Real Sociedad vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov

zdroj: twitter-fc barcelona.com

 

ter Stegen: 10

Plný počet bez kompromisu. Jeden gól, ten bol ale nešťastným spôsobom tečovaný. Inak fantastické zákroky, pokoj na lopte a presná rozohrávka. Zákrok proti strele vynikajúceho Silvu bol až neuveriteľný. Skvelý výkon!

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Baldé: 7

Prekvapujúco rýchly a technický. Alebo ani nie. Ja osobne som čakal na jeho mieste klasiku, dočkal som sa ale prekvapenia. Príjemného. Hráč podal veľmi dobrý výkon, postrážil si útok a aj obranu, čerešničkou bola asistencia na prvý gól po vynikajúcom nábehu.


Araújo: 6

Do rozostavenia 4-3-3 musí hrať určite ako stopér. A do rozostavenia 3-4-3? Tiež. Na pozíciu pravého obrancu je jednoducho priveľký, privysoký, priťažký. Má rýchlosť, ale obratnosť nikdy nemôže byť rovnaká, ako má hráč menšej telesnej konštrukcie. Na čiare nemá ako využívať svoj fyzický fond a slušnú pozičnú hru. A tak to aj vyzeralo, v prvom polčase hráči domácich behali po krídle ako nič. V druhej polovici to už bolo podstatne lepšie. Málo odvahy v pokutovom území súpera, trochu prekvapujúci moment.


Christensen: 7

Pokojný a celkom stabilný výkon. Bez prílišných rozdielov. Hrá si jednoducho svoje a na to sa maximálne sústredí. Do súbojov chodil dostatočne razantne a načas, rozohrávka presná. Spokojnosť.


García: 7

Z môjho pohľadu viac pri góle urobiť nemohol. Pustil som si ten moment viackrát, ale šancu reagovať inak a rýchlejšie nemal. Naopak, správne vyhodnotil situáciu a skvele sa hodil do zakončenia útočníka domácich. To, že sa lopta obtrela o stopérovu nohu a zmenila smer, je dielom náhody. A smoly. V druhom polčase bol výborný a presný v rozohrávke.


Gavi: 4

Málo. Na to, čo ukazoval v minulej sezóne, to bolo málo. Nemá formu, stratil (cielene?) agresivitu v súbojoch. Pravdepodobne by mu prospel oddych na lavičke s postupným naskakovaním do zápasu.

Pedri: 9

Absolútny motor mužstva. Nezastaviteľný a neúnavný motor ukázal aj prekvapujúcu rýchlosť s loptou. Dirigoval tempo, rozohrával viedol loptu, bojoval. Ak by strelil gól, dostal by plnú známku, aj keď to, samozrejme, nie je len o strieľaní gólov. Skvelý, fantastický.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

De Jong: 5

Slabšie predstavenie, ako som čakal. Chaos pri kombináciách, slabšia odolnosť v súbojoch. Chyba pred gólom zbytočná, ale stáva sa. Málo aktivity pri napádaní. Budem možno za kacíra, ale na Busquetsovu kvalitu to zatiaľ nestačí. Softvér má zatiaľ lepší kapitán.


Lewa: 10

Dokonalé. Pohyb od začiatku do konca. Tri šance a dva góly. Plus jedna asistencia. Chladnokrvný zabijak, s pozitívnou emóciou. Sťahoval sa dozadu a otváral priestor na nábehy, vzápätí okamžitý nábeh do zakončenia. Po príchode dvojice Fati – Raphinha začala útočná štvorica vystrájať zaujímavé kúsky. Bude ťažké brániť nás. Lewa bol vždy gólový a nie je dôvod, aby s tým prestal.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Ferran: 6

Zatiaľ málo. Neukázal formu a kvalitu z minulej sezóny. Menej sa pohyboval, vytváral menej prečíslení a nedarilo sa mu zakončenie. Zahral si, to je pozitívne. Ale výkon dobrý nebol.


Dembélé: 7

Začal strašne. Zapadol do prvo polčasového chaosu. Potom sa úroveň jeho hry zdvihla a začal jazdiť. Skvelý nábeh na skvelú prihrávku a tvrdé presné zakončenie. A po zemi. Gól.striedajúci hráči


Raphinha: 7

Dobrý vstup do zápasu, okamžite začal brúsiť čiaru smerom dopredu a aj dozadu. Zaujímavý a ťažko čitateľný hráč. Dôraz v súbojoch a snaha o neustále nábehy. Za krátky čas toho ukázal dosť. Pozitívne.


Alba: 7

Pripadal mi trochu odutý. Ale priniesol pokoj, podržal loptu. Vrátil ju vtedy, keď ju bolo treba vrátiť a dopredu ju posunul vždy v pravý čas. Skúsenosti ukázal, to poprieť nemôžem.


Fati: 10

Dieťa zase raz ukázalo, prečo je taký cenný. Asistencie ako z veľkej knihy a zakončenie ako z ešte väčšej knihy. Pokojný pohyb, pokojná rozohrávka. Úsmev na tvári a drvenie protivníka futbalovosťou a talentom. Skvelých pár minút.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Roberto: -

Málo času na hodnotenie.


Kessie: -

Málo času na hodnotenie.


tréner


Xavi: 10

Správna reakcia po prvej polovici zápasu. Zmena rozostavenia a viac útočenia. V pravý čas striedal, do hry poslal tých správnych hráčov. Výhra ide jednoznačne na jeho tričko.


Priemerná známka: 7,47


FC BARCELONA TOP: Pedri + Fati + ter Stegen + Lewa

FC BARCELONA TROP: Gavi


Peter Maďar

megabarca.sk