Real Madrid - FC Barcelona

EypAPjWWgAUijKojpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Ani presne neviem, ako mám vlastne začať. Hoci už viem ako skončím. Bude teda pravdepodobne lepšie začať koncom a potom sa uvidí. Nakoniec musím skonštatovať, že napriek niekoľkým výrazným AK je výsledok zaslúžený. No a teraz sa budem venovať tým AK a trochu si uľavím.

Ak by sme mali o kúsok viac šťastia, neinkasovali by sme druhý gól po zmene smeru lopty letiacej na bránu dotykom o chrbát Desta.

Ak by sme mali o kúsok viac šťastia, strela v posledných sekundách zápasu od výborne postaveného Moribu by skončila v sieti a nie na brvne.

Ak by pískal rozhodca nefungujúci kedysi ako šéf fanklubu Realu Madrid (nemám overené), kopali by sme podľa merítka nastaveného v tejto sezóne ligy určite pokutový kop po zákroku na Braithwaite v úplnom závere stretnutia.

Lebo to jednoducho bol faul na pokutový kop. To sú naše AK. Na druhej strane mal hostiteľ po únikoch do našej otvorenej obrany ešte niekoľko šancí a veru sme na prestávku po prvej polovici mohli odchádzať aj s vyšším gólovým mankom.

Zhrniem: zápas skvelý od oboch mužstiev. Prvý polčas ovládli domáci, v druhom sme boli lepší my. Šialené počasie paradoxne zápas neovplyvnilo, aj keď pohľad na od zimy sa trasúceho Messiho tak trochu trhal srdce. Úplne zle sme nehrali, nehrali sme ani úplne excelentne. Nedarilo sa vôbec útočnej dvojici, strácali sme v prehustenom priestore priveľa lôpt. Gól sme inkasovali hneď z prvého náznaku šance a na môj vkus priskoro. Stáva sa. Mne osobne výsledok a aktuálny stav v tabuľke neprekáža. Dávnejšie som sa vyjadril, že s prvou trojkou budem spokojný. Ak by to takto skončilo. Tá by nám ujsť nemala. No a dokonca súťaže sa hrá ešte o dosť bodov - 24, súperi podľa mňa stratia. Verím stále v dve trofeje, pohár a aj ligu. Nádej existuje. Bude to boj až do posledného kola? Uvidíme.

EypcbePXAAUF9sejpeg

Priebeh zápasu:

14´ Real Madrid dal gól! KARIM BENZEMA otvára skóre dnešného zápasu, domáci kapitán sa presadil po prihrávke z pravej strany a elegantnou pätičkou prekonáva ter Stegena – 1:0. Asistencia: Lucas Vázquez.

23´ Žltú kartu dostáva Pedri (FC Barcelona).

27´ Žltú kartu dostáva Ronald Araújo (FC Barcelona).

28´ Real Madrid dal gól! Druhý gól domácich v dnešnom zápase, TONI KROOS sa postavil k realizácii priameho voľného kopu, jeho strela bola tečovaná, na čo nedokázal zareagovať ter Stegen – 2:0! Bez asistencie.

34´ Vo vzduchu visel tretí gól domácich, po rýchlom protiútoku Vinícius Júniora zakončoval do žrde Valverde, následnú dorážku Vázqueza chytil dobrým zákrokom ter Stegen.

45+1´ Loptu z rohového kopu zatočil Messi až do brány, jeho pokus nakoniec skončil na brvne.

45+2´Alba vybojoval z ľavej strany ďalší rohový kop pre Barcelonu, lopta sa dostala k Messimu, ktorý na zadnej žrdi trafil iba Courtoisa.

60´ Barcelona dala gól! ÓSCAR MINGUEZA strieľa kontaktný gól, hosťujúci hráč prekonal Courtoisa po centri z ľavej strany strelou z voleja – 2:1. Asistencia: Jordi Alba.

62´ Vinícius Júnior mohol vrátiť domácim dvojgólové vedenie, jeho center si zblokoval takmer do vlastnej siete Araújo.

68´ Obrovská šanca domácich, Vinícius Júnior netrafil loptu hlavou ideálne, následná Kroosova hlavička neprekonala ter Stegena.

69´ Žltú kartu dostáva Nacho Fernández (Real Madrid CF).

83´ Zaváhanie domácich v obrane takmer potrestal Alba, hostia ešte protestujú a pýtajú si pokutový kop po zákroku Mendyho.

84´ Žltú kartu dostáva Jordi Alba (FC Barcelona).

89´ Žltú kartu dostáva Casemiro (Real Madrid CF).

90´ Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Casemiro (Real Madrid CF).

90+4´ Priamy voľný kop hostí, zrejme posledná šanca v zápase pre Barcelonu. Po strele Moribu nakoniec zvoní konštrukcia brány, vyrovnanie v zápase bolo veľmi blízko.

FC BARCELONA – Ronald Koeman

"Prvý polčas v našom podaní nebol dobrý. Ale na druhej strane, v jednej situácii mal byť pokutový kop, pre mňa je to jasné. Videl to každý na svete. Nechápem, ako čiarový rozhodca stojaci 10 metrov od incidentu nevidel, že Braithwaite bol rozhodený z rovnováhy. Hlavný rozhodca to vidieť nemohol, ale na to je tu VAR, aby o týchto situáciách rozhodol. Tento systém má pomáhať rozhodcom. V tomto zápase sme nehrali dostatočne dobre, ale na druhej strane by sme nemali byť poškodzovaní takýmito rozhodnutiami. Nie som jediný, kto je nahnevaný. Hráči sú sklamaní z rozhodnutia rozhodcu neodpískať penaltu. Niektorí hráči hrajú v tomto klube dlhé roky a na isté veci môžu mať iný pohľad, musíte sa ich opýtať. Vieme, že v prvom polčase sme nehrali na svojej úrovni a Real je veľmi silný súper. Bojujeme ďalej, o týždeň hráme o pohár a preto sa musíme zlepšiť a robiť si svoje. Samozrejme, že ľahšie sa bráni s väčším počtom hráčov, než útočí. Nechali sme priestor na protiútoky a v niektorých momentoch sme nebránili dobre. Chýbala nám aj finálna prihrávka, mali sme loptu, tá sa dostala k Messimu a Pedrimu, ale nakoniec sa nám nepodarilo vytvoriť nebezpečenstvo. Real bránil veľmi dobre a využíval rýchlosť počas protiútokov. Dnes sme prehrali s priamym rivalom, ale zostáva ešte 8 kôl, ktoré nebudú jednoduché pre žiadne mužstvo. O titul budeme hrať do samého konca."

REAL MADRID – Zinedine Zidane

Mali sme hru pod kontrolou a výhru sme si zaslúžili. Mali sme šance na tretí a dokonca aj štvrtý gól. Občas sme sa trápili, pretože tento zápas si veľa vyžadoval, rovnako ako zápas s Liverpoolom, ale to je to, čo od týchto tímov môžete očakávať. Je to zaslúžené víťazstvo Realu Madrid. Fyzicky sme na hranici. Bol to dnes obrovský zápas, ale taký je futbal a to je to, s čím sa musíme teraz vyrovnať. Je to dobrý pocit, keď máte tri body. Nebudeme nič meniť, musíme pokračovať, pretože sme ešte nič nevyhrali. Je to jeden zápas, tri body a nič sa nezmenilo, sme v boji ako ostatné tímy. Stále sme v oboch súťažiach, sme v Lige majstrov a stále chceme bojovať a vyhrávať. Nemali by sme sa ničoho báť, musíme veriť v prácu, ktorú robíme. Musíme pokračovať v tvrdej práci. Tím išiel na maximum a musíme si oddýchnuť do stredajšieho zápasu, ktorý bude veľmi ťažký.“

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com