 2022-02-14 at 10-44-44 RCD Espanyol 2-2 FC Barcelonapng


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Screenshot 2022-02-14 at 10-34-54 ESP 2-2 BAR Espanyol - Barcelona tatistikypng

Vyjadrenia po zápase:

FC BARCELONA – Xavi


Ako hodnotíš dnešný zápas?

"Bod je pozitívny. Mali sme niekoľko dobrých momentov v oboch polčasoch. Súper si v útoku veľa nevytvoril, ale bol efektívny a zaplatili sme za to. Nakoniec sme mohli aj prehrať, ale to by bolo nespravodlivé. Stále sme v hre a na pozíciách Ligy Majstrov. Musíme bojovať ďalej. Súper je veľmi agresívny v obrane. Zápas bol intenzívny. Líder na tomto štadióne prehral. My sme mohli vyhrať, ale neurobili sme to. Bol to zápas, ktorý bolo treba vyhrať."

Boli dnes príčinou inkasovaných gólov tlak a chyby?

"Musíme byť sebakritickí. Nemôžeme inkasovať takéto góly. V útoku sme boli dobrí. Musíme sa však zlepšiť a byť efektívnejší. Často robíme chyby. Futbal je hra chýb a musíme ich minimalizovať. Je to zmena modelu hry, systému... Sú to naše chyby. Neboli sme efektívni, keď sme boli lepší. Musíme sa prispôsobiť a minimalizovať chyby. Bod je málo, ale stále sme na miestach zaručujúcich postup do Ligy Majstrov."

Ako hodnotíš vaše posledné výsledky? Bola by prehra v dnešnom zápase krokom späť?

"Myslím si, že to by mohol byť krok späť. Teda ak by sme prehrali. Ale je to ťažký štadión, na ktorom prehral aj líder tabuľky. Súper nám dnes skomplikoval úlohu, ale aj my sme zahrali dobre, hoci sme neboli takí efektívni ako v zápase proti Atléticu. Espanyol využil naše chyby."

Povieš nám niečo o lístku pre hráčov? Akú úlohu mal Nico?

"Zmenili sme systém a ja pri hluku z tribún nemám možnosť rozprávať sa s hráčmi. Hrali sme v rozostavení 3-4-3. Boli sme intenzívni. Neboli sme najlepší, ale hrali sme hru, ktorú sme chceli hrať. Zmenili sme systém, hrali sme na dvoch útočníkov a vyšlo nám to. Hrali sme s dvoma čistými krídelníkmi. Musíme sa zlepšiť a pracovať ďalej s pokorou. Mohli sme prehrať, ale nebolo by to spravodlivé. Striedajúci hráči boli pre nás dobrí a pomohli mužstvu. Nehrali sme veľmi dobre, ale dostatočne na to, aby sme tento zápas vyhrali."

Ako hodnotíš zranenie Arauja a červenú kartu Piquého v kontexte najbližších zápasov?

"Zdá sa, že Araujo pociťuje diskomfort. Snažil sa hrať. A v prípade Piquého pôjde o výraznú stratu. Má charakter a schopnosti vodcu. Budeme súperiť s pomocou tých hráčov, ktorí budú k dispozícii."

Čo si myslíš o tom, že v poslednom čase inkasujete viac gólov?

"Predtým sme mali problémy so strieľaním gólov. Teraz strieľame góly, ale ich aj inkasujeme. Musíme minimalizovať tie chyby, ktoré nám berú body."

A čo Dembélé? Aká je jeho situácia?

"Jednoducho je jedným z hráčov a môže nám pomôcť dosiahnuť naše ciele v tejto sezóne."

Ako okomentuješ kontroverziu týkajúcu sa Araujovho správania?

"Nevidel som to. Musíme rešpektovať súpera, rozhodcu, fanúšikov súpera... Po celý čas musíme mať rešpekt, ale napätie je niekedy cítiť... Ale ospravedlňujem sa. Ak sa to stalo, nemôže sa to zopakovať."

Luuk de Jong opäť strelil gól a rozhodol o zisku bodu...

"Je príkladom a hovorím to celému tímu. Strieľa góly, preto sme po ňom siahli. Mal dve príležitosti a strelil jeden gól."


FC BARCELONA – Pedri

Jeden bod v derby. Aké sú pocity?

"Získali sme bod v poslednej minúte po góle Luuka. Máme radosť, ale myslím si, že odchádzame sklamaní, pretože sme sem prišli získať tri body."

Čo sa stalo v priebehu zápasu? Zdalo sa, že stretnutie máte pod kontrolou a potom sa Espanyol ujal vedenia.

"Myslím si, že sme urobili chybu. V našej hre musí byť väčší pokoj, najmä pri hľadaní našich akcií. Tento pokoj sme nemali a to má svoje dopad."

V rozhovoroch zdôrazňuješ, že trénerský štáb od teba žiada viac gólov. Dnes si strelil svoj druhý gól. Ako to hodnotíš?

"Áno, tréner odo mňa žiada, aby som nabiehal do pokutového územia, kde môžem dostať loptu a streliť gól. Dnes bola asistencia pri mojom góle ideálna. Som spokojný s týmto gólom, ale nie s výsledkom zápasu."

Čo prezradíš o tvojej oslave s Gavim?

"Vymysleli sme to počas jedného z tréningov. Pravda je taká, že s ním mám veľmi dobrý vzťah."

Zatiaľ ste mimo zóny Ligy Majstrov, ale vždy je ľahšie niečo vybudovať, ak neprehrávate. Je správa pre fanúšikov na budúci týždeň taká, že sa budete naďalej snažiť vyhrávať?

"Áno. Tri body musíme získavať každý týždeň. Fanúšikom môžem povedať, že som presvedčený, že čoskoro budeme vyhrávať. "


Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com