Real Betis Sevilla vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov

 

Mééééssíííí, Mééééssíííí, Mééééssíííí...

Nie, to nebol chór návštevníkov na Barcelonskom Camp Nou oslavujúcich nejaký podarený kúsok nami obdivovaného Argentínskeho kúzelníka.

Lebo Barca tentokrát na svojom vlastnom štadióne nehrala. Ten spev plný obdivu sa ozýval na inom mieste nádhernej krajiny na juhu starého kontinentu.

Bol to spev úžasných fanúšikov domáceho Realu Betis Sevilla, ktorým vzdali hold najlepšiemu hráčovi sveta za jeho výkon. Ten bol znovu predvedením nereálnych vecí, neskutočných zakončení a prihrávok. Messi bol absolútne nebrániteľný a nezastaviteľný.

Robil si na ihrisku so súperom to, čo si práve zaumienil.

Neuveriteľné a pre mňa nepochopiteľné.


fcbarcelona comJPG

Messi, zdroj: fcbarcelona.com


Zápas bol u oboch strán vynikajúcou reklamou na La Ligu. Súper podal určite výkon na hranici svojich možností, predviedol totálne fyzické nasadenie a skúšal stretnutie rozhodnúť už na začiatku. Pritlačil našich hráčov a lopta lietala do pokutového územia z jednej a aj druhej strany non-stop.

Statoční hráči domácich si to jednoducho chceli rozdať s Barcou ako rovný s rovným. Otvorili hru, nezaparkovali pred svoju bránu autobus.

Ostali verní svojmu doterajšiemu prejavu a hrali a hrali a hrali.

Barca si však absolútne s prehľadom a pokojom vo Valverdem špičkovo namixovanom rozostavení počkala na úvodný nápor, aby ho potom využijúc miernu únavu a prejavujúce sa chyby súpera naplno využila. Súpera sme morálne zničili, vyhrali sme nakoniec úplne dominantne.

Ale aj tak, domácim veľká pochvala.

Za futbal, za prístup, za atmosféru.

Bavil som sa celý zápas.


goal comjpg

FC Barcelona, zdroj: goal.com

 

 Pozriem sa teraz svojimi očami na výkony hráčov FC Barcelona, ak dovolíte.

 

Ter Stegen: 8

S chladnou hlavou čelil každému jednému náznaku nebezpečenstva. Napriek obrovskému nasadeniu a snahe domácich k nemu okrem nechytateľnej gólovej strely neprešlo nič. Centre smerujúce do jeho územia s prehľadom stiahol do náručia. Kombinovanie so spoluhráčmi opäť absolútne presné. Jeho zrýchlenie hry dlhým výkopom, či vyhodením poslalo spoluhráčov niekoľkokrát do bleskového protiútoku.  

 

Roberto: 7

Na začiatku si chvíľu nevedel poradiť s rýchlym pohybom súperových hráčov meniacich často miesta a pozície. Neskôr sa upokojil, chytil tempo a rytmus zápasu a spolu s kolegami dostatočne zatvoril nebezpečné priestory. Veľmi slušné predstavenie u ťažkého súpera. V tomto type zápasu bol asi vhodnejšou voľbou, ako Semedo.

 

Piqué: 10

Absolútne svetový výkon absolútne svetového stopéra. Piqué znovu hral, ako keby to mal byť jeho posledný zápas. Neuveriteľná stena plná energie a sústredenia. Nasadenie na maxime. Bojovnosť a dostatočná tvrdosť nášho elitného stopéra v súbojoch dodala zápasu z našej strany šťavu. Bol opäť totálnym lídrom burcujúcim a nútiacim aj spoluhráčov k tou najlepšiemu ukrývajúcemu sa veľakrát za neochotu ísť na krv.

Líder, líder, líder.


zimbiojpg

Piqué, zdroj: zimbio.com

 

Lenglet: 8

Inteligentný výkon nenápadného hráča. Aj včera dokázal svoj obrovský pokrok. Tvrdé a presné zákroky pri súbojoch, či rozumné zastavenie súpera v dostatočnej vzdialenosti od brány. Párkrát dokonca vyviezol loptu do stredovej zóny. Aj tentokrát veľmi spoľahlivý.

 

Alba: 9

Výborná celozápasová jazda malého ľavého obrancu. Rýchlostne a pozične absolútne v poriadku. Časté nábehy až za obranu do voľných priestorov trhali obarnu súpera na márne kúsky a ničili všetky jeho snahy o ubránenie bleskových kontier Barci. Viazal na svoju stranu obrancov, kombinoval, bránil.

Alba v tom najlepšom možnom vydaní.

 

Semedo: 6

Hm, bol som z jeho výkonu trochu v rozpakoch. Nezachytil príliš tempo zápasu a pripadal mi mierne stratený a nesústredený. Neskôr sa to zlepšilo a začal produkovať sebe typické nábehy po čiare smerom dopredu. Nie celkom presvedčivo reagoval pri obranných činnostiach robiac dosť často pozičné chyby.  

 

Arthur: 7

Pohyb aj tentokrát zdobil hru mladého strednopoliara. Snaha bola opäť enormná. Lenže prihrávkovo a kombinačne to nebolo úplne ono. Súper hral na hranici rizika a presoval už na našej polovici. Pod tak vysokým tlakom sa občas ukázala chybička. Nebolo to tentokrát úplne dokonalé, ale to sa stáva.

 

Busquets: 7

Úvod bol v podaní hráča, ako z hororu. Prvé tri prihrávky pokazil a založili nimi súperove útoky vo veľmi nebezpečnej zóne ihriska. Pri tak neorganizovanom priebehu stretnutia plnom rýchlych zmien držiteľa lopty a až chaosu nedokázal naplno prejaviť svoj zmysel pre diktovanie tempa a organizáciu hry. Tá sa viac ukáže počas našej hernej dominancie v držaní lopty. Ale určite dokázal svojimi skúsenosťami a pozičným vykrývaním priestoru udržať protivníka na uzde.

 

Rakitič: 7

Štvorčlenná záloha? Áno. To je presne vhodná zostava na náročného súpera v náročnom prostredí. A tu sa aj Ivan cíti výborne. Znovu tvrdo odpracovaný zápas. Počas agresívneho napádania domácimi hráčmi sa občas ukázala aj chyba, ale skúsenosť dvojice Busquets + Rakitič premiešaná energiou Arthura a vypočítateľnou silou Vidala fantastickým spôsobom znemožnila Betisu robiť nám problémy. Štvorica prinútila domácich hrať ďaleko od nášho pokutového územia. A o hru dopredu sa staral iný hráč.

 

Vidal: 10

Argentínska doga uvoľnená z reťaze po týždňovej hladovke. Od prvého písknutia rozhodcu až po to posledné neustály pohyb, neustále vyhľadávanie stretu a súboja, neustále ponúkanie sa do kombinácie. Hráč behal aj v šatni počas prestávky a bežal aj po zápase domov do Barcelony. Neskutočne silná osobnosť včerajšieho zápasu. Jeho zaradenie do základnej zostavy bolo miernym prekvapením, lenže už po piatich minútach som jeho opodstatnenosť uznal. Jeden z našich absolútne najlepších hráčov.


1542018896-Pique-admits-Barca-have-defence-problems-after-Betis-shock-reutersjpg

Vidal, zdroj: timesnews.com

 

Coutinho: -

Len krátka chvíľa na ihrisku, ale napriek tomu krásne držanie lopty, aktívny pohyb a úspešné pokusy o kombináciu. Výborné náznaky zlepšenia.

 

Aleňa: -

Len taktické striedanie, lopty sa ani nedotkol.

 

Suárez: 10

Toto je teda kolík na pohľadanie. Čistý blázon. Sólový nájazd na brankára nepremení. Čistú šancu v pokutovom území sám pred brankárom nepremení. A potom dá taký gól... Cvok. Prihrávka na Messiho zakončenie? Veď vravím, čistý blázon. Včera fantastický výkon. Drel, napádal, ponúkal sa, zakončoval, prihrával. Bol plný energie a to už po niekoľkýkrát za sebou. Škoda zranenia, asi dva týždne bude mimo. Oddýchne si a potom roztrhá MU v LM.


sportnews comjpg

Suárez, zdroj: sportsnews.com

 

Messi: 10

Mééééssíííí, Mééééssíííí, Mééééssíííí...

Nie, to nebol chór návštevníkov na Barcelonskom Camp Nou oslavujúcich nejaký podarený kúsok nami obdivovaného Argentínskeho kúzelníka.

Lebo Barca tentokrát na svojom vlastnom štadióne nehrala. Ten spev plný obdivu sa ozýval na inom mieste nádhernej krajiny na juhu starého kontinentu.

Bol to spev úžasných fanúšikov domáceho Realu Betis Sevilla, ktorým vzdali hold najlepšiemu hráčovi sveta za jeho výkon. Ten bol znovu predvedením nereálnych vecí, neskutočných zakončení a prihrávok. Messi bol absolútne nebrániteľný a nezastaviteľný.

Robil si na ihrisku so súperom to, čo si práve zaumienil.

Neuveriteľné a pre mňa nepochopiteľné.


newsfinder comjpg

Messi, zdroj: newsfinder.com

 

Ak by som mohol dať 30, dám. Ak by som mohol dať 40, dám. Aj 50 by som dal.

Tri góly a ja nedokážem ani náhodou určiť sám pre seba, ktorýže bol najkrajší. Lebo všetky tri by boli ozdobou kariér tisícok hráčov behajúcich po svetových ihriskách.

Niekde som čítal, že po kariére niekto urobí zostrih najlepších akcií malého fenoména. A že bude celkom určite trvať 5 hodín. A veru, 10 minút by som dokázal zostrihať iba za včerajšok.

Neuveriteľné návraty do obrany a odoberanie lopty prekvapeným súperom bolo od Lea nečakaným spestrením zápasu. Jeho prechod do útoku absolútne skvostný a prihrávky počas dirigovania hry takisto. K tomu všetkému pridal také nádherné góly, že mi pri sledovaní a počúvaní spevu domácich na jeho adresu tiekli slzy.

Včera som opäť pocítil naplno božskosť Messiho.

Jeho vplyv na spoluhráčov, na protihráčov, na vlastných fanúšikov, na súperových fanúšikov.

Kto má rád futbal, nemôže nemať rád tohto hráča.

Futbal = Messi.

Absolútne pravidlo. Základná poučka futbalu.

To nie je upracované a tvrdo vydreté umenie behajúcich atlétov.

To je čistá HRA. Zábava. Ako keby hral na ulici s malými deťmi.

Veľa hráčov dostalo do vienka veľa talentu, veľa energie, veľa futbalového myslenia.

Ale Messi dostal všetko v jednom balíku.

Som šťastný, že to môžem týždeň čo týždeň sledovať.

 

 sportenglish comjpg

zdroj: sportenglish.com


Valverde: 10

4-4-2. Zatvorený stred ihriska. Behajúca a tvrdo pracujúca záloha. Excelentý a prekvapujúco v základe nastupujúci Vidal. Eliminácia najväčších zbraní súpera.

Pán tréner, skvele. Perfektne.

Tím vie brániť, dáva veľa gólov a hrá rýchlo.

To je práca Valverdeho a nech si vraví kto chce a čo chce.


sportskeeda comjpg

Valverde, zdroj: sportskeeda.com

 

Priemerná známka tímu:

8,4

 

FCB TOP LINE:

Messi + Suárez +Piqué +Vidal


FCB légia skazy: -


Hodnotenie zápasu:

10

Mňam. To bolo skvelé divadlo z oboch strán. Enormné nasadenie domácich a ich snaha o vyrovnanú partiu z favoritom dodali potrebné energiu. Hostia sa pridali a v obrovskom tempe hrajúci futbalisti oboch tímov ma bavili po celý čas bez akejkoľvek hluchej pasáže. Nádherné góly, fantastické individuálne výkony. Paráda.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk