RCD Mallorca vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


5ee553041c5bbjpg

zdroj: marca.com


Základná zostava:


Ter Stegen: 8

Veľmi sústredený výkon. Dostal sa k niekoľkým zákrokom, jeden bol pomerne náročný po strele z priameho kopu. Jedno zaváhanie po rohovom kope šancu pre domácich neprinieslo. Veľa pracoval ďaleko pred svojou bránou ako stopér pri rozohrávke.


Roberto: 7

Pokojný na lopte, vynikajúco pozične. Časté nábehy do uvoľneného priestoru po čiare a zaujímavé centre. Hra na istou bola vhodná vzhľadom na priebeh stretnutia.


Piqué: 8

Stopér si okamžite našiel svoje miesto a dominoval počas celého zápasu. Tvrdá práca pri viacerých štandardných situáciách. Správne rozťahoval ihrisko a prenášal hru do krídelných priestorov.


Araujo: 7

Prvý celý zápas v A-tíme. Počínal si ako starý harcovník a jeho neskúsenosť nebolo vôbec cítiť. Na jeho stranu si zbiehal výborný Kubo v domácom drese a občas mladíka vycvičil a dostal sa aj k zakončeniu. Vo vzduchu kraľoval, vpredu mu nechýbalo veľa k streleniu gólu po prudkej prihrávke spoluhráča. Dobrý debut, dobrá alternatíva.


Alba: 9

Vynikajúci. Dopredu sa dokázal predrať napriek ťažkému protivníkovi a jedinému nebezpečnému hráčovi domácich, už vyššie spomínanému Kubovi. Niekoľko presných centrov a perfektný nábeh na perfektnú prihrávku kapitána končiaci gólom. Dozadu si rýchlostne poradil, problém nastal iba po pomalšom návrate po strate lopty v krídelných priestoroch.


youtube com2jpg

zdroj: youtube.com


Vidal: 6

Začiatok ako z veľkej knihy. Presné doplnenie útoku z druhej vlny a tvrdé zakončenie hlavou. Gól priniesol pokoj na kopačky hostí. Neskôr ale dva-trikrát zbytočne stratil loptu a fauloval. Jeden z faulov priniesol žltú kartu a vzhľadom na „náladu“ hráča aj obrovské riziko prípadného vylúčenia. Bol správne vystriedaný.


flipboard comjpg

zdroj: flipboard.com


De Jong: 8

Základný prvok nášho úspechu bol v ukrytý v hre záložnej formácie. Dvaja hráči stred ovládali a dirigovali tempo hry. Jedným z nich bol práve tento mladík. Nevyhol sa drobným zaváhaniam a stratám, ale súbojovo bol úplne skvelý. Pred prvým gólom si na zemi poradil so súperom a získal stratenú loptu späť do našej moci.


Busquets: 8

Pre mňa úplný vrchol. Nebolo ho vidieť pri góloch, ani pri šanciach. Ale získal neskutočné množstvo lôpt v súbojoch a ešte viac pri presnom prečítaní hry. Pokojná rozohrávka s pokusmi o kolmice. Sústredený, nefaulujúci, vyrovnaný.


Griezmann: 4

Nekázal okrem výborného návratu do obrany skoro nič. Pozičné napádanie ešte ako-tak ušlo. Ale slabý v súbojoch, nulový v hre jeden-jeden, nulový v zakončení. Slabé.


Braithwaite: 8

Tvrdá práca mu priniesla vytúžený gól a dokonca obrovskú šancu na druhý, keď si perfektným spôsobom prevzal prihrávku do pohybu a iba neuveriteľný zákrok domáceho brankára zabránil lopte v ceste do siete. Poctivo sa vracal do obrany a hneď na to do útoku. Svojho hviezdneho spoluhráča z útoku totálne zatienil. Prekvapujúci hráč, v hlave to má zrejme presne usporiadané.


marca comjpg

zdroj: marca.com


Messi: 9

Podľa štatistík určite za desať bodov. Bez debaty. Lenže herne to nebolo ani za tých deväť. Kompromis rozlúskol toto rozhodovanie. Dokonalé asistencie a dokonalý gól. K tomu ale príliš veľa prehraných súbojov a na jeho schopnosti priveľa nepresných prihrávok. Nebolo to najlepšie predstavenie a aj tak bol najlepší.


diarioas comjpg
zdroj: diarioas.com


Striedajúci hráči:


Rakitič: 4

V momentálnej forme je to vyslovene hráč do počtu. Mám ho úprimne rád a som jeho veľkým fanúšikom. Ale aj tak to musím povedať – bieda.


Firpo: -

Krátky čas na hodnotenie.


Semedo: 5

K lopte sa príliš nedostával. Svoju úlohu splnil, neprešlo cez neho nič. Ale smerom dopredu nepredviedol svoje povestné vyvážanie lopty. Priemerné. Rozpačité.


Arthur: 6

Rovnako rozpačité. Nenaskočil úplne tak, ako to bolo očakávané. Nepodržal loptu a neupokojil hru dostatočným spôsobom.


Suárez: 7

Tank v našom útoku si hneď pripísal asistenciu. Ukázal svoju typickú bojovnosť. Góly strieľať určite bude.Tréner:


Setién: 7

Tréner si poradil so základnou zostavou. Využil všetky striedania, čo je úplne správne. Veľmi správne stiahol z ihriska nesústredeného Vidala s rizikom červenej karty. Chýbala mi možno odvaha poslať na ihrisko v rozhodnutom stave mladučkých hráčov nabrať skúsenosti. Na strane druhej je ale potrebné udržať v hernej kondícií aj skúsených hráčov. Babo – raď.


twitter comjpg
zdroj: twitter.com


Priemerná známka tímu: 6,93FCB TOP LINE:

Piqué + Busquets + Alba + Messi + De Jong


FCB légia skazy: -Hodnotenie zápasu: 7

Na to, že sa hralo po predlhej dobe? Na to, že sa hralo bez divákov? Povedzme. Celkom dobré momenty na oboch stranách. Krásne góly. Barcelona efektívna a dominantná. Aj keď trochu profesorské to určite bolo...Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk