Real Valladolid vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


football-espana netjpg

zdroj: football-espana.net


Základná zostava:


Ter Stegen: 10

Jediná záruka kvality aj v tomto zápase potvrdila vysokú štandard. Zvládol s noblesou ťažké zákroky proti gólovým strelám súpera. Veľmi presne rozohrával aj na dlhšie vzdialenosti. Pokojný a sústredený. Z troch bodov idú minimálne dva za ním.


eldiadevalladolidJPG

zdroj: eldiadevalladolid.es


Semedo: 7

Vynikajúci v prvom polčase. Nábeh za nábehom. Prihrávka za prihrávkou. Perfektné načasovanie pohybu smerom dopredu a skvelá kombinácia. Dve z prihrávok boli gólové a len slabšie zakončenie Puiga a trápny pokus Griezmanna zobrali pravému obrancovi body za asistencie. Ocitol sa po výbornej práci s priestorom v obrovskej šanci, nepremenil ju. V druhom polčase sa nepochopiteľne výkonnostne zrútil a postupne úplne vytratil z ihriska. Ani dopredu, ani dozadu nepredviedol nič.


Piqué: 8

Tvrdá práca na hrane fyzických schopností. Bránili v podstate len v dvojici so stopérskym kolegom. Obrovský akčný rádius, súboje ne zemi a vo vzduchu. V podstate si so všetkým poradil, nábeh súperovho hráča za jeho chrbát prišiel z hĺbky poľa a zachytiť ho mal strednopoliar. Zabránil obetavosťou veľkému počtu nebezpečných prihrávok a vládol aj pri štandardných situáciách. Po faule ne neho sa mal pískať jednoznačne pokutový kop. Ale asi nemal na sebe oblečený správny dres.


Lenglet: 8

Inkasoval žltú kartu za neexistujúci faul. Niekoľko tvrdých zákrokov z jeho strany potrestaných nebolo. Vzhľadom na trend pískania bol správne nahradený Araujom. Červená karta hrozila v každom momente. Inak podobne, ako u kolegu, tvrdá práca a veľmi dobrá pozičná hra. Trojuholník brankár – stopér – stopér fungoval správnym spôsobom.


Alba: 6

Priemerný výkon. Menej arogantných úsmevov a via behania jeho prejavu prospeli, ale nebolo to ono. Chýbala väčšia snaha o prieniky po strane, spoluhráč na opačnej strane ho tentokrát zatienil.


Vidal: 9

Jeho živelnosť slávila úspech. Na konci zápasu bol úplne vyžmýkaný. Odovzdal zo seba všetko, strelil gól, fauloval, aj bol faulovaný. Absolvoval vydarený zápas. Vyvaroval sa zbytočných pozičných chýb, hoci jeden nábeh súperovho hráča nezachytil včas a len jeho zakopnutie v našom pokutovom území nás zachránilo od inkasovania. To sa však stáva. Skvelý výkon.


onefootballjpg

zdroj: onefootball.com


Roberto: 5

Neviditeľný. Len opatrné posúvanie lopty. Občas nenápadný pokus o kolmicu na nikoho. Vyváženosť obrannej a útočnej činnosti neznamenala v tomto prípade pochvalu. Naopak, nezaujal vôbec ničím.


Busquets: 7

Snaha bola. Aj kvalita. Ale nebol to svetový výkon. Chýbala väčšia odvaha pri rozohrávke, ešte viac kolmej hry. Prihrávku do ulice Semedovi bola absolútne skvostná. Takých malo byť oveľa viac. Defenzívna činnosť v poriadku.


Puig: 9

Napriek malej postave veľmi dôrazný. Neustály pohyb strhol aj spoluhráčov. Kým bol na ihrisku, vyzeralo to celé ako futbal. Po jeho odchode sa hra výrazne spomalila. Urobil aj drobné chybičky, ale to dobré vysoko prevážilo to zlé. Nehral alibisticky systémom neurobiť chybu. Ponúkal sa do kombinácie, po prihrávke okamžite odbiehal do voľného priestoru. Škoda nepremenej šance v prvom polčase.


diarioasjpg

zdroj: diarioas.com


Griezmann: 0

S prepáčením za výraz, ale toto bol komik prvej kategórie. Ak by mal na drese meno PAT, akurát by to pasovalo. Pri sledovaní jeho zakončenia som si uvedomil, že je na tom psychicky veľmi zle. Pretože to nebola otázka fyzického stavu. Bola to mentálna záležitosť. A ak som čakal, že sa už ničoho horšieho v zápase nedočkám, z omylu ma ešte lepším prejavom vyviedol jeho rozprávkový kolega MAT, striedajúci ho po polčase.


Messi: 5

Asistencia číslo 20. To je v poriadku. Ale Messi nemôže nestrieľať góly. Messi nemôže nebyť rozdielovým hráčom. Messi musí byť Messi, inak je zle. A teraz zle bolo. Prvý polčas to ešte ako-tak fungovalo. V druhom sa na to jednoducho vykašľal. Stál vpredu neďaleko Suáreza a pozerali sa spolu na tlak domácich. Bez snahy, bez pohybu. Aj ak bola lopta so súperom 2 metre od nášho kapitána, nevadilo mu to a nenechal sa vyrušiť zo svojho pohodlia a pokoja. Buď bol extrémne unavený (to je môj názor), alebo bol extrémne znechutený, alebo to bol reálny neprifarbený obraz jeho formy. Úplne zbytočné driblingy do troch hráčov, nepresné prihrávky, nulové zakončenie.


Striedajúci hráči:


Rakitič: 4

Vôbec nič. Akoby dravú šelmu nahradil leňochod. Mal aspoň 10 dotykov s loptou?


Suárez: 0

Takéto niečo som ešte v živote nevidel. Myslím na vrcholovej úrovni. Nepoviem, dedinský futbal v najnižšej možnej súťaži prinesie všeličo. Ale toto bola predsa La Liga, či nie? Bez akejkoľvek snahy. Bez akéhokoľvek nasadenia. Bez jediného spracovania prihrávky. Bez jedinej presnej prihrávky. Len pád za pádom, podlamovanie nôh, šprint vyzerajúci ako poklus. Paródia, hrôza, hnus. Tohto hráča milujem a budem milovať za všetky jeho góly, za všetky jeho výkony, za ruvanie sa o výsledok. Ale to, čo predvádza teraz, je strašné. Nepochopiteľné. Neuveriteľné. Toto nebol šach. Toto bol MAT.


futbol uyjpg

zdroj: futbol.uy


Firpo: -

krátky čas na hodnotenie, k lopte sa v podstate vôbec nedostal


Araujo: -

krátky čas na hodnotenieTréner:


Setién: 5

Pri pohľade na mená, ktoré mal k dispozícii, postavil základnú jedenástku správne. Griezmanna po polčasovom trápení vystriedať mal a aj vystriedal. Ale po poslednom výkone Suáreza by som ja osobne do hry radšej poslal pohyblivejšieho a asi aj oddýchnutejšieho Braithwaitea. Nepochopiteľné vystriedanie Puiga plného síl a nápadov. Pochopiteľné striedanie červenou kartou ohrozeného Lengleta.


onefootballjpg
zdroj: onefootball.com


Priemerná známka tímu: 5,93


FCB TOP LINE: Ter Stegen + Puig + Vidal

FCB légia skazy: Griezmann + Suárez


Hodnotenie zápasu: 5

Prvý polčas bol v poriadku. Mali sme nastrieľať tri góly a spokojne dohrať zápas. Namiesto toho sme si zarobili v druhom polčase pasivitou na celkom dobrý problém a len impotencia domácich nám zachránila. Zápas priniesol pekné akcie a gólové šance, priniesol tragikomické situácie v podaní Kikeho Peréza pri nájazde na Ter Stegena, či v podaní nášho útočného dua Pat a Mat. Nech mi prepáčia tú iróniu, nevládzem inak.Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk