Real Sociedad - FC Barcelona

ExCOXHYWEAQjgPpjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Nedeľa večer priniesla dokonalé zakončenie príjemného víkendu. To, čo som videl počas zápasu nášho tímu sa nedá nazvať inak, ako rozprávka. Až neuveriteľným spôsobom dokázali naši hráči spojiť do jedného celku niekoľko detských príbehov.

Počas zápasu sa mihli v dejovej línii pasáže z Malého princa (premeny snov na realitu), videl som náznaky z kedysi kompletne sledovaného Matelka (Malý televízny kolotoč) a dokonca aj z Macka Uška ("Huncút som a rád sa hrám...").

Kolotoč nebol malý, bol obrovský a krútil sa extrémne rýchlo. Domáci sa na ňom vozili a vozili a nakoniec sa im krútili hlavy tak, že nimi bezmocne krútili nechápajúc, aké tornádo sa prehnalo ich nádherným štadiónom spievajúc si detskú hymnu práve z rozprávky o malom hravom medvedíkovi.

Barca sa zabávala, hrala a trestala. Ponúkli sme neuveriteľne pestrú zmes krátkych kombinácií, neskutočný pohyb bez lopty s agresívnym tlakom na rozohrávku domácich. Hráči behali a ponúkali sa na prihrávku. Menili si miesta a otáčali hru v nečakaných momentoch a smeroch.

ExCbWBbW8AExPVJjpeg

Barca bola skvelá, presná, dynamická, bojujúca.

Dominovala tak, ako zvykla dominovať za „starých“ čias počas éry legendárneho trénera Guardiolu. Pestrá mozaika nádherných akcií priniesla ešte krajšie góly.

Prihrávka Busquetsa na Messiho bolo počítačom riadená a naprogramovaná na milimeter presne.

To by som mohol pozerať dookola.

Kombinácia pred piatym gólom? Nenormálne, určite nie bežné. Domáca obrana bola rozobraná na maličké súčiastky a len dobrý opravár to ešte poskladá do pôvodného stavu.

Dva góly skvelého Desta? Únik Albu popri domácom obrancovi?

Neúnavná snaha Dembélé o strelenie gólu končiaca zaslúženou oslavou?

Kristepane, to ani nie je možné, ako sme hrali.

Ak to porovnám s jeseňou, nechce sa mi veriť, ako sme sa zdvihli.

Z mužstva ide energia, sila, emócia.

A zachytila aj mňa. Naplno, krásne, celého. Vôbec sa za to nehanbím, teším sa.

Chcem si to vychutnať naplno.

Barca, v nedeľu večer si bola úžasná.

football24newsjpg
zdroj: football24news.com

Priebeh zápasu:

9´ Žltú kartu dostáva Martín Zubimendi (Real Sociedad San Sebastian).

24´ Po individuálnej akcií sa ku zakončeniu dostal Alexander Isak. Vyslal prízemný pokus smerujúci do stredu brány. Marc-Andre ter Stegen si na svoje konto pripíše úspešný zákrok. Domáci s rohovým kopom.

27´ Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).

37´ Barcelona dala gól! ANTOINE GRIEZMANN napálil odrazenú loptu, ktorá si k nemu našla cestu vo vnútri šestnástky a mieril presne. Stav stretnutia je 0:1!

39´ Parádny pas skrz obranu súpera si spracoval Alexander Isak na hranici šestnástky a vystrelil smerom do ľavého dolného rohu siete. Tento zámer dobre odhadol Marc-Andre ter Stegen a parádne sa po lopte hodil.

43´ Barcelona dala gól! Lionel Messi krásnou prihrávkou za obranu našiel osamoteného SERGIÑA DESTA, pred ktorým stál už len Alejandro Remiro. Toho strelou ku vzdialenejšej žrdi prestrelil a skóroval. Stav stretnutia je 0:2! Asistencia: Lionel Messi.

53´ Barcelona dala gól! Jordi Alba priviezol loptu do pokutové územia, posunul ju do predbránkového priestoru, kde si zbehol SERGIÑO DEST, ktorý strelou z prvej skóroval. Stav stretnutia je 0:3! Asistencia: Jordi Alba.

56´ Barcelona dala gól! Sergio Busquets vyslal presný pas za obranu, na ktorý si nabehol LIONEL MESSI. Prenikol do šestnástky, odkiaľ prestrelil bezmocného gólmana. Stav stretnutia je 0:4! Asistencia: Sergio Busquets.

71´ Barcelona dala gól! Tento presný zásah mu už nikto nezoberie. OUSMANE DEMBÈLÉ si prevzal presný pas, zbytočne nešpekuloval a vyslal na bránu prízemnú strelu, ktorá zapadla ku vzdialenejšej žrdi. Stav stretnutia je 0:5! Asistencia: Ilaix Moriba.

77´ Real Sociedad San Sebastian dal gól! Carlos Fernández doručil loptu na kopačku ANDERA BARRENETXEA, ten skúsil svoje strelecké šťastie a zakončil približne z dvadsiatich metrov a strela to bola nádherná. Našla si cestu do ľavej šibenice. Stav stretnutia je 1:5! Asistencia: Carlos Fernández.

79´ Žltú kartu dostáva Igor Zubeldia (Real Sociedad San Sebastian).

88´ Žltú kartu dostáva Martin Braithwaite (FC Barcelona).

89´ Barcelona dala gól! Kombinácia ako s rozprávky, na ktorej konci bol kto iný ako LIONEL MESSI. Jeho zakončenie aj s prispením ľavej konštrukcie končí v sieti. Stav stretnutia je 1:6! Asistencia: Jordi Alba.

90+4´ Žltú kartu dostáva Carlos Fernández (Real Sociedad San Sebastian).

marcajpg

"Samozrejme, že Real Sociedad je ťažký súper. Náš tím bol dnes fantastický, pretože ak si zaslúžite víťazstvo v takom pomere, to znamená, že ste odohrali veľmi dobrý zápas. Na začiatku sezóny sme mali isté problémy, ale zlepšili sme niektoré veci. Každé mužstvo potrebuje čas, aby sa naučilo spolupracovať s novým trénerom. Predsezónu sme začali dobre, v lige sme potom mali výpadky formy, ktoré nás stáli trochu bodov. Robili sme individuálne chyby a naša efektivita nebola uspokojivá. Mužstvo sa nepochybne zlepšilo, hlavne je cítiť sebadôveru a cíti sa komfortne na ihrisku, čo je dôležité. Myslím si, že odkedy sme zmenili systém, naša hra v obrane sa zlepšila. Zároveň je to riskantné, pretože často dochádza k situáciám jeden na jedného, kvôli čomu každá chyba môže rezultovať v gól. Ale mužstvo si verí, dokáže hrať efektívny presing na polovici súpera, k tomu sa cíti komfortne v útoku. Najlepšie, čo môžeme urobiť, je zostať v tejto forme čo najdlhšie. Dôležité je, aby sme k zápasom pristupovali s plnou koncentráciou, dôležitá je hra v momente, keď nemáme loptu. Využívame vysoký presing a sme silní v obrane. Hráči sú v dobrej fyzickej kondícii a dôležitá bude efektivita pred bránkou súpera. Ako som povedal, zlepšili sme isté aspekty, ťaháme dlhú sériu zápasov bez prehry. Sme v dobrej forme, ale stále sme za Atléticom. Aj Real Madrid je v čoraz lepšej dispozícii, preto boj bude trvať do posledného kola. Musíme myslieť zápas za zápasom. Je to dôležité predovšetkým pre nás samotných, že sme v dobrom momente, veríme si. Zlepšili sme veľa aspektov, ale nezdá sa mi, aby sme teraz začali vyhrávať všetky zápasy takýmto výsledkom. Každý zápas je ťažký a je jedno, proti komu sa hrá. Musíme byť pripravení postupne na všetky zápasy. Mužstvo hrá po zmene systému komfortnejšie. Máme veľa talentovaných hráčov, medzi nimi aj bekov, ktorí majú v tomto rozostavení viac priestoru. Využili to počas zápasu, ale zdôrazniť je potrebné mentalitu celého tímu. Zaslúžili sme si vyhrať, v zápase sme dominovali a boli sme veľmi efektívni. A čo sa týka dnešného zápasu, je jasné, že to bol výborný darček k narodeninám nie len pre mňa, ale aj pre Jordiho Albu a Antoine Griezmanna. S týmto výsledkom sme spokojní."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com