youtubejpg

zdroj: youtube.com

Únavová zlomenina barcelonskej duše. Neliečená a boľavá.

Ako inak nazvať trápenie fanúšikov utrápeným výkonom utrápených hráčov?

Je zrejmé, že všetky tímy trpia na rovnaký neduh. Po pridlhej pauze spôsobenej pandémiou a krátkej príprave je logické, že hráči nastupujúci na stretnutia v extrémne rýchlom slede nevydržia hrať vo vysokom tempe celý čas. Po návšteve rôznych diskusných fór venovaných iným tímom (Real Madrid, Juventus, Lazio, Liverpool) som dospel k názoru, že je to všade rovnaké. Predávajú sa hráči, nakupujú sa hráči, vyhadzujú sa tréneri a kupujú sa tréneri. A najlepšie je, ako sa za vzor dávajú práve tí vyhadzovaní. Hlavne, že sú z iného klubu, to je predsa záruka kvality. Teda som sa dozvedel, že aj Real Madrid hrá strašne a jediné, čo teší jeho fanúšikov, sú výhry. A vedenie v lige, samozrejme. Ale herne katastrofa. Teda som sa dozvedel, že aj tam hráči len chodia v druhých polčasoch po trávniku a čakajú na spasenie spôsobené konečným hvizdom rozhodcu.

Je teda celé trápenie spôsobené práve takým niečim? Únavou?

Aj tentokrát sme boli svedkami relatívne slušného prvého polčasu plného pohybu a absolútne čistých gólových šancí. Ak by sme viedli 3:0, nikto by nemohol povedať ani slovo, nikto by o tom nemohol pochybovať. V polčase druhom nastala ale rovnaká nočná mora, ako v predchádzajúcom domácom derby zápase. Namiesto bežcov nastúpili na trávnik chodci, namiesto futbalistov klub dôchodcov praktizujúcich špeciálnu záľubu – kúpeľnú chôdzu. Či to bolo len únavou, neviem. Či to bolo lenivosťou, neviem. Ale bolo to opäť hrozným zážitkom.

Cez deň som sa výborne potýral tvrdým hodinovým tréningom strednej časti tela a večer som sa potýral sledovaním milovaného klubu. A tak, ako som trpel pri prevádzkovaní tréningu, tak som trpel aj pri prevádzkovaní fandenia. Jedno, to prvé, za to stojí. Z viacerých dôvodov. Stojí ale za to to druhé?

futbol uyjpg
zdroj: futbol.uy

Zhrniem: Jedinou istotou v našom tíme bol vynikajúci brankár. Chytal znovu v skvelej forme. Celkom dobre hrali stopéri, hoci po väčšinu času čelili domácim osamotene. Krajní obrancovia hrali vysoko, zo začiatku úspešne, potom sa ale obaja vytratili. Záložná formácia si takisto odviedla svoju prácu minimálne v prvom polčase na výbornú. V druhom sa zviezla s kolapsom celého mužstva. Potešil určite Puig hrajúci znovu vo vysokom tempe a osobnom nasadení, nepochopiteľne bol stiahnutý.

Čo k útoku? Také 2+1. Za normálnych okolností 2+1=3. V našom prevedení a v tomto zápase bolo 2+1=1. Tá jednotka bol Messi. A tá dvojka neuveriteľná dvojica tragédov. Hráči s takými menami. S takou obrovskou kvalitou. S takými cenovkami. A predvedú výkon podľa scenára komického kresleného seriálu A JE TO (Pat a Mat). Po tom, čo ukázal Griezmann v polčase prvom som si povedal, že už nič smiešnejšie prísť nemôže. A napriek tomu dokázal latku položenú priamo na zemi ešte podhrabať Suárez. To totižto nebolo strašné, ani hrozné, ani zlé. To bolo smiešne. Nech mi všetci a aj Luis prepáčia, ale vážne som sa dlho tak nesmial. Vyzeral ako človek s 2 promile alkoholu v krvi. Ako niekto, kto sa bojí lopty. Ako keby sa niekto prezliekol za legendárneho útočníka. Bol to snáď špičkový komik a chcel vniesť do zápasovej nudy trochu vtipu? Ak áno, podarilo sa a ja mu gratulujem. Ale ak to bol naozaj reálne Luis Suárez, potom je to zlé. Veľmi zlé.

Zostrih jeho kúskov doplnená o ďalší špičkový kúsok domáceho hrotového útočníka, ktorý v sólo nájazde na nášho brankára zakopol a sklátil sa na zem a o Griezmannove zakončenie v prvom polčase by bol určite úspešným programom počas Silvestrovských osláv.

mirror comjpg

zdroj: gilabola.com

Komédia, skeče prvej kategórie. Tragédia, dráma prvej kategórie.

Veselé? Alebo smutné?

Komédiou bol aj výkon rozhodcovskej trojice. Lebo karta pre Lengleta po bezkontaktnom zákroku bola smiešna. Lebo neodpískanie penalty po faule na Piguého bolo trápne. Lebo neodpískanie tvrdého kartového zákroku na Vidala bolo smutné.

Priebeh zápasu:

16´ Barcelona právě vstřelila branku! Barcelona se po zásluze dostává do vedení! Hosté se na minimálním prostoru dokázali zbavit obrany Valladolidu, Messi geniální prostrčil míč na volného ARTURO VIDALA, který bombou ke vzdálenější tyči překonal Masipa.

21´ Dnes to zatím není Griezmannův zápas. Messi vysunul na pravé straně Semeda, ten ještě vracel míč do prostoru penalty přesně ke Griezmannovi, který ale zcela osamocen netrefil téměř prázdnou branku.

38´ Zničehonic mohlo být srovnáno! Kike Pérez se zčistajasna prohnal mezi stopery Barcelony a už už se chystal zakončit. Třiadvacetiletý záložník však sám proti Ter Stegenovi neuspěl.

41´ Lenget je prvním potrestaným hráčem zápasu. Ve středu pole taktickým faulem zastavil rozvíjející se akci Fedeho s Fernándezem.

45+1´ Rubén Alcaraz ještě inkasuje žlutou kartu za zcela zbytečný faul na Arturo Vidala u středového kruhu.

60´ Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).

63´ Před Ter Stegena mířil nebezpečný centr z pravé strany. K hlavičce se prosadil přes Piquého Guardiola, ale německý gólman Barcelony byl u své tyče včas.

66´ Přece jen se Barcelona dostává k většímu držení balonu. S Rakitićem si narazil Messi, následně byl sražen k zemi Vidal a žlutou kartu za to vyfasoval Pérez.

80´ Jordi Alba měl ještě připomínky k hlavnímu rozhodčímu, který pustil zákrok v pokutovém území na Piquého a vysloužil si žlutou kartu.

zdroj: onefootball.com

"Mužstvo bolo unavené. Náš súper vysoko napádal a donútil nás k dodatočnému úsiliu. Nemohli sme hrať tak ako sme chceli. Museli sme viac behať a to nás stálo sily. Bol to zápas, ktorý sme mali rozhodnúť v prvom polčase. Niekedy vystrelíte náhodne a lopta padne do siete a niekedy nepremeníte ani dobré šance. V zápase s Villarrealom nám vychádzalo všetko a s Valladolidom už nie. Najhoršie je vedomie, že ak vyhrávate 1:0, vás súper môže v každom momente streliť gól. V druhom polčase sme to cítili. U niektorých hráčov bola zrejmá únava."

zdroj: as.com, sport.sk