FC Barcelona vs. Real Sociedad

youtube comjpg

zdroj: youtube.com

Neskutočne sa tešiac sadol som si v sobotu večer pre TV. Po tak dlhej dobe sa konečne začala séria zápasov nami sledovaného klubu.

Cestovali sme spolu s našimi hráčmi na krásny dovolenkový ostrov v Stredozemnom mori.

Mallorca a jej hlavné mesto privítalo výpravu FC Barcelona krásnym počasím, hoci teplota o 22:00 stále atakovala 30´C a tak počas zápasu sme boli svedkami krátkych prestávok na doplnenie tekutín. Zaujímavých prvkov bolo hneď niekoľko a nie všetky boli vyslovene príjemné.

Negatívne na mňa osobne pôsobil spôsob prenosu, keď počet kamier nedokázal priniesť plnohodnotný zážitok. Trochu mi prekážala aj absencia fanúšikov, predsa len je to bez nich také bezduché, málo emočné. Pozitívom ale bol celkom určite výsledok zápasu, efektivita hostí pri šanciach, prítomnosť slovenského hráča na trávniku – aj keď výkon Martina Vajlenta v strede domácej obrany zapadol do celkového slabšieho prejavu, či trebárs počet striedaní. Ten dokáže doslova zmeniť polovicu mužstva a dáva tak trénerom dostatok príležitostí na prípadné taktické manévre.

5ee553041c5bbjpg

zdroj: marca.com

Zápas sám o sebe priniesol niekoľko slušných výkonov – Busquets, Pigué, Alba, Braithwaite, či v drese domácich Kubo. Viac kvality bolo na strane nášho tímu a výsledok bol vyústením celkovej prevahy v drvivej väčšine priebehu. Občasné nadýchnutie hostiteľov končilo nepresným zakončením, alebo výborným zákrokom brankára. Takže celkove spokojnosť.

Výjazd za tri body, nula na konte inkasovaných gólov, štyri v sieti súpera.

eveningstandard comjpg

zdroj: eveningstandard.com

Priebeh zápasu:

2´ Barcelona dala gól! Barcelona vstupuje do zápasu vo veľkom štýle! De Jong obetavým spôsobom získal loptu, prihral Albovi, ktorý centrom našiel hlavu ARTURA VIDALA a ten prudkou hlavičkou do pravej časti brány skóruje!

22´ Kubo je veľmi aktívny, prakticky všetky akcie Mallorcy idú cez neho. Tentokrát sa mu aj podarilo zakončiť z hranice šestnástky a ter Stegen musel zasahovať. Strelu smerujúcu k pravej žrdi sa mu podarilo vyraziť!

32´ Mallorca zahrávala nebezpečný priamy kop tesne spoza šestnástky, jeho exekútorom bol Kubo, mieril doprostred brány, ter Stegenovi lopta vypadla, no nebol tam nik z protihráčov, ktorý by loptu dorazil do siete.

37´ Barcelona dala gól! Messi hlavou pristavil loptu MARTINOVI BRAITHWAITEOVI, ktorý ju zblízka nekompromisne napálil pod brvno!

42´ Žltú kartu dostáva Arturo Vidal (FC Barcelona).

48´ Vôbec nie zlá šanca pre Mallorcu. Rodríguez prihrával z pravej strany, tesne spoza pokutového územia strieľal z prvej Budimir, tesne minul pravú žrď ter Stege novej brány!

59´ Messi výborným pasom našiel Braithwaitea medzi dvomi brániacimi hráčmi, Braithwaite si loptu spracoval a druhým dotykom zakončil, Reina zasiahol nohou a zabránil ďalšiemu gólu!

73´ Žltú kartu dostáva Jordi Alba (FC Barcelona).

80´ Barcelona dala gól! Messi oblúčikom za obranu našiel JORDIHO ALBU, ktorý zvládol koncovku na výbornú. Bežal z ľavej strany a zakončil k bližšej žrdi, Reina bol bez šance.

86´ Žltú kartu dostáva Dani Rodríguez (RCD Mallorca).

90+3´ Barcelona dala gól! Suárez prihral LIONELOVI MESSIMU a ten už vedel, čo s loptou. Vystrelil a lopta zapadla k ľavej žrdi! Barcelona navýšila svoje vedenie na 4:0.

RCD Mallorca Vicente Moreno

"Realita je taká, že Barcelone sme sa nepostavili v takej miere, aby sme jej neumožnili zvíťaziť v tomto zápase. Inkasovali sme v prvej minúte zápasu, v tejto situácii bol boj o výhru ešte náročnejší. Prišiel moment, kedy sme častejšie útočili na bránku Barcelony, ale tá bola efektívnejšia. Ďalšie góly celú záležitosť ešte viac komplikovali. Nejde o nedostatok odhodlania alebo ochoty. Zdôrazňovali sme skutočnosť, že najlepšie by bolo streliť rýchly gól na začiatku zápasu, ale bolo to opačne. Všetko sa skomplikovalo, prakticky sme hneď museli rezignovať z nášho plánu a hľadať iné riešenia. Je to niečo, s čím budeme v najbližšej budúcnosti žiť. Hrať bez fanúšikov nie je nikdy jednoduché. Doteraz sme vďaka hre na našom štadióne mali prevahu, teraz si na to musíme zvyknúť. Možnože na výjazde to vďaka tomu bude jednoduchšie. Pred zápasom s Realom Madrid nás čaká ešte Leganés a Villarreal. Kalendár je náročný, o tom niet pochýb. Vždy však chceme vyhrať. Našich súperov poznáme a vieme, či sme schopní to dosiahnuť alebo nie. Vieme o našich slabých stránkach, ktoré musíme zlepšiť, aby sme sa udržali v lige. Musíme zachovať pokoj. Ak v prvých týždňoch nebudeme získavať body, tak nevyhnutné bude získavať body v zápasoch s bezprostrednými rivalmi."

FC BARCELONA – Quique Setién

fussboll dejpg

"Moje pocity sú veľmi dobré. Vždy sa objavia nejaké veci, ktoré je potrebné zlepšiť, ale s týmto zápasom som spokojný. Boli sme efektívni a od prvej akcie sme sa dostali do zápasu. Dobre sme hrali s loptou, niekedy sme mali slabšiu chvíľu, ale vzhľadom na prvý zápas, keď je možné hovoriť o nedostatku rytmu, myslím si, že je to dobrý začiatok šprintu končiacej sa sezóny. Z dneška si zapamätám skvelý polhodinový výkon Suareza a gól a výkon Braithwaitea, pre neho to bolo určite veľmi dôležité. Pred nami je veľa zápasov v krátkych rozostupoch. Niektorí hráči budú rotovať menej, ale budem ich striedať, pri takomto pretlaku zápasov je to normálne. Objavila sa neistota ako sa nám bude dariť. Možno nám ešte chýba cit v hre s loptou. Zaznamenali sme niekoľko strát, ale to zlepšíme. Táto výhra nám dodá sebaistotu. Som spokojný. Myslím si, že fanúšikovia majú dobrý aj zlý vplyv. Nedokážem povedať, aký to má význam, keď hráme na výjazde. Doma by som preferoval plné tribúny, pretože vtedy sa vám v ťažkých chvíľach dostane podpora."

zdroj: as.com, laliga.com