Real Sociedad - FC Barcelona

youtubejpeg
zdroj: youtube.com

Neľutujem ani minútu z tohoto zápasu. Neľutujem ani náhodou, že som ostal dlho hore a ráno som sa o 5:00 ledva vyhrabal z postele a celý deň som sa následne potácal ako mátoha.

Pretože som videl veľmi zaujímavý zápas medzi dvomi výbornými tímami. Pretože obidva tieto tímy sa riadne a športovo popasovali o postup do finále SUPERPOHÁRA 2021.

Zápas mal z môjho pohľadu veľmi vysoké tempo a hra sa prelievala z jednej strany na druhú v pravidelných intervaloch. Raz sme dominovali my, raz súper. V určovaní vývoja sa striedali v takých zaujímavých časových úsekoch obaja protivníci. Možno mierne navrch sme herne mali my, súper na druhej strane ponúkol také čistejšie príležitosti. Získali sme nesmierne veľkú výhodu strelením prvého gólu a trúfam si povedať, že pokiaľ by sme neinkasovali z penalty po náhodnej ruke v pokutovom území, tak by sme dokázali v tomto zápase domácich udržať na nule v počte strelených gólov a zvíťazili by sme v riadnom hracom čase.

Predĺženie ponúklo tiež kvalitné predstavenie vo vysokom tempe a bez akéhokoľvek špekulovania, či kalkulácií. Oba tímy chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nakoniec museli predsa len rozhodnúť pokutové kopy, v ktorých pevnejšie nervy mali naši hráči.

V zápase sa mi páčil výkon de Jonga, ktorý sa síce 20 minút zahrieval do prevádzkovej teploty, ale potom predviedol špičkový výkon okorenený krásnym gólom. Slušne zahrali opäť Griezmann a Dembélé. Presvedčivú formu predviedol už v druhom zápase za sebou Busquets. No a najlepším v našom drese bol bez akejkoľvek debaty ter Stegen, ktorý v riadnej hracej dobe a v predĺžení zvládol niekoľko extrémne náročných situácií a výkon vyšperkoval v penaltovom rozuzlení.

Citeľne chýbal (v aktuálnej forme hrajúci) Messi, ktorý by z najväčšou pravdepodobnosťou tých niekoľko zaujímavých protiútokov vyriešil lepšie, teda gólovo.

Hráme finále, máme šancu na prvú trofej v tejto sezóne. Súperom nebude očakávaný Real Madrid, ten svoje semifinále nezvládol. Budem trochu škodoradostný, veď to patrí k tomu: TAK MU TREBA!

A teraz s pokorou a úctou k finálovému súperovi, ktorým je Athletic Club Bilbao, si želám krásnu výhru a pohár nad hlavami našich hráčov.

twitter fcb3jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Priebeh zápasu:

17´ V zaujímavej príležitosti sa ocitol Alexander Isak potom, čo ho uvoľnil presnou prihrávkou Oyarzabal. Ter Stegen ale švédskemu strelcovi skvele zmenšil strelecký uhol a natiahnutou pravou rukou pokus vyrazil.

39´ Barcelona práve strelila gól! Katalánci prikurovali pod kotlom viac a viac a odmenou im je prvý gól! Braithwaite výbornou prihrávkou uvoľnil po ľavej strane Griezmanna, ktorý mal hlavu hore a centroval presne na hlavu FRENKIEHO DE JONGA, holandský stredopoliar dokázal poslať loptu do siete aj napriek záklonu. Remiro za loptou naťahoval ruky zbytočne.

49´ Hlavný rozhodca Munuera odpískal penaltu v prospech Realu Sociedad! Strelec jediného gólu de Jong zasiahol loptu rukou, arbiter po chvíľke váhania ukázal na biely bod.

51´ Real Sociedad práve strelil gól! MIKEL OYARZABAL po celú dobu sledoval pohyb gólmana ter Stegena. Súboj nervov vyhral, loptu poslal do voľnej polovice brány.

54´ Žltá karta pre Dembélého a veľmi nebezpečná štandardná situácia pre Real Sociedad. Francúzske krídlo sa poriadne hneval a môže b rád, že nedostal aj druhú.

58´ Tretia žltá karta v zápase, druhá do tímu Realu Sociedad. Robin Le Normand pochopil, že rýchlostný súboj s Dembélém nemá šancu vyhr a tak Francúza zastavil zatiahnutím za dres.

94´ Joseba Zaldúa mohol priblížiť finále bližšie Realu Sociedad! Za hranicou pokutového územia napriahol k veľmi podarenému pokusu smerujúcemu do pravého horného rohu, avšak ter Stegen sa skvele vyšponoval a končekmi prstov loptu vytesnil nad brvno!

97´ Oscar Mingueza musel proti Barrenetxeovi zatiahn ručnú brzdu v podobe faulu. Proti žltej karte španielsky obranca ani neprotestuje.

100´ Antoine Griezmann v strede ihriska zachytil zlú spätnú prihrávku Guevaru, ihneď prihral po svojej ľavej strane Dembélému. Francúz sa zasekávačkou zbavil Le Normanda, vzápätí však vyslal slabú strelu, s ktorou nemal Remiro žiadne problémy!

112´ Exekúciu priameho kopu si zobral na starosť Antoine Griezmann. Početny múr neprestrelil, ale akcia pokračovala a francúzsky útočník sa dostal do o poznanie väčšej šance po centru zľava. Volejom však napálil len dobre postaveného Remira!

113´ Gólová šanca aj na druhej strane. Oyarzabal pretiahol center na Adnana Januzaje, ktorý musel v poslední chvíli brzdiť pohyb, čo malo vplyv na slabšie zakončenie. Ter Stegen loptu len vyrazil späť k belgickému futbalistovi, ktorému dorážka pätičkou vôbec nevyšla.

115´ Adnaj Januzaj je po svojom príchode na trávnik veľmi nebezpečný! Bez väčších problémov utiekol po pravej strane unavenému Albovi a s loptou sa dostal až do vápna. Akciu vyriešil strelou na zadnú tyč, proti ktorej ter Stegen ešte dokázal vystrčiť pravú ruku a lopte zabránil v ceste do siete. Výborný zákrok!

118´ Adnan Januzaj nemá dosť! Bol to práve on, kto sa chopil rozohrávky voľného priameho kopu. Technickou strelou krútil loptu k pravej tyči. Ter Stegen sa lopty jemne dotkol ľavou rukou, lopta skončila na ľavej časti bránkovej konštrukcie!

zdroj: marca.com

"Na mužstvo som hrdý, pretože ak do úvahy vezmeme problémy v kádri v tomto momente, bola to ťažká úloha. Zahrali sme dobre. Viem, že aj Real mal svoje šance, ale po penaltovom rozstrele sme vyhrali zaslúžene. Pokiaľ ide o Lea, musíme počkať niekoľko dní. Až potom sa uvidí, či bude vo finále môcť hrať. Je pravda, že tento zápas bol veľmi intenzívny do poslednej minúty.