Paco Alcácer: "Zanechal som Barcu, pretože som chcel byť šťastný".


paco alccer elpaiscomjpg

zdroj: elpais.comPaco Alcácer by sa po viac ako dvoch rokoch nevrátil do národného tímu bez toho, aby sa rozhodol ísť do Borussia Dortmund a "byť šťastný" a zdôraznil, že "hráč s dôverou je lepší ako hráč bez dôvery".


"Ak sme tu, musíme byť šťastní. Prísť do národného tímu je dôvodom byť hrdý a spokojný s prácou vykonanou počas tohtoročného začiatku sezóny. Vždy pracujem s cieľom prebojovať sa do národného tímu,"

povedal Alcácer v utorok na tlačovej konferencii.


Rodák z Valencie povedal, že "hráč chce byť dôležitý a používaný vo svojom klube."


"Teraz to funguje dobre a musím pracovať každý deň, aby som mohol pokračovať takýmto štýlom", povedal vo vzťahu k jeho dobrej streleckej spolupráci s Dortmundom, s ktorým v posledných troch zápasoch zaznamenal šesť gólov.


pco alccer goalcomjpg

zdroj: goal.com


"Chystáte sa do iného tímu, pretože si myslíte, že to bude pre vás lepšie, chcete hrať. Nemal som dostatočné minúty, ktoré som očakával, opustil som teda Barcu a získal ďalšie herné minúty a som šťastnejší", pokračoval útočník.


V tomto zmysle nevie, čo by sa stalo, keby sa po minulom roku spoliehal na minúty od Ernesta Valverdeho. "Je jasné, že hráč s dôverou je lepší ako hráč bez dôvery," povedal a objasnil, že jeho rozhovory s trénerom boli "súkromné". "Je ťažké hrať s kvalitou útočníkov ako Luis (Suárez), Leo (Messi), Ousmane (Dembélé) a Philippe (Coutinho) a hrať alebo nie, to nie je niečo, čo by bolo v mojich rukách," povedal.


Rýchla adaptácia


Alcácer oslavoval, že šatňa jeho nového tímu mu "pomohla veľa" napriek "ťažkostiam pri zmene jazyka a krajiny" a že to všetko spôsobilo, že sa "prispôsobil veľmi rýchlo". "Rodina prišla so mnou a to je veľmi dôležité," povedal.Teraz sa znova stretol s Luisom Enriqueom Martínezom, "veľmi vážnym a veľmi priamym trénerom, ktorý hovorí veci jasne, čo chce a čo nechce, a to je pre hráčov veľmi dobré". "Úroveň hráčov tu je veľmi vysoká a musíte byť na podobnej úrovni, začiatok, ktorý som mal, mi pomohol a ja sa pokúsim neznižovať terajšiu úroveň," povedal.


"Rozhodnutia o tom, kto hrá, sú trénerove a ja som prišiel, aby som sa pokúsil pomôcť tým, čo mám a viem a keď dostanem príležitosť, pokúsiť sa o to využiť ju", dodal hráč Borussia Dortmund o jeho možnostiach byť číslom "9".


paco alccer ibtimescoukjpg

zdroj: ibtimes.co.ukÚtočník priznal, že po dvoch rokoch bez reprezentácie našiel "mladšiu skupinu" a "veľa nových tvárí" a s hráčmi, s ktorými sa stretával "v nižších vekových kategóriách". "Hra bude rovnaká, pretože kvalita hráčov je veľmi vysoká," pripustil a poznamenal, že skutočnosť, že teraz existuje viac hráčov z Realu Madrid ako z FC Barcelona, "nemení" štýl, pretože "vlastnosti" všetkých sú "neuveriteľné a dokážu sa prispôsobiť všetkému".


Pri ďalšej otázke o favoritovi La Ligy, Alcácer vyhlásil, že je "príliš skoro na to, aby si myslel o niekom konkrétnom, kto môže vyhrať" a že začiatky Realu Madrid a Barçi "hovoria o ťažkostiach hrať proti akémukoľvek družstvu ". Zároveň sa ale veľmi teší na jeho návrat do Španielska, aby hral v metropole na Wanda      s Borussiou v Lige Majstrov proti Atléticu, "ktoré je veľmi komplikovaným tímom, ktorý veľmi dobre vie, čo hrá a ktorého tréner dokonale pracuje s potenciálom čo má ".


Preklad: Peter Maďar

Zdroj: elmundo.com