maxresdefaultjpg

zdroj: youtube.com

Čierna a biela, svetlo a tma, oheň a voda, žena a muž, jing a jang…

Alebo Doktor Jekyll a Mister Hyde?

Ako inak porovnať výkon našich hráčov v polčase prvom a následne v polčase druhom? Ten prvý sme, dovolím si tvrdiť, úplne ovládli a do šatní bolo možné pri bežnej efektivite odchádzať za stavu 0:3 z pohľadu domácich. A v tom druhom by nebolo o čo hrať. Držali sme loptu a veľmi dobre kombinovali. Darili sa kolmé prihrávky, slušné bolo vyvážanie lopty od vlastného pokutového územia. Sústredená obranná štvorica s nadpriemerne hrajúcim Semedom nepustila domácich do ničoho. Na strane druhej, v našej útočnej fáze, sme dokázali vypracovať pre hráčov tri čisté gólové príležitosti.

Samostatný nájazd Arthura mal skončiť gólom, strela z ôsmych metrov od Griezmanna mala skončiť gólom a celkom určite mal gólom skončiť aj nájazd Messiho po skvelom vysunutí od Busquetsa.

V druhom polčase nás domáci zatlačli do defenzívy, napriek tomu sme mohli rozhodnúť v dvoch šanciach. Najprv Piqué po priamom kope z piatich metrov nebránený nepochopiteľne netrafil bránu a následne aj nová akvizícia Braithwaite po skvelom uvoľnení sa nenaložila so svojim nájazdom úplne stopercentne. To už bola ale posledná nádej na úspech, pretože z následného útoku domácich sme inkasovali. Extrémne slabo zakončujúci domáci krídelník Vinícius opäť zakončoval z ostrého uhla extrémne slabo. Lenže loptu smerujúcu priamo do náručia brankára nešťastne v sklze tečoval Piqué a na to Ter Stegen reagovať nemohol. Druhý gól padol v nadstavenom čase pri pokuse o vabank, keď Umtitimu nedal v rýchlostnom súboji šancu domáci striedajúci rýchlik Mariáno.

Pre úplnosť musím určite uviesť aj niekoľko nebezpečných situácií vyplývajúcich z celopolčasového tlaku na našu bránu, keď hlavne strela Isca bola nádherná a ceste lopty do brány zamedzil až famózny zákrok nášho brankára.

Takže takéto bolo derby. Z môjho pohľadu skvelé. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, tempo bolo miestami zbesilé, miestami sa hra takticky spomalila. Jeden polčas v našej réžii, jeden v súperovej. Spravodlivým výsledkom by bola zrejme remíza, povedzme v pomere 2-2.

Keby som musel rozhodnúť bez možnosti delenia bodov, asi by som sa priklonil k Realu Madrid.

O niečo lepší boli a treba im k výhre pogratulovať.

O týždeň po nasledujúcom kole sa totiž budeme na prvom mieste opäť vyhrievať my!!!

barcablaugranesjpg
zdroj: barcablaugranes.com

Screenshot_2020-03-02 la liga - Hada Googlom1png

Screenshot_2020-03-02 la liga - Hada Googlom2png

Screenshot_2020-03-02 la liga - Hada Googlom3png

Priebeh zápasu:

10´ Hneď za prvý faul v zápase vidíme žltú kartu. Tú dostáva Vinícius Júnior (Real Madrid CF), ktorý držal v črtajúcom sa rýchlom protiútoku Barcelony prenikajúceho Semeda.

19´ Žltú kartu dostáva Jordi Alba (FC Barcelona). Žltú kartu za šarvátku s Jordim Albom dostáva Daniel Carvajal (Real Madrid CF).

22´ Messi prihrávkou na ľavé krídlo uvoľnil Albu, ktorý loptu posunul zhruba na penaltový bod ku Griezmannovi. Francúz zakončoval z prvej, loptu však poslal tesne nad brvno Courtoisovej brány.

34´ Griezmann vysunul kolmou prihrávkou za obranu Realu Arthura, ktorý utiekol Kroosovi. Brazílčan prenikol do šestnástky domácich, kde však jeho zakončenie zlikvidoval vybiehajúci brankár Courtois.

urn-publicid-ap-org-4ce5bde63d40863266c187fc4be5941cSpain_Soccer_La_Liga_38037-780x520jpg

zdroj: theseattletimes.com

38´ Busquets krásnou prihrávkou pomedzi stopérov Realu Madrid vysunul do šestnástky Messiho, jeho strelu ale výborným zákrokom vyrazil gólman domáceho tímu Courtois.

56´ Rohový kop rozohrali domáci na krátko a Isco spoza šestnástky zakrútil loptu do horného rohu pri vzdialenejšej tyči. Niektorí domáci fanúšikovia i hráči už dvíhali ruky nad hlavu, gólman Barcelony ter Stegen však famóznym zákrokom loptu vyrazil mimo priestoru troch tyčí.

61´ Carvajal centrom takmer z bránkovej čiary našiel v strede pokutového územia voľného Isca, ktorého hlavičku na bránkovej čiary zastavil Piqué.

63´ Carvajal krásnym oblúčikom do šestnástky našiel na zadnej tyči voľného Benzemu, ktorý z voleja vystrelil nad ter Stegenovu bránu.

70´ Braithwaite sa hneď po niekoľkých sekundách na trávniku dostal cez Marcela do samostatného úniku, jeho oblúčik okolo vybiehajúceho brankára Courtoisa ale vykopol vracajúci sa hráč Realu Madrid.

Barcelona-lose-El-Clasico-Braithwaite-unlucky-at-the-first-goaljpg

zdroj: usanews.com

71´ Real Madrid dal gól! Konečne sme sa dočkali gólu a prichádza z kopačky domáceho hráča! Kroos kolmou prihrávkou vysunul do nábehu na ľavej strany VINÍCIUSA JÚNIORA, ktorý z krídla prenikol do šestnástky. Aj keď bol v pomerne ostrom uhle, tak vystrelil a Piqué, ktorý chcel zablokovať jeho strelu, ju zrazil mimo dosahu zasahujúceho brankára ter Stegena k bližšej tyči.

84´ Vinícius Júnior sa pretlačil cez stred barcelonskej obrany priamo pred brankára ter Stegena, nemecký gólman Barcelony mu ale loptu doslova vyrazil spod nôh.

85´ Žltú kartu za podrazenie prenikajúceho Casemira ostrým sklzom zozadu dostáva Lionel Messi (FC Barcelona).

92´ Real Madrid dal gól! Tak to bolo skvelé striedanie! MARIANO DÍAZ sa už po pár sekundách na trávniku dostal po autovom vhadzovaní cez Umtitiho do šestnástky. Z pomerne ostrého uhla zakončoval a aj keď sa pošmykol, tak dokázal loptu poslať cez brankára ter Stegena do siete.

Screenshot_2020-03-02 Real Madrid CF - FC Barcelonapng

Screenshot_2020-03-02 la liga - Hada Googlompng

Vyjadrenia trénera:

FC BARCELONA – Quique Setién

"Myslím si, že sme odohrali dobrý prvý polčas, súper ten druhý. Na začiatku druhého polčasu sme neboli presní, niektoré straty v nás vyvolali pochybnosti. Nepodarilo sa. Musíme zablahoželať Realu. Ak sa pokúšate hrať, je normálne chybovať. Keď súper vytvára tlak, nie je to jednoduché. Hráči Realu hrajú intenzívne, je potrebné ich vyzdvihnúť. Nie je jednoduché brániť a zároveň aj útočiť. V prvom polčase sa nám podarilo nad súperom dominovať, ale neskôr sme urobili chyby a začali sme o sebe pochybovať. Niekedy to závisí takisto aj od presnosti. My sme naše šance nevyužili, ale Real áno. Real vedie o bod, všetko sa môže ešte zmeniť. El Clásico nebolo rozhodujúce, so Zidanom sme to povedali obaja. V hre zostáva veľa bodov. Je to tvrdá prehra, takéto zápasy majú na nás vždy vplyv, ale máme dosť možností, aby sme si s tým poradili. Z tohto zápasu môžeme vyvodiť veľa pozitívnych aspektov."

zdroj: sport.sk, marca.com