Real Valladolid CF - FC Barcelona

youtubejpeg

zdroj: youtube.com

Tak predsa sa nakoniec podarilo hráčom nášho tímu dať svojim verným fanúšikom krásny vianočný darček. Tak predsa sa podarilo zvíťaziť na výjazde u súpera, kde sme sa doteraz vždy na výhru natrápili dosýta. A nebolo to len gólmi, čo bolo pre mňa osobne extra potešujúce. Bolo to aj hrou na veľmi slušnej úrovni. Možno si teraz trochu (alebo pokojne aj trochu viac) prihrejem polievočku. K celkovému pozitívnemu dojmu prispela určite skutočnosť, že sa v priestore okolo pokutového územia nepohybovala mnou kritizovaná trojica rovnako naladených hráčov. Hral z nej iba kapitán a treba uznať, že mu viac miesta vyhovovalo. Hral dobre, dokonca veľmi dobre. V porovnaní s posledným zápasom to bolo, ako hovoria v Čechách, NEBE a DUDY!!! Tak veľa kilometrov už dlho nenabehal. Tak aktívne už veru dlho súpera neponaháňal. A opäť rozdával radosť, lopty, časované prihrávky, presné centre. A zakončoval. Prekonal streleckú smolu a v jeho tvári sa dokonca občas objavil úsmev. Som nesmierne zvedavý, čo prezradí v avizovanom rozhovore 27.12.2020 a čo to spôsobí v celkovej atmosfére. Pretože taký fenomén, ako je Messi, môže pozitívne a negatívne zamávať aj tak veľkým klubom, ako je FC Barcelona. Vrátim sa ale k tej myšlienke spred pár riadkov. Messi hral sám a fungovalo to. Okolo neho sa pohybovali hráči ochotní pracovať pre neho a odovzdať všetky sily na servis kapitánovi. No a ďalšou alternatívou je oddych legendy a nástup Coutinha. Ten s rovnakým servisom iste nedodá tímu až toľko ako Messi, ale v spolupráci s Griezmannom sa to podariť môže. Bola by to iná zostava, iná hra a iná možnosť. To je iste dobré, však?

skysportsjpeg

zdroj: skysports.com

Prekvapivým ťahom bolo určite rozostavenie s tromi stopérmi už od úvodu, ak teda mám začať odzadu. Nakoniec, odzadu to predsa vôbec nie je zlé, hm? Krajní obrancovia získali pár metrov k dobru pri ofenzíve operujúc hlavne v krídelných priestoroch. Mierne zatiahnutý Pjanić spolu s obrannými stĺpmi vyplnil priestor vhodný pre zrod nebezpečných kontier súpera. Ukázalo sa to byť jedným z rozhodujúcich detailov zápasu. Súper nemal v prvom polčase vôbec nič, v druhom po striedaniach dve-tri šance za rozhodnutého stavu. Fungovalo to aj dozadu, aj dopredu. Pošramotené renomé si mierne napravil Lenglet hrajúci dobrý zápas aj s bonusovým streleným gólom. Páčili sa mi sústredenosťou aj obaja zvyšní strední obrancovia. Výborná bola dvojica v strede Pjanić – de Jong. Skvelý bol Pedri ukazujúci parádne veci smerom dopredu v kombinácii a individuálnych prienikoch. Z ihriska odchádzal totálne vyčerpaný a tak si to predstavujem u každého hráča. Odovzdanie všetkých síl a celého umenia musí priniesť pri kvalite kádra výsledky. Musí. Dva super svetové zákroky vytiahol ter Stegen, po celý zápas pôsobiaci sústredene. O Messim som písal, opäť bol fenomenálny.

Zaujal ma, a už budem s mudrovaním končiť, aj fakt o nabehaných kilometroch mužstva. V 80 minúte sme prekonali 100 km a to už asi nebolo dlho. Takže znovu: behať, behať a behať.

Ďakujem hráčom aj osobne za darček pod stromček.

A ďakujem aj čitateľom za trpezlivosť pri čítaní mojich výplodov.

Prajem krásne sviatky.

VISCA EL BARCA!

lapelotitajpeg

zdroj: lapelotita.com

Priebeh zápasu:

20´ Teraz to už ale Messi spravil veľmi dobre. Narazil si s Pedrim a mieril pod brvno, skvele zasiahol Jordi Masip.

21´ Barcelona dala gól! Center z rohu na zadnú žrď síce ešte nebol zakončený, ale prišiel pas naspäť a CLÉMENT LENGLET vyslal za Masipa nechytateľnú hlavičku po pase od Messiho.

36´ Barcelona dala gól! Lionel Messi poslal loptu do šestnástky, Sergiño Dest ju z jej pravej strany nasmeroval do päťky a MARTIN BRAITHWAITE zakončil do odkrytej časti bránky.

45´ Lionel Messi si zbehol za obranu na presnú loptu, razom mal veľkú šancu. Výborne proti nemu vybehol Jordi Masip a zakončenie zblízka zlikvidoval.

50´ Martin Braithwaite si výborne nabehol medzi oboch stopérov súpera, našiel si pas zľava a vo veľkej šanci minul bránku.

53´ Pablo Hervías poslal výbornú strelu namiesto centru. Len tesne minul zadnú žrď, navyše Toni Villa mohol loptu ešte hlavou upratať. Tiež mu chýbalo málo.

58´ Lionel Messi strieľal ľavou nohou presne k žrdi, výborný zákrok vytiahol Jordi Masip, inak by lopta skončila v sieti.

62´ Žltú kartu dostáva Jordi Alba (FC Barcelona).

65´ Barcelona dala gól! LIONEL MESSI prekonal rekord Pelého v počte gólov za jeden klub. Strelil svoj 644. presný zásah za FC Barcelona. Krásnou pätičkou ho do šestnástky uvoľnil Pedri a kapitán "Blaugranas" zamieril presne k žrdi.

68´ Žltú kartu dostáva Frenkie de Jong (FC Barcelona).

72´ Kike mal veľmi dobrú streleckú pozíciu na hranici pokutového územia, jeho pokus pod brvno brankár Marc-André ter Stegen vyrazil na roh.

77´ Žltú kartu dostáva Joaquin Fernández (Real Valladolid).

78´ Žltú kartu dostáva Roque Mesa (Real Valladolid).

88´ Sergi Guardiola strieľal z hranice pokutového územia, tesne minul bránku. Bola to výborná šanca.
90´ Philippe Coutinho strieľal z hranice pokutového územia, jeho prudkú ranu Jordi Masip nedokázal zastaviť, trafila žrď.

90+2´ Lionel Messi mohol navýšiť skóre v nadstavenom čase. Dostal sa až k päťke, okolo Masipa trafil žrď. Bola to už jeho desiata strela v zápase.

90+4´ Jedenásta strela Messiho smerovala z hranice šestnástky k žrdi, skvele zasiahol Jordi Masip.

zdroj: marca.com

"Dnes sme zmenili rozostavenie, aby sme mali väčšiu kontrolu zozadu a aby sme využili schopnosti našich krajných obrancov. Vďaka tomu sme mali troch stopérov proti dvom útočníkom súpera, stred poľa bol viac prehustený. Hráči boli koncentrovaní, tento zápas chceli vyhrať a vytvorili si veľa príležitostí na strelenie gólu. Som spokojný s prácou, ktorí hráči odvádzali počas celého zápasu. Pred koncom sme urobili niekoľko chýb, ale mužstvo hralo dobre od samotného začiatku, využívalo vysoký presing a získavalo loptu a zároveň si vytváralo situácie na strelenie gólu. Nasledujúci odpočinok potrebujeme, pretože hráči sú veľmi unavení z dôvodu veľkého počtu zápasov. Teraz majú niekoľko dní voľna pre svoje rodiny, neskôr sa vrátia do tréningov pred nasledujúcim zápasom. V súčasnosti nech sa sústredia na sviatky."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com